Подаръци за класната ?

  • 28 011
  • 32
  •   1
Отговори
Напоследък имаме разногласия м/у родителите относно събирането на средства за подаръци на госпожата. Подаръци за всякакви поводи-Коледа, Велик ден, 8март, рождения ден, края на учебната година.
Правите ли подаръци за всички поводи или е достатъчен и букет цветя?
Според вас кои са празниците при които е нормално да се направи подарък?
Става въпрос за общ подарък (от целия клас),защото имаме случаи и на индивидуални подаръци (по-заможни родители подаряват скъпи неща).
Също има недоволни и от сумите които се решава да бъдат събирани.
Споделете как е в класовете на вашите деца.

# 1
  • София
  • Мнения: 4 866
Децата се организират сами - решават, събират пари, купуват подарък. Не знам колко често се случва, в шести клас са... Последно чух, че се чудели дали да купят за класната и съпруга й билети за концерта на Металика. Mr. Green

# 2
  • Мнения: 2 700
Групови подаръци, организирано от родителите, май не са правени. Цветя подаряват всички за 15 септември, 8 март и в края на годината. За Коледа също имаше нещо дребно, но то беше в рамките на общото разменяне на подаръци (целия клас теглиха имена кой на кого ще подари нещо за предварително уточнена сума).
Дъщеря ми след първи клас купи по своя инициатива някакъв дребен сувенир. След втори клас момичетата от класа й се самоорганизираха. Не помня какво купиха, но знам, че лично аз не бях очарована от идеята.

Според мен голям подарък следва да се прави в края на цикъл:  при завършване на 4-ти клас, при завършване на 7-ми клас и в края на гимназията.

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Последно чух, че се чудели дали да купят за класната и съпруга й билети за концерта на Металика. Mr. Green
Супер идея дано да е фенка на Металика.

# 4
  • Майничка
  • Мнения: 12 559
Събираме по ок.2лв. за Коледа, 8 март и края на учебната година. Обикновено подаряваме общо саксия или аранжирани цветя и някакъв сувенир по повода - например за Коледа бяхме подарили дървена кутия, пълна с изработени от децата поздравителни картички, за края на учебната година - албум със снимки на класа. Всичко се избира след консултации с повечето родители.
В началото имаше мераклии за по-големи суми и подаръци, но се отказаха.

# 5
При нас мераклиите за скъпи подаръци са болшинството. Идеитите им са скъпи лични подаръци-от рода на бижута.

# 6
  • Мнения: 339
Миналата година, в края на първи клас, направихме подарък на класната - сувенир. Тя го прие от любезност, но каза, че ще го държи в класната стая, защото е подписала декларация, че няма право да приема подаръци от ученици и родители. Аз лично одобрявам този начин.
Когато детето ми беше в детска градина негодувах срещу скъпите подаръци, които някои родители налагаха да се купуват на учителките и лелките. За един осми март подарихме златни обици. Бях възмутена.

# 7
  • Мнения: 673
  Била съм класна и повярвайте ми съвсем не е необходимо да се правят подаръци за всеки изпаднал случай. Това са някакви маниери останали от миналото. Уважението към учителя може да се изрази по друг начин - чрез вашата съпричастност към проблемите на класа.
За мен най-скъпия подарък беше една картичка от моите ученици, в която с прости думи изразяваха своята благодарност,  признателност и обич.
  Колко му трябва на един учител?

# 8
  • на терасата
  • Мнения: 659
Цитат
При нас мераклиите за скъпи подаръци са болшинството. Идеитите им са скъпи лични подаръци-от рода на бижута.

И при нас имаше такива идеи! Аман от простотия ooooh!
Не зная окончателно какво са решили да подарят, дано купят нещо смислено.

# 9
  • Мнения: 3 622
Синът ми е в трети клас. Правим някакъв подарък за госпожата когато децата завършват годината и то не нещо скъпо, а по скоро неща за спомен. За осми март  три години вече и поръчваме от името на всички деца някаква икебана или голям букет в порядъка на 40 - 50 лв.

# 10
  • Мнения: 285
При нас има мами, които много настояват при всеки повод да купуваме подарък на учителката. Аз не съм против, но често това са някакви ненужни дрънкулки (според мен). Веднъж Госпожата помоли да спрем да харчим пари за подаръци, а да купим нещо за децата.

# 11
  • Мнения: 22
Синът ми е в четвърти клас. Вече четири години две, три майки огрганизират купуването на подаръци. Събират се по 5-10лв от дете Shockedи се подаряват подаръци на цени между 150, 250лв. То не бяха парфюми, тигани, въобще думи нямам.Всеки път се водят велики спорове. Close #2gunfireПо мое време, ние учениците си събирахме дребни суми и купувахме символични подаръчета. Сувенири, снимка на класа в рамка, такива неща.

# 12
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Букети, за 15.09 и за края на уч. година.
както и дребни (морски) сувенири, по идея на щерката. Това в личен план.
Сега тя завършва 4ти клас и долкото разбрах, ще се събират пари и с тях ще се купи ваучер от някое Техно. Каквото желае, това да си купи.

Niksys, заповядай при нас в тази тема: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=290599.0;topicseen  , там една мама сподели, че класа събрал около 700-800лв. за подарък на класната си.

# 13
  • Мнения: 224
Подаръците, според мен, са нещо лично, правят се по желание и от сърце.
Ние с мъжа ми много харесваме учителката на дъщеря ни в предучилщния клас, подарихме й уиски и бонбони за Коледа. Laughing

# 14
  • Мнения: 24 467
За празници на учителките приемам подаръци в цветя. Другото никога не устройва всички и не е редно да се карат хората да дават пари, обявени предварително като сума, за подаръци. Натегачеството не е по вкуса ми. Ако желая толкова ще си подаря личен подарък, но само при завършване на степен, за да не се приема по друг начин и то символичен.
Бижута и други лични вещи за мен при подаръци от такъв характер са разновидност на липса на вкус, напълно неприемливо.

Общи условия

Активация на акаунт