М & БИ - 68

  • 28 826
  • 285
  •   1
Отговори
  • In a surreal moment!
  • Мнения: 2 038
ДОБРЕ ДОШЛИ В  ТЕМАТА НА ХОРАТА АДРЕСНО И ЕМОЦИОНАЛНО СВЪРЗАНИ С РЕГИОНА  МАГРЕБ - БЛИЗЪК ИЗТОК .


Стихове от наши мами - поетическата ни  гордост !



Сабах ал хаир!

За малко писане сега е време,
а после всяка по задачи да поеме,
С кафенце сладко, отвори очички,
и после окрилена като птичка
от любов и мили думи,
ти лоши мисли и тъга загърбвай.
За форума се сещай всеки миг
и през почивката -логни се с твоя ник!
                               akhyal_katya
 



когато често си седя пред компа
децата правят в къщата ми бомба
а после, докато подреждам
във форума избягвам да поглеждам
че той зараза е голяма
и хванели те-оправия няма
                            DUA



И в офиса седя и нижа рими,
че мира няма мисълта игрива,
че работата верно е забава,
но без мухабет арабски и ден не минава.
Ах, колко трудно е
да бъдеш безразлична
пред тези мами, слънчеви и лични.
Деца и шеф  - ги слагам на кантара,
щом музата за чат припари!!
Админът гледа и "разнищва" сървъра,
ей тази приказлива Катя де ли е?
а тя говори.... в рими и със фабула....
щом отчета във зори предала е.
За обед няма време - пред компютъра ....
кафе, извара, морков и храна за мозъка.
 


Дъхави цветя са нацъфтели
в този форум
и при нас сред много мами смели,
има пролетни и китни,
скромни или любопитни,
готови за кафе и сладко
редовно пишат или рядко,
но винаги ги препрочитам
и все за нещо ново питам.

Как да се справим - трудно:
вкусни табиети,
щом всичките сме на диети
козумаче, пастичка, локумче
кафе, фурми или кус-кус
угаждаме на всеки вкус.   

При нас във форума е празник всеки ден,
защото имаме рода голяма.
Почувстваш ли се угнетен,
пиши на някоя арабска мама.                                     

akhyal_katya




любителски рими,
за форумските ни цветя
    любими


      Тъй както всички знаят
и както всички пишат,
       Цветята са омайни
и приказно миришат,
      А вие като тях сте
жени неповторими,
       обичани прекрасни
завинаги любими!
DUA





                                                                 
                           
Кои сме ние :
                         
AniSim-БГ photo    Amal-БГ/Сирия photo  ,  Angel Smile-БГ  ,   akhyal_katya- БГ/Мароко photo  ,  bliznacite2004-БГ  photo  ,  Bonbonela-БГ photo  ,  MakauiDanielа-Италия/Мароко photo   Манел-БГ/Сирия  photo  ,   dala-Алжир/Франция  photo  ,   DesertPrincess-БГ photo  ,  Другарче-БГ photo  ,  DUA-БГ/Ливан photo  ,  dtti-Сирия photo Jasmin-БГ/Сирия photo  ,  hariette-ОK photo  ,  Iman-БГ/ОАЕ photo  ,  Iska-БГ  ,  ЛюбИтУ-ОAE  ,  Magda mm3-БГ  photo  ,  Mama*Mia-БГ/Ливан photo  ,   мамамария-БГ  ,  Марси-Тунис photo  ,  Mariabutti-ОAE  ,  Mln-ОAE  ,  Муцка-Maроко photo  ,  Muhsina-ОK photo  ,  mimeto-ОAE  ,  Nadia Jasem-БГ  photo  ,  nafissima-БГ/Афганистан  ,   Queen Tiye-БГ  photo  ,  Snowflake-БГ photo  ,  Svear-Mароко photo  ,  svetla зх-ОАЕ  photo  ,  сексимоми4е-БГ  ,   snejnatamar-Сирия  photo  ,  Tahmine-БГ photo  ,  TarikMom-Канада/Мароко photo  ,  Um_Sami-БГ/Кувейт photo  Water Lily-ОAE photo  еvadam-БГ  photo  ,  Eye of Ra-БГ  photo  ,  zaazu-Сирия  ,  ceciflo - БГ/Алжир  ,  gorchiv-badem - БГ/Мароко  ,  elisinia-БГ  photo  ,  mimito_-БГ (59-та)  ,  I~Abra~I-БГ photo  ,  hayati-БГ/Сирия photo  ,  ra4eto-БГ(61-ва)  ,  sweet_dream-(62-ра)  ,  reni31-БГ (62-ра)  ,  gallii-БГ (62-ра)  ,  Самира-БГ/Египет (64)  ,  Love-БГ (64)  ,  amal_nadia-(66) ,  Valens- Белгия/Алжир(66)  ,  irbi6a-БГ/Египет(67)  ,  Melany-БГ/Ливан/Гърциа(67)


   


                                                                 

Стари теми :

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67


!!!  smile3509  photo АЛБУМ !!!
Имаме . На тайно място .
Ще получите парола , ако пишете в 5 поредни теми на арабските мами .
Но , при условие , че представите обстойно себе си , семействата си и ни направите съпричастни на живота си . Бъдете искрени - дайте и ще ви дадем !!!

п.п. След като минат пет пълни теми изпратете ЛС с ваш имейл на dtti , ако никой от старите не е против тя ще ви пусне линк и парола към албумчето .



# 1
  • Мнения: 177
   Кога успяхте да изпишете старата тема ,докъто сготвя и отворя и гледам нова.Е честита ни нова тема! Да сложа следобедното кафе,че май по-случайност съм се намърдала първа.

Последна редакция: сб, 10 май 2008, 02:41 от magda_mm3

# 2
  • Мнения: 502
ха честита нова тема! мислех че случайно може да съм първа, но не е така Laughing

# 3
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
айде запис, да не се търсим в купа сено!не се блъскайте с лакти, да не скършите цветята!  bouquet

# 4
  • Мнения: 502
ама много пусто днес. всичко живо май е по задачи. а на мен ми дойде малко музата да си седя на компа. е то няма да е дълго че като се събуди Ивка-дивка пак сме по обиколките- само ще преценя стаите ли ще обикаляме или улиците на варна.

# 5
  • Мнения: 100
 newsm51  Привет пак...аз докато напиша там - хайде вече сме се преместили.... Няма да копирам - тук само ще кажа Салам и дано тая темичка е изпъстрена с хубави впечатления от хубави пътешествия и посещения!!  Heart Eyes   bouquet
Аз пътувах само до Пловдив  Heart Eyes тези почивни дни, но за мен няма по-добро място където мога да отида. Прекрасни хора, прекрасен град, и да ви кажа - в центъра на Пловдив се чувствам все едно съм в двора на моята къща - като у дома си. Една топлина се усеща някак си... Някаква магия има там... ееехххх как завиждам (благородно разбира се  Mr. Green ), на пловдивските мами... Мечтата ми е да се установя да живея в ПЛОВДИВ  Heart Eyes  Heart Eyes 

Хубав ден желая и да не съм съвсем "празна" - aaaайде едно кафе и от мен  Mr. Green Mr. Green


# 6
  • Мнения: 720
СКАЙ БЛУ и аз поразгледах твоите снимки.... ,ако това ти е къщата  ....моята английска е на ''скай ''разстояние от твоята Mr. GreenЧак се  размечтах какво ли щеше да е ако бяхме отишли за натам ,поне с лекарите там не си играят.( Crossing Arms както тук) Много хубаво семейство сте!


МЕЛАНИ- и вие сте страхотни сладури! Нашето семейство също сме християни.(протестанти)
Кажи някой арменска вкусотия ..... Simple Smile

Другарче,умили ме с твоята обич към кухненските прибори и роботи....а дано скоро го имаш този ''красавец''.
Кате1 и аз  не си ''губя времето'' с гладене на чаршафи...изобщо аз гладя много малко неща.

# 7
# 8
  • Мнения: 1 655
Да се разпиша в новата тема!
Много интересни неща пишете но нямам време да се включа, сложих малко нови снимки на Сами!
Лек дена Всички!  bouquet

# 9
  • Мнения: 800
Лили, чак сега забелязах, че рисунката на ръката е паун Embarassed  Иначе се втурвам да чета написаното Joy
 Това да не е ръка на йезиди? те се кланят на паун- Мелек Таус. Никога не произнасят думата шейтан и когато чуят, че някой я казва, гледат да се махнат, та затова хората ги смятат, че служат на шейтана. Момчето пък познава много йезиди и казва, че не било верно, били малко странни, но много честни и считали, че като се говори за шейтана, той е наблизо , та затова бягали. Иначе друга странност е, че не ядат зелени храни- зеле, марули Joy  Ама и затова си имат легенда, някога един лош цар искал да ги унищожи и ги черпил с отровни марули, затова сега е забранено да ядат зелении Wink

# 10
  • Мнения: 216
ейии-като изстребители сте ,бе хора-не може да ви се смогне Joy

Магде-наготви и дебнеш-аз тепърва отивам в кухнята Wink-така както върви,май Махмуд скоро ще помага-моят девер е много добър готвач-има много хляб  Winkв тази професия-и много добро Heart Eyes
а твоя Хамуди е като моя Хамуди-доктор ще става-само да не стане зъболекар,че с тази страдаща от зъбни проблеми рода на мъжа ми-ще фалира Joy
послучай събитията в Ливан-поздрав на всички хора от Бейрут-положението е спокойно-и дай Боже мир Heart Eyes Heart Eyes

http://www.skyscraperlife.com/phoe-tos/993-lebanon-night.htmlПоздрав за всички,които обичан Ливан
Мерси на темата Другарче и успех с момчето-Бог да ти дари само хубави и щастливи дни

# 11
  • Мнения: 3 804
хайде и аз да се запиша  Laughing
ВИЛИ тя баклата си е бакла,но тук се 4исти от шушулките и се използват само боб4етата-готвисе по няколко на4ина-мисля има рецепти в арабската готварска-ако няма после ще пусна,ако пък някой ме изправари няма да се разсърдя bowuu
принцеса една молба от каките-как свършва сериала Praynig
хаяти къде из4езна  newsm78
скай и аз ти поразгледха снимките ,много сте хубави-за къщата не коментирам-няма да ми стигнат прилагателните
и да се опла4а днес тук е студено и духа вятър

# 12
  • Мнения: 800
Къде ги намерихте тези снимки на Скай, аз ли съм само блееща овца Joy


Деси, и тук сега заваля, точно се готвех да избягам, ама на, ще седя до края на работното време Tired


Хаяти,хайде разпиши се като имаш време Hug

Ох, бедната аз, почнах да пия бирена мая, за да напълнея, и забравих на обяд и сутринта, та затова сега изгултах 6 хапчета колкото самуни големи и ми е кофти

# 13
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
лили ,ти ли питаш за 4ереши, ние имаме едно малко ново дръв4е и има тази година някъде 5 тъмно 4ервени, дано оцелеят! ина4е тука 4ерешите са ужасно скъпи и само няколко дни ги носят, някъде 10 динара идва килото, може и по-скъпи да са тази година след като дигнаха еврото!
деске, не знам вашата, но тука баклата е гигантска, има зърна  по 2.5 см , само зърната се вземат и се готвят!предполагам,4е сортът е такъв и при вас е така голяма!

# 14
  • Мнения: 216
Разан-ела при нас-ще се радваме newsm51

Общи условия

Активация на акаунт