Кърмене и калциева добавка?

  • 923
  • 5
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 1 260
Пуснах темата в кърмаческия, но никой не ми е отговорил, затова ще си позволя да я копирам и тук:
По принцип имам не особено "послушни" стави и кости, та се чудех дали да пия калциева добавка, докато кърмя?   И каква, че да не вреди на бебка? Мислех за Калмацина на Walmark, но не знам доколко е удачно...
Ще съм ви благодарна за мнение по въроса.

# 1
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Докато кърмех единственото което взимах са витамини за бременни и кърмачки   Peace Това са компл.витамини и предполагам е имало и калций  Wink
Консултирай се с лекар все пак това което поемаш преминава и в бебо чрез кърмата  Peace

# 2
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
При много жени добавките калций са необходими по време на кърмене, ако няма как да се увеличи приема му чрез храните. Не знам дали си разгледала в библиотеката на кърмаческия - има много хубава статия, Грижа за калция, в нея има обяснения за това кои продукти си взаимодействат негативно с усвояването на калция, както и това как да подбереш добър препарат. Калциевата добавка сама по себе си няма да въздейства върху кърменето или кърмачето - за разлика от бременността, където безконтролното вземане на калций може да доведе до големи проблеми.

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 1 260
Благодаря за отговорите  Peace
Прочетох статията, на повечето храни там са неизползвоеми за мен в момента. За препаратите ми бе полезно за науча за калциевия карбонат в тях, но повечето съдаржат или и фосфор, или и магнезий и цинк. Затова попитах за конкретен препарат...

# 4
  • София
  • Мнения: 521
Понеже ме боляха кокалите и питах педката мога ли да пия нещо за кости,  докато кърмя и тя отговори, че няма проблем. Изписа ми калций разтворими таблетки и магнезий също разтворими таблетки, по една на ден и от двете.

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 1 260
Намерих ето тези, но на единия не личи дали е с калциев карбонат или фосфат:
http://www.walmark.bg/product_detail.asp?nl_product_id=558
http://www.framar.bg/product_review.php?id=11004623&from=408 … +%D6+%F2%E0%E1%EB.+*+30
Ползвал ли ги е някой и какви са отзивите?

Общи условия

Активация на акаунт