Въпрос за Pentaxim-a

  • 547
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 405
 Здравейте на всички,
 Може ли някой да ми каже след 1-ви прием на Pentaxim, сложен на възраст 2м. колко е максималното време за изчакване на слагане на следващата ваксина? Изобщо подробности за времето, през което мога да изчакам...? Това , което ме притеснява, е че на дъщеря ми й открихме АД малко след като сложихме Pentaxim 1-ви прием. Едвам овладях обривите, в последствие те затихнаха, но получи бронхиолит. Преборихме се и с бронхиолита и сега слава Богу закрепвам положението с обривите. Незнам дали нещата са взаимно свързани, но все пак ми се ще да изчакам със следващите приеми. Какво бихте ме посъветвали?
 Моля за сериозни и компетентни отговори!
 Предварително благодаря! 
  bouquet

# 1
  • Мнения: 2 096
важо е да е 1м след предходния прием.. изчакай докато се стабилизира детенцето..  според мен може би няма връзка атоппичния дерматит с ваксината.. захранили ли сте вече.. какво мляко пиете?

# 2
  • Мнения: 405
важо е да е 1м след предходния прием.. изчакай докато се стабилизира детенцето..  според мен може би няма връзка атоппичния дерматит с ваксината.. захранили ли сте вече.. какво мляко пиете?
1м. след предходния прием / в нашия случай 1-ви прием на Пентаксима/ ?! Малката беще на 2м, както споменах, когато педиатъра й сложи 1-вия Пентаксим. Фактически трябваще да сложим следващата ваксина, когато стана на 3м, но обривите се бяха обострили и затова се отложи. Сега / тя е на 4м, както се подразбира от линийката ми/ с педиатърай се бяхме разбрали вчера да бие 2-ри прием, но на места пак има леки обриви и затова пак отложихме. Та мисълта ми беше - Колко време мога да изчакам със следващия 2-ри прием на Пентаксима и със следващите? Незнам дали обясних правилно, дано стане ясно newsm78 Crazy

# 3
  • Мнения: 405
 Откакто сме с диагноза АД е на Фризопеп. Все пак не е със сигурност АБКМ / лично аз смятам, че не е, че причинителя е друг най-вероятно за тези обриви...но това е друга тема/ прави алергична реакция към нещо, но към какво....Все още не сме се захранили, това разбира се ще стане след като Емилиа навърши 5м

# 4
  • Мнения: 2 096
неограничена във времето е следващата реимунизация.. АД се лекува бавно и трудно.. споделям че хомеопатичните лечения имат най добър ефект в случая, но са бавни и трудни.. задължително класическа хомеопатия.. захранването на деца с алергии трябва да става бавно и постепенно..за препоръчване след навършване на 6м. пак казвам че според мен ако обривите са малко, не пречи да имунизираш детето, но ако майчиния ти инстинкт ти подсказва да не го правиш изчакай месец два колкото е нужно за да се стабилизира детенцето..

Общи условия

Активация на акаунт