за ушите

  • 1 504
  • 27
  •   1
Отговори
  • Мнения: 53
Здравейте, искам да ви попитам какви симптоми трябва да търся, съмнявам се че детето го болят ушите. Днес следобед ще отидем при педи.На 1 годинка  и 5 месеца е.

# 1
  • Мнения: 2 374
Детето не ти ли казва?Големичко е вече,би трябвало да разбира?

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 1 250
Може да си дърпа ушенцето или да го удря и да пищи, да има температура и симптоми на настинка, да не иска да се храни, да спи много или да е сънливо, ухото да е червено или подуто, от него да излиза течност...Общо взето това прочитам в книгата, но е най-добре да си го види Доки  Peace

# 3
  • Бургас
  • Мнения: 10 340
Ушите болят доста силно по принцип и ако е отва ще пищи като се пипа или натисне по ухото (или ти ако го нтиснеш), другите симптоми Лара1 ги е изброила.

# 4
  • Мнения: 959
БИБКА, детенце на 1.5м. може всичко да разбера, но не може всичко да си казва. Grinning

Синът ми като по малък, много страдаше от уши. Симптомите бяха - страшен рев
                                                                                                                 унасяне за 5- 10м. и отново рев.
                                                                                                                  постоянно си търкаше ушите
 
Болките са силни, и направо страшни за малко дете, за това ако имаш "Отипахс"/мисля че така се пишеше/ Embarassed му капни няколко капки. Hug

# 5
  • Мнения: X
Оооох, още си спомням кошмарните болки от ухо, като бях малка, направо ми идеше да умра.

Иначе много лесно ще разбереш - натисни го под ушето леко, докато си играете нещо и ще видиш как реагира. Можеш да му сложиш Отипакс, той съдържа Лидокаин и успокоява много добре.

# 6
  • Мнения: 8 999
Какъв ти е проблемът, щом така или иначе ще ходите на лекар днес?

# 7
  • Мнения: 1 103
Докторът ще каже но ако имаш капки "Отипакс" сложи му  ще се успокои.

# 8
  • Мнения: 53
Благодаря ви много. Вчера бяхме на разходка и се хвана за двете ушенца и се разплака, нищо друго й няма.

# 9
  • Мнения: 1 447
Ушите болят доста силно по принцип и ако е отва ще пищи като се пипа или натисне по ухото (или ти ако го нтиснеш), другите симптоми Лара1 ги е изброила.
Напълно подкрепям мнението.Доктора най-добре ще ти каже дали са уши

# 10
  • Мнения: 1 031

Иначе много лесно ще разбереш - натисни го под ушето леко, докато си играете нещо и ще видиш как реагира. Можеш да му сложиш Отипакс, той съдържа Лидокаин и успокоява много добре.

И аз съм слагала Отипакс при съмнение Peace

# 11
  • София
  • Мнения: 39 715
Предполагам, че лекарят ще каже. Ако не го болят ушите Отипакса е напълно излишен. По-безибидно е затопляне на ушите, напр. морска сол в платнена торбичка, затопляне, и после детето се слага да легне в/у торбичката.

# 12
  • Мнения: 266

Иначе много лесно ще разбереш - натисни го под ушето леко, докато си играете нещо и ще видиш как реагира. Можеш да му сложиш Отипакс, той съдържа Лидокаин и успокоява много добре.

И аз съм слагала Отипакс при съмнение Peace
Peace
и аз правя същото

# 13
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Може да си дърпа ушенцето или да го удря и да пищи, да има температура и симптоми на настинка, да не иска да се храни, да спи много или да е сънливо, ухото да е червено или подуто, от него да излиза течност...Общо взето това прочитам в книгата, но е най-добре да си го види Доки  Peace
Абсолютно права си!  Peace

# 14
  • Мнения: 3 405
Здравейте, искам да ви попитам какви симптоми трябва да търся, съмнявам се че детето го болят ушите. Днес следобед ще отидем при педи.На 1 годинка  и 5 месеца е.

Натискаш издадената част, която е като капаче към дупката на ухото. Ако е болно ушенцето детето започва да пиши. Също отзад, натискаш мекичката част зад ухото, под издатината на черепа, там мястото е вдлъбнато, ще го усетиш с пръсти. Пак пищи, ако е възпалено ухото.
Много е гадно да ги болят ушичките, понякога само плачат без да си дърпат ушето, миличките.
При съмнение, веднага на лекар.

Общи условия

Активация на акаунт