Ужас - на 11 месеца и все още всичко бута в устата

  • 1 697
  • 40
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 757
Нормално ли е на 11 месеца да яде каквото намери. Лази и не се спира, но ми е невъзможно да я пусна навън. Единственото, което  прави е да си намира трeвички, клечки, камъчета и всякакви боклуци, колкото по-мръсно и гнусно, толкова по-атрактивно и веднага в устата бута. В пясъка като я сложа друго не прави освен да яде пясъка, камъните, лопатки и абсолютно всичко. Хем не върви да я оставя да яде, хем не мога нон стоп да и вадя от устата всичките боклуци. Има ли подобни случаи на нашия и как се справяте? Полудявам вече  Close

# 1
  • Мнения: 11 003
Да не е свързано с болезнено зъбоникнене? От 4 месец дъщеря ми спря да си лапа ръцете и каквото попадне в тях, но откакто й пораснаха първите 2 зъба на 11 месеца, се върна към старите си навици. Rolling Eyes Добре че поне навън не го прави все още.

# 2
  • София
  • Мнения: 44 029
Нормално е, моя до 2 години всичко ядеше...после изведнъж спря....

# 3
  • Мнения: 999
Дъщеря ми е почти на три години, а продължава да лапа всичко дребно което намери, най вече дребни играчки. Иначе прави забележка на бебето да не си лапа пръстите защото имало микроби/ плашихме я и с тях, но и това не помогна/.

# 4
  • Мнения: 1 877
Ооооо,то сега се почва! Мой Дарин на 1,3 години лапна кучешко л.йно!!! Даже и тема пусках по този повод

# 5
  • Мнения: 331
Винаги съм мислела, че поне до година и половина лапат всичко... Може би защото и двете ми племенници горе-долу на тази възраст спряха, а пък наблюдения върху други бебета нямам. Бебка и досега лапа всичко, няма никакви изгледи да спре скоро, а и аз изгубих надежда...

# 6
  • София
  • Мнения: 44 029
Ооооо,то сега се почва! Мой Дарин на 1,3 години лапна кучешко л.йно!!! Даже и тема пусках по този повод

хаххахахах това и при нас се случи...ама поне беше сухо Simple Smile)) и само си го допря до устата, другото най отвратително , което се опита да изяде, но успях да изхвърля преди да е стигнало до устата беше дъждовен червей Wink иначе фасовете, клечките, пясъка и вс друго беше добре дошло за закуска...даже веднъж сдъвка и стъкло.....

# 7
  • Мнения: 2 757
Доколкото знам в началото опознават света като лапат всичко, ама като порастнат и се поосъзнаят и почнат лека полека да ползват играчките по предназначение това лапане на всичко трябва да престане. Давид поне не ми е правил така навремето. Не знам дали проблемът е в зъбите, защото имам чувство, че просто иска да си му опита вкуса, особен афинитет има към трева, листа, бурени, хартиики и т.под. Абе май всъщност не се сещам за нещо, което не обича да яде - по-голям интерес има към боклуци отколкото към храна  ooooh!

# 8
  • Мнения: 1 877
Ооооо,то сега се почва! Мой Дарин на 1,3 години лапна кучешко л.йно!!! Даже и тема пусках по този повод

хаххахахах това и при нас се случи...ама поне беше сухо Simple Smile)) и само си го допря до устата, другото .
И при нас беше така... Извинете за офф-а

# 9
  • София
  • Мнения: 44 029
Ами това  "в началото" е доста  разтегливо понятие....Wink
Освен това специално за играчките, не пречи да си играе с тях по предназначение и като й омръзне играта да я позаръфа....
Наистина общо взето като поизникнат зъбите им минават тези мераци....
И аз познавам много деца , които не лапаха нищо, или по-бързо им мина (към годинка-годинака и половина), но има и деца и на 3, които лапат....
Аз също на 3,5 години съм хванала глисти защото съм заръфала кочан от царевица от земята докато мама се е редяла на опашка да ми купи царевица Wink

Спокойно няма възръстен човек, който да яде боклуци....общо взето всички тези неща се изживяват до към третата година....

# 10
  • Мнения: X
На 11 месеца е поече от нормално........по принцип голямата ми дъщеря не беше от много лапащите, но и сега има случаи да си пъхне нещо в устата  Shocked

# 11
  • Мнения: 2 757
Angel_dust, ама дали ще доживее до възрастна ако продължава да яде лайна  ooooh!
pandora, проблемът не е че пъха от ВРЕМЕ НА ВРЕМЕ нещо, а че прави само това и нон стоп  Shocked И брат и лапа квото му падне, но поне има паузи, в които прави и нещо друго. При нея такива паузи може да има само покрай нея няма пясък или боклуци, а само големи предмети като кофи, легени, големи играчки....

# 12
  • София
  • Мнения: 39 744
Според мен е нормално на 11месечна възраст децата да лапат каквото им падне.
Аз какво да кажа. Дияна сяда да пише и химикалката и е в устата Simple Smile Гледа ТВ и пак има нещо в устата (когато е нещо за хапване е ок) Simple Smile

# 13
  • София
  • Мнения: 44 029
Хахахаха, ми с времето свикваш и като спрете някъде правиш бърза чистка на околността Wink
Давай и да държи разни позволени за лапане неща, нека дъвче разни играчки, сламки, лъжички, биби ако щеш, четка за зъби и квото още се сетиш - различни форми, цветове.......
При нас и солетките помагаха до някъде.....но пък той не  е много по яденето, а и не става нон стоп да тъпчеш дете със солети, бисквитки, резанчета плодове и т.н....

Проблема не е, че искат да гризът разни неща и да лапа, а че лапат боклуци, нали така....

# 14
  • Мнения: 2 757
Хахахаха, ми с времето свикваш и като спрете някъде правиш бърза чистка на околността Wink
Давай и да държи разни позволени за лапане неща, нека дъвче разни играчки, сламки, лъжички, биби ако щеш, четка за зъби и квото още се сетиш - различни форми, цветове.......
При нас и солетките помагаха до някъде.....но пък той не  е много по яденето, а и не става нон стоп да тъпчеш дете със солети, бисквитки, резанчета плодове и т.н....

Проблема не е, че искат да гризът разни неща и да лапа, а че лапат боклуци, нали така....

Ами аз и давам малки парченца бисквитки в ръцете, които държи и ползва до намиране на нещо по-вълнуващо. Но пак не става, защото като лази по земята или в пясъка и олигавената бисквитка се облепва с мърсотия, която после Ева изяжда с наслада. И не само че лапа и дъвче, а и гълта. Случвало се е да повръща трева, която явно е погълнала толкова бързо и незабележимо, че се чудя кога и как е свършила тази работа.

Общи условия

Активация на акаунт