Отговори
  • Мнения: 75
На последък много мои познати ми го задават този въпрос,понже децата ми са от различни бракове.Ами да ви кажа чесно ревност не съм усетила,напротив старае са да ми помага детето колкото може,макар че с тия нови правила и промени в къщи не му е много приятно.

# 1
  • Мнения: 11 607
На последък много мои познати ми го задават този въпрос,понже децата ми са от различни бракове.Ами да ви кажа чесно ревност не съм усетила,напротив старае са да ми помага детето колкото може,макар че с тия нови правила и промени в къщи не му е много приятно.

Точно при така описаната ситуация, ревност може да създадат роднините на бившия ти съпруг........

Универсално е правилото - обръщай внимание и на двете си деца - както заедно, така и по отделно! Няма нищо по-сладко от това да си с мама насаме!

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 558
Всичко си е до дете-всяко е различно Peace

# 3
  • Разград
  • Мнения: 2 102
В момента голямото ми дете ревнува от по-малкото. Аз се старая да му обръщам достатъчно внимание, ама то за него никога не е достатъчно.

# 4
  • Мнения: 6 274
Не, никога не са ревнували.  Naughty

# 5
  • Мнения: 3 804
явно ние сме клини4ен слу4ай-малката и до сега ревнува от големите-с които има 10 и 9 години разлика #Crazy

# 6
  • София
  • Мнения: 2 296
При нас няма ревност.Много се обичат!
Доста време преди да се роди малкия я подготвях каката за новия
член на семейството.Сега не могат един без друг.
Малкия още не може да говори,но непрекъснато си я търси,
особено като е на градина. Hug

# 7
  • Монтана
  • Мнения: 220
Моите не се ревнуват,баткото е голям и разбира,че сестричката му има нужда от повече гушкане,целувки,внимание...Но и аз гледам да не им давам поводи за това.Старая се да обръщам достатъчно внимание и на двамата.   Two Hearts

# 8
  • Мнения: 7 723
Разликата между мойте деца е 5 години и има ревност.
И от двете страни по малко.
Знам, че това е нормално и не се притеснявам
(поне се опитвам да е така, де) Confused

# 9
  • Мнения: 8 769
Моите деца са от един брак, но се ревнуват.
Колкото и нормално да е, това не ми харесва.
spatifia, хубаво е, че при вас нещата не са така. Grinning

# 10
  • Мнения: 4 877
и при нас няма ревност.
Две момчета са и са с 7 години и 4 мес. разлика. Тази вечер ще къпим бебо. Баща му го взема да го къпи и аз докато отида баткото се настанил до баща си и за мене няма място.  Въобще примеро - бол. Simple Smile Пу-пу-пу!

Мама Цоцоланка, благодаря за точната формулировка на универсалното правило.   bouquet

# 11
  • Мнения: 528
Засега баткото не ревнува от малката. Напротив! Ревнува малката от околните  Peace Но аз го подготвях от момента, в който решихме със съпруга ми да имаме още едно дете Peace
Радвам се, че при тези обстоятелства и твоите деца не ревнуват едно от друго  Hug

# 12
  • София
  • Мнения: 62 595
Зависи от разликата между децата.
 В началото голямото ревнува от малкото, а като пораснат малкото започва да ревнува и по всякакъв начин да се доказва. Голямото запазва някакво покровителствено хладнокръвие и не се състезава за внимание. Понякога се чудя дали наистиня не им е заложено усещането за "първороден".

# 13
  • Мнения: 1 225
Ревност има при нас от страна на баткото - малко е - не е често - но има, щом я усещам.
Разликата им е 7 години. баткото много ми помага, но си е дете и си иска своето.
Мисля, че е нормално  Hug

# 14
  • Мнения: 24 467
За две години до момента не е имало прояви на ревност. Този въпрос много ме притесняваше, години, преди да решим кога да имаме второто си дете. Изчетох де- що има по въпроса, много полезна литература има- и Спок, и Додсън и какво ли още не. Поради такива мотиви, като избягване или поне минимизиране на това чувство реших децата ми да имат минимум 5 години разлика, това е от съществено значение, освен ако не са породени.
Не знам дали това, че децата са от различни бракове би могло да засили наличен такъв проблем или да го отключи, това е специфична ситуация.
Каква е разликата в годините между твоите деца? /Май ми се видя 6 години, но не съм много сигурна./ Двете деца при теб ли живеят? Питам, защото познавам разни ситуации. Таткото на второто дете с вас ли живее и какви са отношенията между него и първото ти дете? А между роднините на всеки от бащите и децата?
Ако родата на единият от съпрузите създава проблеми е добре да се орежат контактите до максимум.

Последна редакция: чт, 08 май 2008, 09:27 от Judy

Общи условия

Активация на акаунт