проблемно хранене

  • 1 303
  • 20
  •   1
Отговори
Здравейте,
Малката е на 7 мес. и половина. Захранена е добре. Яде всичко и в много добри количества.
Обаче огромният ми проблем е че не иска да яде с лъжичка.В началото започнах захранването с
лъжичка като дохранвах с шишето. След като изяде някакво количество и започва да се върти, цупи, хленчи и
цялата тази поредица от гадости. Посъветваха ме да спра лъжичката и да храня с шише. Да но сега сме
на стария хал - малко с лъжичката, малко с шишето. Какво да правя?
 newsm78

# 1
  • Мнения: 6 029
Ми какво, ти си увапцала вече.
Даваш пюрета с шише, така ли?

Постепенно увеличаваш количеството, давано с лъжичка за сметка на количеството давано с шише. Като казвам постепенно, имам предвид увеличаване с лъжичка-две на ден.
Не се дават твърди храни с шише.

# 2
Това е по съвет на педиатър и други майки около мен.
Иначе й давам залчета - яде ги без проблем

# 3
  • Мнения: 6 029
 ooooh!

Целта не е хранене с твърда храна на всяка цена, а приемането на храна с лъжичка. И различаване на хранене с мляко с шише и хранене с твърда храна.

Аз бих прекратила веднага тази практика. И бих давала пюрета/каши само с лъжичка.

# 4
  • Мнения: 164
зареди се с търпение и бъди по-настоятелна с лъжичката иначе такова хранене е кофти- успех Peace

# 5
  • Мнения: 407
Ми какво, ти си увапцала вече.
Даваш пюрета с шише, така ли?

Постепенно увеличаваш количеството, давано с лъжичка за сметка на количеството давано с шише. Като казвам постепенно, имам предвид увеличаване с лъжичка-две на ден.
Не се дават твърди храни с шише.

И аз ще те посъветвам това,ако продължиш със шишето няма да го научиш на лъжичка,търпение мамче и постепенно ще се научите.

# 6
  • Мнения: 27 524
Аз лично не виждам проблем в храненето с шише. Никое дете не е останало така да се храни дълго време. Щом не иска с лъжичка, давай засега с шише, рано или късно ще започне с лъжичката. За какво да се мъчите и ти, и бебето? Не намирам нищо вредно и опасно в даването на пюрета и каши с шише.Аз също съм му давала, като не искаше лъжицата  Peace Спокойно, няма от какво да се притесняваш  Hug

# 7
  • Мнения: 207
Може да ти се стори глупаво, но пробвала ли си да му пееш като почне да се гърчи или да го разсмееш. Гери отвреме навреме ми прави така и мисля, че просто не и се седи на едно място. Нахранва се донякъде с някакво количество и после вече и омръзва Peace

# 8
  • Мнения: 1 428
ooooh!

Целта не е хранене с твърда храна на всяка цена, а приемането на храна с лъжичка. И различаване на хранене с мляко с шише и хранене с твърда храна.

Аз бих прекратила веднага тази практика. И бих давала пюрета/каши само с лъжичка.
Peace

# 9
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
зареди се с търпение и бъди по-настоятелна с лъжичката иначе такова хранене е кофти- успех Peace
съгласна съм  Peace

# 10
  • Мнения: 69
Моята дъщеря е на близо 8 месеца и се държи по абсолютно същия начин. За това още не съм заместила и хранене. Преди месец опитах да давам само пюрета с лъжичка и резултата беше, че отказа да яде каквото и да е. Сега давам с лъжичката колкото иска и после давам мляко с шишето. Понякога имам завидни успехи в храненето с пръсти.

Едната ми версия, е че още не е готова да си остави млякото, защото си го търси после. Другата е, че просто няма търпение да се храни с лъжичка.

В твоя случай бих спряла храненето на твърдите храни с шишето за седмица и после да пробвам отново с лъжичката.
Успех Simple Smile

# 11
  • Мнения: 1 062

В твоя случай бих спряла храненето на твърдите храни с шишето за седмица и после да пробвам отново с лъжичката.
Успех Simple Smile

Бих те посъветвала същото.  Peace

# 12
  • Мнения: 12
Може да ти се стори глупаво, но пробвала ли си да му пееш като почне да се гърчи или да го разсмееш. Гери отвреме навреме ми прави така и мисля, че просто не и се седи на едно място. Нахранва се донякъде с някакво количество и после вече и омръзва Peace
при нас е същата история.Започва да яде от лъжицата и като му омръзне да стои на едно място и се понаяде малко и започва да се гърчи и плюе.това обаче не означава че се е наял.изчаквам малко и аз започвам да пея песнички или да говоря и номера минава.така си изяждаме цялото пюре с лъжицата.иначе и аз в началото почвах с нея и като останех без нерви изсипвах останалото количество в шишето и му го давах.ама трябва да си упорита.в един момент ще прояде с лъжицата и няма да има нужда от шишето.успех!

# 13
  • София
  • Мнения: 15 198
Не намирам нищо вредно и опасно в даването на пюрета и каши с шише.

Вредно и опасно не е, от това не се умира.  Laughing
Но е неправилно.

# 14
  • Мнения: 78
ooooh!

Целта не е хранене с твърда храна на всяка цена, а приемането на храна с лъжичка.   


Това не го знаех newsm12
аз си мислех  ч е е нужна за да се набавят незаменими белтъци,аминокиселини и витамини,които се изконсумират от организма до 6 тия месец и не се задържат в млякото.

Общи условия

Активация на акаунт