Сами на море

  • 7 742
  • 110
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 918
Тези дни приятели ми предложиха да водим децата заедно на море. От тук обаче аз се замислих, че ме е страх да ходя накъде сама с Марти.
Не си представям много неща. Самото пътуване - трябва да е с някакъв обществен превоз. Как ще се оправя с всичкия багаж.
Отделно се чудя дали въобще ще е някаква почивка - освен ако не сме на някакъв all inclusive  с възможност да я оставям на аниматори.

# 1
  • Мнения: 236
Защо се притесняваш? Детето ти не е никак малко, а и ако сте компания и има други деца ще е много по-лесно гледането и осигуряването на забавления. Аз съм ходила сама с детето и сме си изкарвали страхотно. В интерес на истината на all inclusive, но никога не съм го оставяла на аниматори.
Даже и за това лято се очертава същото.

Малко извън темата: Аз разглеждам оферти за Турция. Ако има някой от вас интерес да се обажда да ходим заедно

# 2
  • София
  • Мнения: 17 251
А досега как си ходила на почивка, с баща й ли? Питам, защото не знам кое точно те притеснява.
Аз трябва да кажа, че в това отношение съм много джаста-праста и самоуверена, понеже БНД много мразеше да ходи на почивки и сме ходили само 2 пъти с него – иначе или сами, или в повечето случаи с дечко и с приятели. Преди ходехме с автобус, от миналата година съм с книжка и ходихме с кола – с Иво и две приятелки. Тази година, живот и здраве, пак с колата и същата компания.

# 3
  • Мнения: 451
Като всяко нещо първия път винаги е страшно,но се свиква.Ако не искаш да е рязък прехода,първото лято можете да отидете с приятели.И на мен ми беше терсене в началото,ама сега си ходим и сами с малката. Дори си говорим,че трябва да си изградим наш,нов живот и така...,защото на нея явно някои неща от миналото още и липсват Wink
До лятото има време,може и едно форумско море да спретнем Peace

# 4
  • Мнения: 671
Не мога да ти разбера проблема.От какво те е страх? newsm78
Аз всяка година ходя сама с детето в Гърция,никога не ме е притеснявал нито багажа, нито какъвто и да е друг проблем.
Самостоятелна съм от малка,опитай и ти-никак не е страшно.Още повече че ще си с приятелка.
Ако липсата на мъж се свежда само до това ,че няма кой да ти носи куфарите,купи си от онези куфари с колелца и запрашвай.
То и с мъж,пак не е сигурно,че ти няма да ги влачиш. Laughing

# 5
  • Мнения: 1 918
Да, до сега сме ходили с баща й.
Ами първо се притеснявам, защото не знам как ще се държи в автобус - то си е бая време, а тя е малко дивичка.
До сега сме пътували с кола нощем и тя 2/3 от времето е будна и снове. 
После не знам как ще си занесем сами цялата тумба вещи, които мъкнем.
Ако тръгне да ми бяга на някъде докато съм с багажа ще се чудя как да добутаме до хотела.
А и по принцип си ме е страх от всичко различно, щото съм си такава.

Мен ми харесва идеята и за Марамарис - ще стигнем на бързо със самолет, ама за там нямам компания.

# 6
  • Мнения: 671
Пътувате през деня,слагаш я да прозореца, за да има какво да гледа,нека я понапече малко слънцето през стъклото и сама ще заспи.
Какво толкова може да прави в рейс,ако почне много да дивее с леден тон й обясняваш да си седи на мястото,защото иначе ще я оставиш сама на пътя.

А за багажа,вие да не сте тръгнали да се пренасяте за постоянно.Една раница на гърба и един сак в ръката са напълно достатъчни.Не е нужно да влачите с вас всички 10-15 Барбита.

# 7
  • Мнения: 9 990
Ти се радвай, че имаш възможности за почивка. Wink
В един сак слагаш дрехи и си до там.Какъв толкова багаж с 3-годишно?Може да яде всичко, казва си, когато му се ходи до тоалетна-нямаш грижи.А че е буйно дете-еми-ще наложиш малко дисциплина за подобни ситуации.За детето ще е разнообразие и един съвет-не пътувай нощем, хем неможе да спи детето, хем се превъзбужда.Денем си е ок.
А, оморфис ме е изпреварила-същото и аз казвам. Peace

# 8
  • Мнения: X
със самолет
виж вътрешни полети  Laughing Wink
като сме се събрали да даваме акъл - мога и още много, ти пробвай, пък после ще се върнеш и ще кажеш как е било най-добре  Laughing

# 9
  • Мнения: 145
   Най-важното не взимай всичко, само най-най необходимото, а и ти не си САМА! тръгваш с приятели, а и хората не винаги са лоши... ако нещо ти се наложи... и любезно помолиш.
   Аз пътувах по Великден със сестра ми(тя е голямо второ дете) и бебето (6м тогава) до Велинград и всички ме обявиха за ненормална. Всичко си беше ок, даже с бебето в автомобилното столче ходехме на ресторант и ни даваха най-готините места с панорамен изглед Simple Smile Влизахме си в басейна, забавлявахме си се, бебо онемяваше от щастие и припадаше за сън...Даже всеки ден на сауна със сестра ми бяхме, докато тя спи.
  Децата обичат и те пътешествията, твоята е голяма ще разбере...още помня един бебиш в един от нощните рейсове преди години как питаше баба си... Ааааа бабооооо, стигнахме ли вече моренцето?.... и така питаше на всеки 5 - 10 мин. hahaha

# 10
  • Мнения: 2 723
Аз също си мисля дали да не ида с двамата дребни на едно моренце в края на сезона за 1 седмица.
Сега зяпам all inclusive оферти.

# 11
  • Мнения: 2 336
Никси, признавам те!  Party

# 12
  • Мнения: 9 990
Никси-миналата година по това време бях с двете-бебе на месец и каката.Ако не беше душевния катаклизъм-всичко беше ок по деца.Бебе си е в количка-сиреч-мобилно навсякъде, кака си е самостоятелна единица вече.И по плажа беше гот-без курортисти-сами-идилия-да рееш поглед и да потъваш в мисли... WhistlingЦял месец-така.Нямах особено условия, хранех нощем дете, студено си беше в апартамента, понякога с дрехи лягахме, но денем напичаше и беше ок.

# 13
  • Мнения: 93
Миналата година бяхме с дребната и леля на море.Пътувахме с реис.Бяхме голямо шоу.По пътя спряхме принудително да свършим някой належащи нужди.А към края когато се разпя я поканиха отпред да пее на микрофона Joy.На плажа първите дни беше гонене но после се укроти.Беше страхотно.Бях помъкнала много багаж от който ползвах 50%.Тази година се замислям да идем само двете. Hug

# 14
  • София
  • Мнения: 17 251
Ники, я зяпай за двама.
И ние мислим една седмица към края на сезона, all inclusive.

Общи условия

Активация на акаунт