Питане - отбил ли се е?

  • 531
  • 9
  •   1
Отговори
  • София/Варна
  • Мнения: 2 413
Понеже ми е първо хлапе и не всичко ми е много ясно, въпреки че се старая да се информирам, четейки из Интернет и по разни книжки, реших да се допитам до вас, за да си изясня какво точно става с кърменето при мен.

Изчетох доста статии за естествения процес на отбиване на детето и реших, че няма да насилвам нещата и ще оставя дребния змей сам да си реши до кога ще цока. През последните 2 месеца сам осезателно разреди кърменията - от 5-6 за денонощие станаха 1-2. Не проявяваше особен интерес към гърдите ми и предпочиташе да се занимава със своите си игри. Търсеше ме само когато никнеха зъби, беше жаден или беше по-неспокоен, като ясно заявяваше желанията си дърпайки деколтето ми. В началото на април започна да пропуска дни - просто си поемаше достатъчно течности с другата храна и не се нуждаеше от допълнителни. От прочетеното стигнах до извода, че човека се отбива. Това ме устройваше, защото започнах работа, а и ми предстоеше едноседмично пътуване в чужбина, на което нямаше как да го взема. Предположих, че след пътуването окончателно ще приключи кърменето, въпреки това полагах грижи да запазя лактацията си и всяка сутрин и вечер се цедях. Баба му, която го гледаше, докато ме няма сподели, че докато ме е нямало е бил спокоен и весел, не е било проблем, че няма кърма, а също така е отказвал категорично АМ.

При завръщането ми имаше малка драма - дребния ми беше сърдит, че съм го оставила толкова време и много се разстрои. Единственото успокоение за него беше кърменето. Радвах се , че още ще продължим със сутрешно-вечерното кърмене, но на следващия ден пропусна вечерното кърмене след баня. И така няколко дни не се сети да цока. Тогава пък вдигна температура, свързана със зъбоникнене и пак сука 1-2 пъти. след това не се сети повече от седмица за мен. Тъй като нямах възможност да полагам особени грижи за лактацията си, вече нямаше мляко при опит да изцедя нещо на ръка. Реших, че кърма няма и дребния вече окончателно се е отбил (за мое огромно съжаление). Примирих се с мисълта, че вече нямам кърмаче, пробвах го няколко пъти с АМ, което категорично ми отказа и направих така, че да поема достатъчна доза млечни продукти на ден.

И снощи ново двайсе - докато се опитвах да го приспя, започна да ме дърпа за деколтето. След 8-9 дневна пауза му дадох да суче, но нямам представа дали е имало какво. И започвам да си задавам едни въпроси - отбило ли се е детето, а ако иска да суче има ли какво, дали не ме ползва само за залъгалка, докато му никнат зъбите?

# 1
  • Мнения: 791
Според мен трябва за себе си да решиш дали искаш да го отбиеш или да продължите да се кърмите! ако искаш да го отбиеш не му давай, а ако искаш да продължиш да го кърмиш макар и само от време на време, давай му когато си поиска.

# 2
  • София/Варна
  • Мнения: 2 413
Според мен трябва за себе си да решиш дали искаш да го отбиеш или да продължите да се кърмите! ако искаш да го отбиеш не му давай, а ако искаш да продължиш да го кърмиш макар и само от време на време, давай му когато си поиска.
Виждам, че не си ме разбрала - аз нямам никакви проблеми с това искам ли да кърмя или не. Просто искам да знам дали детето ми се е отбило след като си търси цица на 10 дни веднъж. Щом поиска, аз с удоволствие му давам, но ми е странно дали все още има какво да изсуче или просто го прави за успокоение. Интересува ме до кога може да продължи така, необходимо ли е да правя нещо за да стимулирам лактацията си и как да стане това когато съм на работа.

# 3
  • София/Варна
  • Мнения: 2 413
побут....

# 4
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Според мен трябва за себе си да решиш дали искаш да го отбиеш или да продължите да се кърмите! ако искаш да го отбиеш не му давай, а ако искаш да продължиш да го кърмиш макар и само от време на време, давай му когато си поиска.
съгласна съм  Peace

# 5
  • Мнения: 251
  Здравей. Ами може и да се е отбил, знам ли? Според мен давай, когато поиска, пък дори и през 10 дни да е. Като няма нищо - няма.
 Моят син се отби по подобен начин, когато навърши една годинка. Постепенно сам си разреди кърменията и точно 1 ден преди да навърши годинката се обърна на другата страна и не поиска да суче. Оттогава не е искал. Не давам АМ, нито съм мъчела да го отбивам, просто той сам загуби интерес, за което аз съм много благодарна. Пожелавам такова безпроблемно отбиване на всички мъничета. В интерес на истината при нас нещата са малко по-сложни, защото той май не харесваше "новото мляко", заради втората ми бременност, но е факт, че изобщо не съм го насилвала или подбутвала за нищо. Оставих го сам да прецени кога да се отбие.
 Ако се е отбил - честито ти пораснало детенце  Hug

# 6
  • София/Варна
  • Мнения: 2 413
И при мен инаше промяна във вкуса на кърмата - не зная дали от цикъла или от едноседмичното ми тъпчене с безобразно люта индийска храна.
Сега се задава нова криза - ще излизат няколко зъбчета наведнъж и се опасявам, че ако гърдите ми не пускат, дребния ще стане адски нервен.

# 7
  • София
  • Мнения: 1 121
Аз отдавна приключих с кърменето, но мен ако питаш момчето ти е пораснало и вече е решило да е независим  Wink Веднъж на 10 дни на мен ми прилича на желание за малко fun, или зъбче го е мъчело. Но определено не е имало какво да глътне - капка-две евентуално. Аз бих се опитала да го разсея ако пак се пресети, само да смуче безцелно просто за да има нещо в устата не бих дала.
Добре дошла в отбора!  beer beer beer

# 8
  • София/Варна
  • Мнения: 2 413
Благодаря за инфото, вече съм сигурна - дребното се е отбило (за мое съжаление). Снощи ми рови в пазвата и като му предложих дори не успя да засуче. Сякаш не знаеше какво да прави.
Ех, отмина и този етап...

# 9
  • Мнения: 2 614
Според мен му давай, когато поиска, ако поиска въобще. Ако няма мляко, той просто ще спре да иска. Но ако наистина има нужда да суче, не се тревожи, мляко ще потече пак. Децата са големи специалисти в сукането  Peace

Общи условия

Активация на акаунт