УЧИЛИЩЕ от 6години?

  • 3 138
  • 59
  •   1
Отговори

Анкета

бихти ли пуснали детето си на училище на шест годишна възраст?

Опции:

  • ЕН
  • Мнения: 543
здравейте настоящи и бъдещи мамита
много ме интересува всичко около започването на училище въпреки че имам още една година до записване и тръгване на училище на големия ми син. той ще тръгне на седем години така сме решили с татито-роден е август, но малкия ми син е краааая на декември и как да го пусна на шест като дори шест няма да е навършил. едва ли някой има против да тръгне детето му на училище на шест, но поне програмата по която учат да не е толкова натоварена. имам доста познати които децата им са между първи и четвърти клас и като виждам учебниците и тетрадките им с какви трудни задачи и колко домашни им дават направо се възмущавам и в същия момент се ужасявам все повече като се сетя че имаме една година до навлизане в учебните проблеми smile3511
кажете и вашето мнение по този важен проблем

# 1
  • Мнения: 2 448
Темата е тук, можеш да прочетеш мненията .
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=281151.0

# 2
  • София
  • Мнения: 6 011
едва ли някой има против да тръгне детето му на училище на шест, ......
Е как да няма противници на тази безумна идея! Има против и никак не сме малко! Има и петиция, аз я подписах.
Сина ми също няма да има 6 години през септември.

# 3
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


  Когато разбрах, че синът ми в Англия трябва да тръгне на училище от 4г. изпаднах в шок.Тдудно, но все пак свикнах с мисълта Simple SmileИ сега това предложение за от 6г. не ми звучи толкова страшно.

# 4
  • Мнения: 14 133


  Когато разбрах, че синът ми в Англия трябва да тръгне на училище от 4г. изпаднах в шок.Тдудно, но все пак свикнах с мисълта Simple SmileИ сега това предложение за от 6г. не ми звучи толкова страшно.
Да, но в България училищата и програмите не са подходящи за 6 годишни дечица.

# 5
  • Мнения: 27 524
Аз не, против съм  Stop

# 6
  • Мнения: 1 844
според мен няма нищо страшно детето да тръгне на училище на 6 години,ако развитието му позволява това,а всички знаем че развитието на едно дете е много индивидуално и по тази логика едни дечица са готови да тръгнат на училище на 6,а други не са готови и на 8.
не разбирам защо толкова майки се смущават от училището,и защо го възприемат като нещо негативно,което трябва да отложат в живота на детето?..
когато аз бях ученичка в класа си имах съученици с една година по-малки,т.е. тръгнали на 6,и бяха много щастливи от факта,че завършват училище по-малки и им остава повече време за купони и реализация.и никой от тях не си спомняше загубената една година в детската градина..ех,чак и рима има.. Hug

# 7
  • София
  • Мнения: 6 011
Биляна, знам, че в много държави се започва училище от 4 години /дори в някои арабски държави и от по - рано/, но програмата е съобразена с възрастта им. Нещо, което не вярвам да го направят тук.
Имам приятелка с първокласник, ами той е слабичък и не може да си носи чантата сам! Не вярвах, докато не я отворих - всички учебници, тетрадки и разни помагала бяха в голям формат, а доста от тях и с твърди корици!  Shocked

# 8
  • Мнения: 931
Аз не съм против тръгването на училище от 6 год.Аз също тръгнах на училище когато бях на 6 и бях изключително щастлива и доволна, според тогавашните си виждания и до днес не съжалявам.Ако тр да се замисля дали детето ми да тръгне на училище първо ще преценя дали е готово и тогава ще реша.Така че прави са другите като казват ако позволява индивидуалното му развитие тогава детето да тръгва на училище дори и на 6 год.

# 9
  • Мнения: 1 062
Абсолютно против съм тръгването на училище от 6-годишна възраст.

# 10
  • Мнения: 218
Аз съм тръгнала на 6 год. на училище, сутрин закуска, занимания, на обед обядвахме в стола после спяхме, всички си обличахме пижами  слагахме пантафки и айде в стаята за сън с двуетажни легла, след сън имахме следобедна закуска, после около час занимания или игра и в къщи ей това беше най хубавата ми година от училищния ми живот.
Но сега невярвам да е така
Затова съм против

# 11
  • Мнения: 5 401
Момичета, има няколко теми из подфорумите, където обсъждаме този проблем и се борим! Включете се в тях!   bouquet

# 12
  • София
  • Мнения: 6 011
Аз съм тръгнала на 6 год. на училище, сутрин закуска, занимания, на обед обядвахме в стола после спяхме, всички си обличахме пижами  слагахме пантафки и айде в стаята за сън с двуетажни легла, след сън имахме следобедна закуска, после около час занимания или игра и в къщи ей това беше най хубавата ми година от училищния ми живот.
Но сега невярвам да е така
Затова съм против
Съпруга ми също е бил първокласник в такова училище, но това са били само няколко експериментални училища и випуски. Сега определено не е така.

# 13
  • Мнения: 2 960
 Naughtyабслютно против  съм детето ми да тръгва на 6 годинки на училище.

# 14
  • Мнения: 7 201
едва ли някой има против да тръгне детето му на училище на шест, ......
Е как да няма противници на тази безумна идея! Има против и никак не сме малко! Има и петиция, аз я подписах.
PeaceАз също съм против и подписах петицията!

Общи условия

Активация на акаунт