каква закуска за 1.5г !

  • 703
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 469
Здравейте майчета! Моля ви за съвет какво да давам на детенцето си за сутрешна и следобедна закуска! В търсачката не можах да намеря точно такава тема! Има и една подробност, все още не съм давала кисело краве мляко и сирене! Но в най скоро време ще ги въведа! За сега редувам кус кус, ориз( с козе мляко) и един сладкиш от рецептите тук( без яйца и с кис.коз мляко), но това не означава че рецептите непременно трябва да са с козе мляко! Четох за грис, аз до сега не съм давала трябва ли да захраня няколко дни и така да давам? Много ще съм ви благодарна!   bouquet

# 1
  • Мнения: 1 367
Пробва ли попарка?Или мляко с бисквитки?За следобед също върви кисело мляко с плод-например банан.За гриса-не знам дали трябва да захранваш,детето е големичко вече,но можеш да се застраховаш от евентуални нежелани реакции,като захраниш с него.Какво още за следобед-плодово пюре с бисквитки,нишестено кремче  с прясно мляко направено.За сутрин-макарони със сирене /като го въведеш/.Вариантите са много.

# 2
  • Мнения: 1 032
Обикновеният грис е чиста пшеница. Ако детето ти вече е яло хляб или храни, приготвени с бяло брашно няма какво да захранваш- те съдържат пшеница. Има и царевичен грис също така. Ти си избери. Аз съм давала на тази възраст и сандвичи- с масло и кашкавал на скаричаката. Давала съм и с кайма, но за толкова малко дете по- добре да не е от готовите кайми, в които има всичко друго, но не и месо. За следобедната закуска можеш да даваш и чист плод, не е задължително да е примесен с мляко или нишесте. Когато въведеш яйцата и сиренето ще имаш още по- големи възможности да разнообразяваш закуските на детето.

# 3
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Мляко с бисквити,грис,АМ с овесени ядки,АМ с корнфлрйкс,грис,плодове,кус-кус,макарони,спагети...

# 4
  • Мнения: 469
Пробва ли попарка?Или мляко с бисквитки?За следобед също върви кисело мляко с плод-например банан.За гриса-не знам дали трябва да захранваш,детето е големичко вече,но можеш да се застраховаш от евентуални нежелани реакции,като захраниш с него.Какво още за следобед-плодово пюре с бисквитки,нишестено кремче  с прясно мляко направено.За сутрин-макарони със сирене /като го въведеш/.Вариантите са много.

Ами ние сме големички, но за съжаление се лекувахме от хранителна алергия! И трябваше да включвам всички нови храни постепенно

  gigio ми е обяснила много добре нещата БЛАГОДАРЯ Hug! Давам вече хляб и сладкиша го правех с царевично брашно, но започнах с бяло! Така че ще пробвам направо! Забравих да пиша, че му давам и кифла! Благодаря ви  много!

# 5
  • Мнения: 5 940
Елда или просо с адаптирано мляко и плод. Не съдържат глутен. Овесените ядки са под въпрос дали съдържат глутен, така че по малко може, пак с адаптирано мляко. Царевично нишесте с адаптирано мляко и плодово пюре също става, готовите бебешки каши също са алтернатива. Безглутенови бисквити с адаптирано мляко стават за закуска също. За това се сетих, ако друго измисля, ще пиша.

# 6
  • Мнения: 469
Елда или просо с адаптирано мляко и плод. Не съдържат глутен. Овесените ядки са под въпрос дали съдържат глутен, така че по малко може, пак с адаптирано мляко. Царевично нишесте с адаптирано мляко и плодово пюре също става, готовите бебешки каши също са алтернатива. Безглутенови бисквити с адаптирано мляко стават за закуска също. За това се сетих, ако друго измисля, ще пиша.

Благодаря! Hug Аз с глутена вече нямам проблем , давала съм, но пък в бисквитките все пише че има мляко или соя или оцветители! ако се сещате някакви без мляко, може ли да ми кажете!  bouquet

Последна редакция: ср, 07 май 2008, 16:41 от magig

# 7
  • Мнения: 2 908
Давам попара,овесени ядки с кисело мляко и плод,бисквити с мляко,мляко с ориз,мляко с грис,крем-какао,крем-ванилия,макарони със сирене,баница(ако съм правила)...

# 8
  • Мнения: 4 447
Спагети за закуска - интереееесно  hahaha

Та, по темата ето какво може да даваш:

- мляко с бисквити (+плод)
- к. мляко с бисквити
- корнфлейкс (с прясно или к.мляко)
- попара
- грис
- грис с плодове
- млечен крем (нишесте)
- млечен крем с плодове
- баница
- макарони на фурна
- млечна баница
- филия намазана с нещо (без кората)
- плодове със сметана
- бисквитена торта
- мюсли (с прясно или к.мляко)
- фини овсени ядеки (в к. или пр. мляко, плодове)
- каша
- попара с пр. мляко
- кисел

и т.н.

Към всичко това горе може да му добавяш:

- мед
- канела
- орехи или бадеми (ситно смлени)
- стафиди

# 9
  • София
  • Мнения: 6 360
в обикновените бисквити Житен дар няма мляко, нито масло и маргарин. моят син до скоро също не ядеше кравешки белтък, но такива бисквити съм давала, макар и рядко.
закусва попара с козе или овче сирене, редувана с кускус със сирене. следобяд, зърнена каша с АМ и плод, само плод. като редуваш плодовете, то си е различно. на тая възраст още не е нужно чак такова разнообразие от видове, което е главно за очите и вкуса, а по същество не вкарва разнообразие на хранителни вещества...


п.п. Ан-Ма, ти не четеш ли въпросите, на които отговаряш? майката е написала, че детето е с хранителни алергии и не яде кравешки белтък, а ти си й изредила цял поменик млечни закуски, за капак гарнирани с мед и ядки - супер добавка за алергично дете.

# 10
  • Мнения: 469
в обикновените бисквити Житен дар няма мляко, нито масло и маргарин. моят син до скоро също не ядеше кравешки белтък, но такива бисквити съм давала, макар и рядко.
закусва попара с козе или овче сирене, редувана с кускус със сирене. следобяд, зърнена каша с АМ и плод, само плод. като редуваш плодовете, то си е различно. на тая възраст още не е нужно чак такова разнообразие от видове, което е главно за очите и вкуса, а по същество не вкарва разнообразие на хранителни вещества...


п.п. Ан-Ма, ти не четеш ли въпросите, на които отговаряш? майката е написала, че детето е с хранителни алергии и не яде кравешки белтък, а ти си й изредила цял поменик млечни закуски, за капак гарнирани с мед и ядки - супер добавка за алергично дете.



много благодаря Hug

# 11
  • Мнения: 4 447
Явно съм пропуснала.  Blush
Извинявам се.

# 12
  • Мнения: 469
няма проблем,все пак ще имам идеи когато захраня с белтък! Благодаря на всички от сърце! Hug  bouquet Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт