Може ли да се възстанови пречупено дърво?

  • 986
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 83
Здравейте!
Миналата година си засадихме дъвета и храсти в междублоковото пространство и тръгнаха страхотно. Днес обаче се прибирам и виждам, че някой е пречупил двете брезички! Ужасно ми е тъжно и се чудя дали не бих могла да поправя стореното. Много моля да ми помогнете със съвет. Спомням си, че можеше да се обвият с нещо, но с какво ???
Благодаря ви предварително!

# 1
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Ако стъблото се пречупи, от долната част излизат нови клони и най-горния се оформя като връх.
Зависи дали са огънали стъблото, или са го счупили. Аман и от вандали  #2gunfire
Ако са го огънали, привържете го към нещо за опора.
Надявам се да се оправят брезичките, искрено ти съчувствам!  Hug

# 2
  • Мнения: 83
Едната е съвсем пречупена. Направо ми се плаче. Толкова им се радвах пролетта, когато се раззелениха. Всеки ден ги гледах и ги поливах. В нашето бетонно всекидневие се опитвахме да създадем малко зеленина. Уви, има и такива, на които това явно не им харесва. Много, много ме е яд!
Благадаря за бързия отговор. Досега се опитвах да ги превръзвам и рових за колчета, но май няма да стане.
Още веднъж благодаря firebird!

# 3
  • Мнения: 555
Изглежда грубо, но с няколко пирона и намазано с овощарска замаска (при липса - с пресен кравешки .... екскремент и увиване с нещо здраво и еластично) - така спасихме вишничка (голямо вишнево дърво преди 10-тина години) и още ни радва с плодовете си  Wink

# 4
  • Мнения: 83
Tedy, мерси много ще го пробвам. Само откъде да го търся този кравешки екскремент? И аз имах спомен, че се маже с нещо. Затова и пуснах темата - не си спомнях с какво.
Мерси! Hug

Общи условия

Активация на акаунт