Кърмене и чай и какао-вредни или не?

  • 5 813
  • 7
  •   1
Отговори
  • Бургас
  • Мнения: 1 199
Това всъщност ми е въпроса:мога ли да пия чай при положение,че кърмя,какъв,има ли вредни чайове,които да избягвам?Кафе не пия,но да питам какао може ли или не?Не можах да намеря да сте говорили по този въпрос.А ако случайно някъде е обсъждано,моля някой да ми даде линк към темата.Благодаря ви.

# 1
  • Мнения: 11 003
Какао можеш да пиеш. За чайовете знам, че чаят от салвия води до намаляване и спиране на кърмата. По принцип всички билки имат някакъв страничен ефект, но ако не пиеш чай в огромни количества, няма да ти навреди.
Между другото, българският лактогонен чай е с много приятен вкус.

# 2
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Може да пиеш и какао и чай, но както Линофрина е писала - салвията намалява кърмата. В лактогонните чайове се съдържа резене, копър и др.- следователно от тях може да пиеш. Също липа, лайка.
Върти ми се нещо за зеления чай , че не трябва да се прекалява с него, но може и да се бъркам.

# 3
  • Мнения: 1 428
Можеш да пиеш,но в умерени количества  Peace

# 4
  • Мнения: 96
Аз знам, че мента трябва да се избягва.
Има един много хубав чай казва се 'майчино мляко'
от форума съм взимала рецептата.
Успех в кърменето! Аз вече почти 10 месеца кърмя и не мисля да
спирам скоро.

# 5
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Съвсем спокойно можеш да консумираш в умерени количества нещата, с които си свикнала. За салвията момичетата са ти казали, но тя и без друго не е в състава на обичайните чайчета. Черен чай, зелен чай и т.н. можеш също да пиеш по чаша, ако решиш - въпросът е, че те съдържат доста кофеин, както е с кафето, пък и затрудняват абсорбцията на калций (а ти имаш голяма нужда от него), така че е най-добре да не се консумират редовно. Чаят Ройбос може да е подходящо решение, ако обичаш вкуса на черните чайове - той не съдържа кофеин и е много подходящ за бременни и кърмачки.
Какаото не е проблем, също в умерени количества Grinning

# 6
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Можеш да пиеш,но в умерени количества  Peace
съгласна съм  Hug

# 7
  • Мнения: 99
Скоро бях болна и пиех по няколко чая от мента на ден. Не съм забелязала да ми е намаляла кърмата, даже обратното. А чая за кърмачки българският е толкова гаден (освен ако не си падаш по анасон), но жертви трябват. Пия и кафе, по едно на ден. Какаото също е позволено, но в ограничени количества, защото е силен алерген.

Общи условия

Активация на акаунт