Кога е първият преглед, след установена бременност?

  • 3 243
  • 30
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 137
Отидох при личния си лекар, веднага след положителен тест за бременност и тя ми каза - храниш се, като бременна, живееш, като бременна...! Но било рано да се ходи на гинеколог?!? Трябвало да отида към края на 2-ия месец!?  Thinking

# 1
  • Мнения: 1 085
Чувала съм от майките тук че след като са видели + резултат най - много до 10 дена са отишли на преглед.Как така втория месец твоя лекар да не е луд.

# 2
  • Мнения: 9 894
а какво пък значи храниш се като бременна, живееш като бременна Simple Smile напротив, продължаваш както досега, стига да не повръщаш по цял ден.
Ако ти е първа бременност откъде ще знаеш как се живее като бременна?
както Бъни78 е казала, обикновено се ходи към 8-10 ден след закъснението. Да се види плодният сак, сърчице....иначе някои гинеколози правят картон чак към 12-14 седмица, като намалее рискът от аборт.

# 3
  • Мнения: 575
Иди към 6-та седмица, за да може да се чуе сърчицето. По-рано няма смисъл, според мен.

# 4
  • Мнения: 4 753
Личната да не се прави на луда, а да ти даде направление... Какво значи храниш се като бременна.... гинеколога трябва да ти каже как да се храниш и въобще какво трябва и какво не трябва да правиш...

# 5
  • Мнения: 9 814
Отидох на гинеколог след 11 дневно закъснение на цикъла. Беше установена бременност в 3-4 г.с., веднага ми пуснаха и изследвания, а в 6 г.с. имах и картон.

Иди към 6-та седмица, за да може да се чуе сърчицето. По-рано няма смисъл, според мен.

По принцип смисъл има. Снаха ми мислеше, че е бременна, направи си и два теста, бяха положителни, но се оказа, че няма бебе, а миома.

# 6
  • Мнения: 7 201
Най-добре поне 10 дни след закъснението. Peace

# 7
  • София
  • Мнения: 137
Благодаря за мненията, бяха ми от полза! Със сигурност отивам на лекар в другиден  Wink

# 8
  • Мнения: 3 092
Отидох няколко седмици след положителния тест.
Лека бременност!  bouquet

# 9
  • Мнения: 10 983
Отидох на гинеколог веднага, щом видях положителния тест. Simple Smile
Лека бременност!

# 10
  • Мнения: 256
На 15-тия ден след зачеването бях на гинеколог. Видя се само плодно сакче, 2-3 седмици по-късно се видя и сърчицето на малкия разбойник.

# 11
  • Мнения: 367
Според мен е добре да се отиде на гинеколог и да се установи бременността с ехограф,възможно най-скоро,за да се види къде е плодния сак(в или извън матката),после към 8-9та седица за сърдечни пулсации и т.н.
Лека бременност ти желая и успех Peace

# 12
  • Мнения: 1 447
Аз отидох 10 дена след закъснението ми.И на 6 седмица за да чуят бебчо дали има сърдечна дейност

# 13
  • София
  • Мнения: 408
Щом вече знаеш, че  си бременна- можеш да отидеш на гинеколог. Хубаво е да си те види на ехограф. УСПЕХ  Hug

# 14
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
Щом вече знаеш, че  си бременна- можеш да отидеш на гинеколог. Хубаво е да си те види на ехограф. УСПЕХ  Hug
Peaceабсолютно

Общи условия

Активация на акаунт