Flat Stanley...Някой зне ли, за този проект?

  • 827
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 276
Здравейте!

Надявам се майките от САЩ, които знаят за този проект да ми помогнат. Мой колега, който е от Ню Йорк ме помоли да направя български Flat Stanley за кръщелницата му. Разгледах в Интернет какво представлява, но все още не ми е съвсем ясно какво трябва да изпратя. Ако някоя от вас е запозната с темата бих се радвала да ми помогнете.  bouquet

# 1
  • Мнения: 451
Ами,най-общо казано, си изрязваш един Stanley и почваш да му водиш дневник( от негово име,може и под формата на писма към този, който ще го чете ), за местата, където е ''ходил'' и какво е правил - като не пропускаш да му правиш снимки на всяко от тях.Хубаво е да избереш разни интересни и образователни приключения, особено ако от тях може да се научи нещо за страната ти и културата й - примерно го ''заведи'' в някой музей Laughing Или каквото друго смяташ, че ще е интересно.Можеш да си украсяваш дневника като си искаш.Можешп да прибавиш и информация за себе си, може и не, както решиш.А  можеш даже да пишеш и от свое име, но според мен е най-забавно да пишеш от негово Mr. GreenИ най-важното е да има снимки.
Ето ти  една галерия с примерни ''дневници'':
http://www.flatstanley.com/picture_gallery.html

# 2
  • Мнения: 276
 EMPRЕSS, благодаря!

 Аз си бях в България за Великден и няма как да направя снимки, но имам картички. Купих няколко,които са с формата на България и на самите картички има снимки от България, традиционни музикални инструменти, различни занаяти и др. подобни. Купих също и химикал с поставка и  малка рисувана картинка, всичко с много български вид.

Няма как да направя дневник. Може ли да напиша нещо като писмо от името на Станли до Джесика за това къде е бил. Като разгледах това, което си ми пратила като линк се чудя дали да не облека Станли с българска народна носия или с футболния екип на България newsm78. Това ще компенсира липсата на снимки Embarassed

# 3
  • Мнения: 451
Няма проблем според мен да го напишеш под формата на писмо, и това с картичките и носията е оригинална идея Hug Колкото до снимките, можеш да му направиш няколко със същата тази носия LaughingИли да го снимаш просто така, заедно с теб, но и без тях не е фатално.Като цяло много сладко си го замислила Hug

# 4
  • Мнения: 276
Благодаря много. Имах някаква идея и ми помогна много да си я дозавърша. От утре съм няколко дни в почивка и ще направя най-хубавият Станли. Ако твоето детенце иска Станли от Ливърпул вече знам как става Wink

Благодаря за отделеното време Hug

# 5
  • Мнения: 3 491
Как съм изтървала тази тема!  Grinning Моят син трябваше да прави тази пролет този проект, нашият Стенли замина за Вирджиния, при моя приятелка българка, и нейната щерка се беше постарала чудно!
Беше разхождала Стенли навсякъде с нея - на училище, на екскурзии, по паркове, с приятелки, и беше написала дневник. Под разказите в дневника имаше придружаващи илюстрации, рисунки на момиченцето. Но проектът е в училището в момента, там са чели за пътешествията на Стенли. У дома е останал "куфара" му: сгъната на две зелена хартия, защипана отстрани с телбод. Има и два остатъка от бележник. Много сладък проект е!
А нашият Стенли нали пътува през март, даже с мартеница си дойде закичен.  Simple Smile

# 6
  • Мнения: 276
блажка, моето момченце е много въодушевено от Станли, но е само на 2.5 годинки. Разказва днес на една приятелка, как Станли ще ходи при една кака, много далече. Още не сме го облекли и е само изрязан. Реално ще го пусна от Ливърпул и няма да има дневник, а ще напише писмо, но ми даде идея, че мога да му направя поне някоя снимка със сина ми докато  го оцветява или със писмото.

 Много е хубаво, че ви има мами форумки! За това ви обичам, пълни сте с идеи!  bouquet

# 7
  • Мнения: 515
Я, това звучи много интересно!
 Аз пък съм толкова загубена и не бях чувала за тоя проект! Grinning Дали не може да натоваря сина ми да изпълнява ролята на Стенли и да го пратя по света да обикаля?!  Grinning

# 8
  • Мнения: 3 491
Я, това звучи много интересно!
 Аз пък съм толкова загубена и не бях чувала за тоя проект! Grinning Дали не може да натоваря сина ми да изпълнява ролята на Стенли и да го пратя по света да обикаля?!  Grinning
Внимавай с намерението!  Laughing За целта трябва някаква дъска да падне върху него, и той да стане плосък, и понеже е плосък, да може да влиза в пощенски плик и да обикаля света. В романа е нещо подобно (не съм го чела, но от детето и заданието знам, че става дума за нещо подобно).

# 9
  • usa
  • Мнения: 2 113
нашият стенли ходи до бг. брат ми и племеникът го разходиха подобаващо из града и го наснимаха. дневник не му водиха, но написаха пространно писмо. изпратиха с него и дребни сувенирчета от софия.

Общи условия

Активация на акаунт