Участвали ли сте в лотарията за Зелена карта

  • 20 246
  • 244
  •   1
Отговори
  • някъде
  • Мнения: 979
Ей туй искам да питам.Тъй като вече почнаха да пристигат първите уведомителни писма,дали има някой тук,който тръпне в очакване и проверява дали не е дошло и в неговата кутия?И ако спечелите,бихте ли се възползвали или в последния момент ще решите,че този риск не е за вас?

# 1
  • Мнения: 3 459
Участвала съм, ама предни години. Миналата година пропуснах.
И ако спечелите,бихте ли се възползвали или в последния момент ще решите,че този риск не е за вас?
Ами тук вече не знам как да отговоря. Бих се възползвала, но доколкото разбрах в последно време им търсят определена сума пари преди да заминат, която не е никак малка. Последно ми казаха, че става въпрос за сума около 30 000 лева  Confused

# 2
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
Не,
под достойнството ми е!

# 3
  • София
  • Мнения: 2 840
но доколкото разбрах в последно време им търсят определена сума пари преди да заминат, която не е никак малка. Последно ми казаха, че става въпрос за сума около 30 000 лева  Confused

Айде сега!
Че това са си 25 000 долара.
То това ли им е целта, да си попълват липсите с пари?
Колко средностатистически американци разполагат с подобни "спестявания"? Живеят предимно на кредит.

Последна редакция: пн, 05 май 2008, 22:26 от КЛОНКА

# 4
  • Мнения: 3 459
КЛОНКА, това го знам от хора, които тепърва ще заминават.

# 5
  • София
  • Мнения: 2 840
Разбирам те.
Просто се изумих. Да не кажа - възмутих.

# 6
  • Мнения: 3 459
Разбирам те.
Просто се изумих. Да не кажа - възмутих.
Ами и аз се учудих като ми казаха. В крайна сметка какъв е смисълът от тези зелени карти тогава  Confused
Как да заминат хората? Такава сума пари не се намира под път и над път.

# 7
  • Мнения: 256
Няма такова нещо с парите за Зелена Карта. Всеки може да си говори всичко, лотарията има официални правила, хубаво е да се прочетат, преди да се кандидатсва.

По тамета - да, кандидатствам всяка година, дори и тук, от Канада.

# 8
  • Мнения: 687
но доколкото разбрах в последно време им търсят определена сума пари преди да заминат, която не е никак малка. Последно ми казаха, че става въпрос за сума около 30 000 лева  Confused
Би ли попитала тези твои познати, кой точно им я търси тази сума? Интересно ми стана просто. Защото аз преди месец бях на интервю и платихме по 775 долара на човек...

По темата - да участвали сме с мъжа ми 5-6 поредни години. И накрая взехме, че спечелихме Simple Smile

# 9
  • Чикаго / София
  • Мнения: 3 636
И аз съм участвала. Спечелих и от 5 месеца съм в САЩ. Няма такова нещо за 30 000$. Не е нужно да доказваш нищо. Само си плащаш интервюто по официалните определените  за това цени.

# 10
  • Мнения: 502
Участвахме преди да се оженим.После се родиха децата,тази година пак ще участваме.Много искам да спечелим!

# 11
  • Мнения: 22 343
преди години майка ми пусна кандидатура за зелена карта, не спечелихме. )
наши близки приятели спечелиха, чудиха се, маеха и накрая не заминаха. прецениха, че не им се започва всичко наново. а не са някой богаташи, че да имат всичко.

# 12
  • София
  • Мнения: 62 595
Ей туй искам да питам.Тъй като вече почнаха да пристигат първите уведомителни писма,дали има някой тук,който тръпне в очакване и проверява дали не е дошло и в неговата кутия?И ако спечелите,бихте ли се възползвали или в последния момент ще решите,че този риск не е за вас?

Така поставен въпросът предизвиква противоречие. Всеки, който играе тото или някаква лотария го прави с идеята да спечели. Затова и въпросът дали ако спечеля бих се възползвала е безсмислен.

Не, не съм участвала в тази лотария, защото нямам желание да се занимавам с нея. А ако искам да живея в САЩ ще се възползвам от уменията и образованието си, а няма да разчитам на някакво тото. Тази лотария е под достойнството ми - няма какво да се натискам за "Там" като последния просяк, сякаш нямам никакви способности и предимства.

# 13
  • Мнения: 2 013
Аз май не съм участвала никога. Или може би веднъж преди поне повече от 10 години. Не ми се живее в Америка.

Но, относно уменията и качествата - ако спечели човек зелена карта, то уменията и качествата ще са му от голяма полза. А само с умения и качества е трудно да се получи разрешение за работа в САЩ.

# 14
  • Oslo
  • Мнения: 659
Преди години и ние участвахме, сега вече не. Не ми се живее в Америка, по-скоро някъде в Европа....... Мислим по въпроса.

Общи условия

Активация на акаунт