Без мама и тати… в Дом за деца, лишени от родителска грижа…

  • 1 046
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7 716
„Здравейте,  мили Бъдещи Мами,

Аз съм едно момченце от Дом за деца, лишени от родителска грижа.

Аз си имам мама и тати, нищо, че съм тук…

Моята мама когато е била съвсем, съвсем млада се е влюбила в моя тати.

Мами е била много  красива. 

Мама и тати са се харесвали и обичали много, сигурен съм…

Един ден мама е разбрала, че аз съм едно мъничко семенце вече в корема и, тя е започнала да ме обича веднага и не е искала да ме убие, искала е заeдно с тати да ме отгледат...

А тати? И той ме е обичал, не си мислете, че не е…

Но тати е заминал в чужбина, на работа и повече не се върнал никога в България…

Но тати ме обича, обича ме и знам, че всяка вечер си мисли за мен, нищо, че вече десет години не ме е потърсил…

Мама ме е родила сама, гушнала ме е, плакала е от радост и от страх, сам-самичка…

После са започнали трудностите… нямали сме храна, дом…

Тогава мами ме е оставила за малко в  Дом, само докато се организира и може да се грижи за мен...

После мама е срещнала сегашния си съпруг.

Той обича мама, тя ми е казвала, но мен не ме иска…

Един път ме взеха, мама, съпругът и и тяхното момиченце, моето полу-сестриче…

За едни празници…

Отидохме  в едно много карсиво село на гости на роднини…

Мами ми каза, да не казвам, че тя ми е майка, защото ще изложа съпруга и, а да казвам, че съм съседско дете…

И да не и казвам „мами” пред роднините…

Все обещава, че ще ме вземат пак… но друг път…

Ще ме вземат и ще ме заведат на цирк…

С  клоуни, истински, смешни, забавни…

Тук в Дома е много хубаво, грижат се добре за нас, но понякога и на мен и моите приятелчета ни се искат забавления, лакомства, красиви игри...

Мили Бъдещи Мами, аз и моите приятелчета ви изпращаме поздрави.”



П.П. Това писмо е художествена измислица. Всяка прилика с действителни лица и събития е случайна. Част от него се е случила в моето семейство.



Мили Бъдещи Мами, искам да ви помоля да подкрепим инициативата  „Да подарим Усмивка за децата от Дом в с. Бързица, Варненско за 1-ви юни,  Денят на детето”.

Много ви моля, който има сърце, душа, желание, нека да подари една Усмивка за едно дете…

Това е информацията: http://usmihnise.com/forum/viewtopic.php?f=20&t=225.
Който иска да се включи може да изпрати средства на банковата сметка или да пише лично съобщение на sylza, тук в бг-мамма, която е организатор и кординатор  във Варна, за да предаде лично на нея сума или подаръци.


Изказвам личната си благодарност на двете варненски фирми, за инициативата на Сълза, за труда, който положиха всички за организацията и събирането на сумите.  bouquet

Последна редакция: пн, 05 май 2008, 17:13 от Lali

# 1
  • Мнения: 135
А...шах и мат...аз съм работила точно в този дом по програма за подпомагането му.. Познавам много от децата там... Поздравления за инициативата!

# 2
  • Мнения: 7 716
Усмивката

Какво означава тя?

Усмивката не ни струва нищо, но тя ни дава много....

Тя обогатява този, който я получава, без да прави по-беден този, който я дарява.

Тя трае само миг, но споменът за нея остава завинаги.

Усмивката създава щастие в семейството, подкрепя доброжелателността в работата и е парола за приятелство.

Тя ободрява изморения, окуражава обезкуражения и е светъл лъч за тъжния.

Усмивката е най-добрата противоотрова за тъгата и тревогата.

Тя не може да бъде купена, измолена, взета назаем или открадната, защото тя е нещо, което няма стойност, ако не е дарена от сърце.

Някои хора са твърде изморени, за да ви дарят с усмивка. Дарете ги вие с вашата, защото най-много се нуждае от нея този, който я няма!

(неизвестен английски автор)



Нека дарим тези дечица за 1-ви юни с Усмивка, нека заедно да им дадем Усмивка.
А животът  е като огледало, мили Бъдещи Мами...
Ако му се усмихнем, ще ни се усмихне и той...

Последна редакция: пн, 05 май 2008, 16:42 от Lali

# 3
  • Мнения: 1 284
Лали,разплака ме HugТова е благородна инициатива.Дай боже да се включат повече от нас.
Аз ще изпратя на децата дрешки,които са ми останали от магазина.Така или иначе ги подарявам на познати,защо да не направя щастливо поне едно дете?
Те имат нужда от нас,нека им помогнем момичета Hug

# 4
  • София, Борово
  • Мнения: 1 773
Лали, каква е възрастовата група на децата? Аз никъде не видях тази информация, а ми е необходима.
Поздравления за инициативата. Ти си жена с голямо сърце Heart Eyes Hug

# 5
  • Мнения: 7 716
Диана, аз нямам никакво участие. Не съм инициатор, няма да участвам в организацията, защото съм в София, а варненските момичета ще понесат натоварването.
С големи сърца са тези, които изпратиха помощи, които организират детския празник.

Аз само ви моля, бъдещи мами...

Да подарим усмивка на дечицата за празника...

Всяка детска усмивка от тези дечица, лишени от майчина ласка, ще за всяка една от вас...

Ако помогнете, мили бъдещи мами, ще усетите топлината, която ще изпълни сърцата ви...

Някои от вас имат дечица и знаят как искрят детските очички от забавленията, от лакомствата, от красивите играчки...

Аз само искам всяко едно от тези 75 дечица от този дом вечерта след празника да въздъхне зашеметено и уморено:" ....ехаааа, как искам всеки ден да е първи юни....", така както всяка година на първи юни въздъхва моето детенце, заспивайки, изпълнено с радост, с щастие ...


Децата са от 6 до 18 години, 75.

Последна редакция: ср, 07 май 2008, 08:32 от Lali

Общи условия

Активация на акаунт