ПИтанка за счупване на ставичка

  • 593
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 362
Здравейте!
В петък пострадах аз и имах доста главоболия.Имам счупване на крака точно където свършва костта на големият пръст на крака и започващата става /извинявам се ако обърквам понятия/,точно където когато се стъпва ./по точно ще стане ако кажа,че това е кокалчето от ляво на големият пръст на крака/
Ренгенолога каза,че било счупено,хирурга,казва пукнато,но така или иначе и на двамата мнението бе,че няма смисъл от гипс,само студен компрес за да сваля отока и 20 дни почивка докато зарасне,като не трябва да стъпвам на него.
Искам да питам би ли могло да се възстанови за 20 дни само с студен компрес и почивка и не би ли трябвало поне шийна да се сложи или нещо друго ,знам ли  newsm78
Ето как изглежда снимката на счупеното/от дясно може да видите,има стрелка/
Благодаря предварително.

# 1
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Наистина там не се гипсира, но се прави шина, която облекчава.
Не ти ли го казаха лекарите?
Без шина рискуваш да си направиш проблем, да не говорим, че е безумие да се кара млад човек да лежи 20 дни. Студеният компрес върши работа до 24 часа. После е безсмислен.

# 2
  • Мнения: 4 362
Уф,аз едва ги накарах да ми направят снимка,сега ще ходя в БУргас за шийна,защото тук ми казаха,че е безмислено да слагам.МНого благодаря за мнението  Hug

Общи условия

Активация на акаунт