за изхождане на 3 седмично бебе

  • 1 524
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: X
Здравейте, притеснявам се за бебка, тя е на 26 дни, и вече денонощие и половина не е акала Sad преди това две денонощия акаше само по венъж, но много обилно. Иначе беше с нормална консистенция и цвят и пр. Ние сме на смесено хранене, като преобладава кърмата, но на 3-4 яденета давам и АМ, защото през деня не ми стигакърмата. Друго притеснително е , че докато суче от време на време цявлата се свива и извива. Освен това, през ноща е трудно да я събудя за ядене, и се случва да пропуснем, а когато все пак ядем, тя заспива по някое време. ами това е.. Педиатъра каза, че било нормално..но аз се притеснявам. Иначе си наддаваме добре, сега сме близо 4400, а се родихме 4000, но ни изписаха 3810 гр. Незнам, притеснявам се

# 1
  • Мнения: 4 335
Защо изобщо я будиш да яде ве4ер след като тя не се е сьбудила newsm78И моят син е имал от мальк такива дни в които да не ака,ако корем4ето не е твьрдо няма страшно каза педи.Дано днес да се изакате Peace

# 2
  • Мнения: 31
не го буди нощно време щом само не се буди то като огладнее ще си поиска това е грешка според мен аз не съм ги будила през ноща ако само се събуди съм давала иначе не  Winkдано се изходи днес ако не питай личния лекар на бебчо има различни начини да се изходи принодително

# 3
  • Мнения: 160
Изобщо не се притенсявай... повечето бебета губят тегло 1-2 седмици след като се родят (това не ти ли ги казаха в родилня дом)? Плюс това, свържи се с консултантки от ла лече лигата в БГ да ти мопогнат за кърменето та да не и даваш изкуствена храна... а за акото, мойта дъщеря не беше акала цели 5 дена, и когато я заведохме при доктор ни казаха че много често естествено хранените бебта не акат в началото защото всичко се абсорбира... гледай по-скоро дали пикае защото ако не, значи че е обезводнена... но поределено не я буди.

# 4
  • Мнения: 9 973
не буди бебето нощем за ядене.Ако все пак ака на 2-3 дни-това е добре(бебетата често усвояват цялото мляко).

# 5
  • Мнения: 1 763
Моят син на тази възраст акаше веднъж на 2-3 дена. От нощното хранене се отказа на около месец, не сам го будила за хранене.

# 6
  • Мнения: 467
Мисля че не е нужно да се тревожиш. Вярно е че повечето бебета акат по два-три пъти на ден в първите месеци, но за запек и проблем се говори само ако бебо не ака нито веднъж в продължение на 5 дни, така пише в моята книга за отглеждането. И наистина не е редно да го будиш ако нощем спи и не иска да яде. То свиква с ритъма ден-нощ и не бива да го разваляш. То просто ще папка повече през деня.

# 7
  • Мнения: 378
Не го буди да яде детето Naughtyкато се събуди тогава го храни,моята дъщеричка беше на смесено хранене до 3 месец и акаше през ден не,че сега не ака пак така,но мисля,че няма защо да се притесняваш.

# 8
  • Мнения: 83
Ние също бяхме като вас- на смесено хранене от началото и нередовно акане. Най-дългият период, когато не се е изхождала бяха 3 дни и й дадохме лактулоза-мип  по препоръка на лекар. След като спряхме капките против колики (еспумизан) започна много редовно да ака, по 2-3 пъти на ден. Явно продължителната и употреба е затруднила изхождането, въпреки, че нямаше точно запек. Не се притеснявай, през този период доста поизчетох по въпроса и знам, че има случаи на доста по-дълъг период на неизхождане. Разбира се, не трябва да се изчаква безкрайно, но всички ще си дойде на мястото.

# 9
  • Мнения: 2 111
Не съм я будила за хранене-понякога е яла през 4-5часа интервал,когато спи.Не акаше сама,на всеки 3 дни и слагах термометър.После пихме едно хомеопатично и започна да ака всеки ден сама-тогава беше на 2месеца,и оттогава нямаме проблем с изхождането.

# 10
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Изобщо не се притенсявай... повечето бебета губят тегло 1-2 седмици след като се родят (това не ти ли ги казаха в родилня дом)? Плюс това, свържи се с консултантки от ла лече лигата в БГ да ти мопогнат за кърменето та да не и даваш изкуствена храна... а за акото, мойта дъщеря не беше акала цели 5 дена, и когато я заведохме при доктор ни казаха че много често естествено хранените бебта не акат в началото защото всичко се абсорбира... гледай по-скоро дали пикае защото ако не, значи че е обезводнена... но поределено не я буди.
напълно съм съгласна  Peace

# 11
  • Мнения: 4 753
Моят син на тази възраст акаше веднъж на 2-3 дена.

И моят така... а нощем не яде въобще....  Peace

# 12
  • Мнения: X
Ами аз я будя нощем основно с идеята, че уж така ще стимулирам лактацията т.е. искам да увелича кърмата, а пък четох, че между 3 и 8 часа било най-важно да се кърми поне 1-2 пъти...така ми се иска да намалим малко по малко добавката, ама то май ще стане обратното, все пак и бебо расте и иска все повече.. в тази връзка, четох, че за да минем постепенно само на кърма, трябва да я слагам постояно на гърда, да суче, колкото иска и така за няколко дена се предполага, че ще ми се увеличи кърмата, добре де , ама как да я оставя да се дере от глад и през половин час да виси на мен, тя като не се наяжда..просто ми се вижда мисията неъзможна вече да минем само на кърмене. А за акането, дадох на два пъти в АМ вместо преварена вода, преварена овесена вода.Така ме посъветва педиатъра. Ако и сега не стане, май ще трябва с термометъра да действам.

# 13
  • Мнения: 4 335
Не ти препорь4вам да и даваш овесена вода,моето мненеи е,4е това е грешка за толкова малко бебе.

# 14
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Най-вероятната причина да се бавят изхожданията е адаптираното мляко - то променя флората в червата на бебето и много често се появяват подобни проблеми, докато стомахчето свикне. Може да поговориш с педиатъра да смените вида на АМ - често тези проблеми се решават почти моментално, когато се използват АМ с добавка на пробиотици. Вода от овесени ядки е твърдо НЕ за толкова малко бебе! - дори да ти го е препоръчал педиатър, това просто не отговаря на добрата медицинска практика.

Общи условия

Активация на акаунт