Ваксинация

  • 1 309
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 215
Момичета, имам един такъв въпрос:
Ще се връщам в България за ваксинирането на бебка и от там лекарката ми каза, че ако имам възможност е по- добре да си внеса някаква петвалентна ваксина, която за съжаление в България не се продавала. Аз обаче напълно забравих как се казва, само поня нещо Авентис Пастьор. Сега съм в Полша и бях тук да се видя с педиатърката, която ми каза, че имало на Авентис Пастьор ама била 4валентна и ми даде рецепта за някаква друга дето започва с И.... Та питането ми е, вие знаете ли с какво ваксинирахте бебоците? Става въпрос за третите ваксини или на третия месец, ох абе съвсем се обърках..... Hug Rolling Eyes Rolling Eyes

# 1
  • Мнения: 4 244
Не знам  на децата на коя фирма са ваксините - но гледам лепенката в имунизационните паспорти и пише - Pentavac с съдържание Tetanus, Diphterie, Pertussis, Haemophilus influenzae B, Poliomyelitis
Ако тази информация ти върши работа ще се радвам Wink

# 2
  • Мнения: 4 629
Точно за тази ваксина Pentavacx става въпрос. Обаче като я внасяш в България, трябва да я съхраняваш по пътя на определена температура (в хладилен контейнер). Ако температурата не е точна, ваксината може да се "развали". В общи линии, ако имаш избор не я прави тази ваксина в България

# 3
  • Мнения: 1 215
Да де ама на мен полската педиатърка ми изписа рецепта за  Infannix, което също била петвалентна имунизация. Някой чувал ли е за нея?
А иначе, аз имам хладилна чанта, така че няма проблем да я закарам до България. По- добре така отколкото да я бодат 100 пъти.

# 4
  • Мнения: 4 629
 Не съм я чувала тази ваксина Infannix. А нея има ли я в България или и нея трябва да си внасяш? По лентичката ти виждам, че бебето ти е навършило 2 месеца, а това е времето, когато са слага Пентавакс или т. нар.  петвалентна ваксина. Та не разбирам защо не я сложите в Полша, а държиш да я правиш в България?

# 5
  • Мнения: 1 215
Ами защото ми казаха, че като започна да я ваксинирам, трябва да съм на съответното място поне два месеца, че се правели поредица от ваксини..... Аз нищо не разбирам, но знам че след две седмици заминавам за България а ме е страх много да отлагам, че.... и аз незнам защо. Изобщо коя е следващата ваксина след пази 5 валентната и кога се прави?

# 6
  • Мнения: 4 629
Ами незнам в България кога и коя е следващата ваксина след 5валентната. Тук правят 4 ваксини, когато детето навърши 2 месеца (мисля, че те отговарят на въпросната 5 валентна), след това се правят същите 4 ваксини на 4 месеца. Следващата ваксинация е на 6 месеца, 9 мес, и т.н. Но дали този имунизационен календар отговаря на българския или полския идея си нямам ooooh! На сина ми в България като навърши 1 месец му сложиха ваксина срещу хепатит, тази ваксина пък тук я правят на 9 месеца, та той като навърши 9 месеца живот и здраве тук няма да го ваксинират повторно. Ти казвай на лекарите какви ваксини са правени в Полша, какви в България, за да не се пропусне или пък повтори някоя.

# 7
  • Мнения: 1 502
Връщам тази тема в началото, защото и ние сме на зор. Сега на 10.06. ще ни бият първата ваксина на 3 месеца - PENTAVAC, след което идва проблема, ваксина в 5-я месец - PENTAVAC, но вече нея трябва да ни я бият в България. Акушерката ми каза, че няма проблем да ни я дадът с пълните указания и в БГ д-р да ни я бие (имаме вече уговорка с такъв). Но от горепрочетенето, малко се притесних, за начина, по който да я занеса до БГ, съхранена. Нямаме хладилна чанта имам си само детско термусче, дали в него бих успяла да я съхраня? Виждам, ги че тук ги вадят от хладилника, дали ще издържи 14-15 часа да не е в хладилник? newsm78

Моля ви помагайте, дайте ми идеи! Praynig

# 8
  • Мнения: 2 452
Връщам тази тема в началото, защото и ние сме на зор. Сега на 10.06. ще ни бият първата ваксина на 3 месеца - PENTAVAC, след което идва проблема, ваксина в 5-я месец - PENTAVAC, но вече нея трябва да ни я бият в България. Акушерката ми каза, че няма проблем да ни я дадът с пълните указания и в БГ д-р да ни я бие (имаме вече уговорка с такъв). Но от горепрочетенето, малко се притесних, за начина, по който да я занеса до БГ, съхранена. Нямаме хладилна чанта имам си само детско термусче, дали в него бих успяла да я съхраня? Виждам, ги че тук ги вадят от хладилника, дали ще издържи 14-15 часа да не е в хладилник? newsm78

Моля ви помагайте, дайте ми идеи! Praynig

Купи си хладилна чанта (говоря за обикновените хладилни чанти за храна)! Те не са скъпи. Би трябвало да издържи. Сложи вътре в нея няколко от пакетите с гел, които се държат във фризер (продават се в аптеките). Ако ваксината е замразена е най-добре да си вземеш сух лед (dry ice). Не зная къде можеш да го намериш; по принцип всички лаборатории боравят с такъв, но не съм се интересувала дали го има иначе. В него ако не отваряш чантата нещата издържат до няколко денонощия (максимум 3). Аз редовно изпращах така в колет тъкан за изследване до Европа и по принцип така си изпращаме един на друг тъканни материали.
Попитай и в аптеката дали не могат да ти осигурят специална кутия от стиропор; вероятно партидата ваксина е дошла в такава кутия - по правило така се изпращат замразени фармацевтични продукти.  Може и сух лед да имат дори. Успех!

# 9
  • Мнения: 1 502
Сложи вътре в нея няколко от пакетите с гел, които се държат във фризер (продават се в аптеките).

А ако сложа такива пакети с гел, в такова бебешко термусче, със стереопора, имам на Авент, дали няма да стане? Все пак, не е нужно да е замразена, те ги съхраняват в хладилник? newsm78

# 10
  • Мнения: 2 452
Сложи вътре в нея няколко от пакетите с гел, които се държат във фризер (продават се в аптеките).

А ако сложа такива пакети с гел, в такова бебешко термусче, със стереопора, имам на Авент, дали няма да стане? Все пак, не е нужно да е замразена, те ги съхраняват в хладилник? newsm78

Ако пристига в аптеката замразена е по-добре да я държиш замразена, а не охладена, защото има по-голям шанс "да оживее". Така или иначе в твоето термосче ще се размрази. Много сложно! Друг вариант е да я изпратиш с куриер. Ще ти коства повече, но ще пристигне бързо и сигурно. Съхраняват ги в хладилник. Друг вариант е да поизчакаш (поизбързаш) с ваксината и да направиш и двете дози в една и съща страна.

# 11
  • Мнения: 1 502
Ох, не знам.Мисля си две дози наведнъж, май ще са множко. Според тукашния имунизационен календар, така се получава, че 3-я, 5-я и 6-я месец имаме ваксинация. Мисля, е много ще му дойдат. Ще видим какво ще кажи д-ра.

Мерси за отговора ти.

# 12
  • Мнения: 1 215
За съхраняването не е нужно да се притесняваш кой знае колко. Не трябва да я замразявасх в никакъв случай, просто температурата, при която трябва да се съхранява е от 0-4 градуса. Така че, мисля че термусчето на Авент ще ти свърши работа. Само че наистина трябва да го натъпчеш със замръзен гел. Успех с пренасянето

# 13
  • Мнения: 1 502
Ох, мерси. Дано всичко мине без проблем Praynig, че с този голям престой, аман #Crazy

# 14
  • Мнения: 48
Момичета, то моето дете вече е по-голямо, но ако не бъркам тази ваксина е Tetanus, Diphterie, Pertussis, Haemophilus influenzae B на инжекция и капки Poliomyelitis в устичката  - от едно мъничко шишенце  - т. е. са две ваксини, и както сте писали се реимунизира в петия месец. Незнам защо трябва да си ги внасяте те са задължителни за българския имунизационен календар и лекарите ги предлагат.

Общи условия

Активация на акаунт