Проблеми с кърменето на 3-месечно бебе

  • 571
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 374
Здравейте!
Аз имам следния проблем. Дъщеря ми е на 3 месеца.До втората седмица сучеше от мене. След това започна един луд рев до посиняване.Не искаше да суче и толкоз. Започнах да се изцеждам и така до онзи ден. Имам достатъчно кърма. Успявам да съхранявам за няколко хранения напред, че и замразявам понякога. Онзи ден реших да я пробвам пак да суче от мен и успях. Три дни си я кърмех без проблем и днес пак стана същото. Започна да плаче, да се дере, да се дърпа, чак се засиня. На какво може да се дължи това?Толкова много искам да я кърмя!А и гърдите не си ги усещам толкова пълни, колкото преди:(

# 1
  • Мнения: 374
И още нещо - на тази възраст по колко време трябва да е на гърдата, за да съм сигурна, че е яля достатъчно, защото тя никога не пуска сама/нито биберона, нито гърдата/?

# 2
  • Мнения: 415
И още нещо - на тази възраст по колко време трябва да е на гърдата, за да съм сигурна, че е яля достатъчно, защото тя никога не пуска сама/нито биберона, нито гърдата/?
Герито за първия проблем не знам какво да ти кажа, но за времето моята педиатърка твърди че някъде 80% от "дажбата" бебето изсуквало първите пет минути.
Моят мах е сукал 40 мин, иначе средно в началото ме караха само по 15-20 да го държа, а от петия месец някъде почна по 5 минути.
Не съм се притеснявала, че малко го държа, защото моят си реве яко като е гладен и съм пробвала - най-вече през нощта - да го откача по-рано и тогава си е искал още; а ако не му е достатъчно ще огладнее по-рано за следващото ядене (нямаме режим, на поискване е) и пак ще си се нахрани.
Но пък на братовчед ми жена му казва че по час и половина я е кърмела, така че сигурно и така може.

Виж в Библиотеката , сега от тука си припомних някои работи  Simple Smile - значи моят го откачвах главно когато ми се струваше че вече не суче или поне много на рядко, въпреки че сега нощем и в такива случаи ми се сърди.

Последна редакция: пн, 05 май 2008, 00:18 от Мунка

# 3
  • София
  • Мнения: 2 493
Герито, като гледам възрастта на бебчето може да е и кърмаческа стачка. Нощем храниш ли я? Как се държи тогава?

# 4
  • Мнения: 668
Gerit0 - моята дъщеря прави поне по веднъж на ден подобни изпълнения. Не ми е приятно но се опитвам да съм настоятелна. Защото явно е гладна, слагам я на гърдата и започва един рев, едно дърпане, вече почва и да блъска гърдата, да драска, да бута... Вдигам я докато се поуспокои, залъгвам я малко с биберона и подмушвам гърдата като я моля отново. В повечето случаи се получава и засуква. Но бързо се напапква и пак заревава. Оставям я с бибата да я гушкам и люшкам, и като преспи 1/2-1 час се успокоява и после се наяжда хубаво. Според мен от насъбраните емоции през деня и от напрежение, то детето не знае как да го изрази и изразходва и така реагира. Стискай зъби и "моли" отново и отново, тиха и спокойна атмосфера, затъмнена ако може и също ако детето е в полусънено състояние му предложи, би трябвало да се нахрани без рев. Успех миличка.

Общи условия

Активация на акаунт