Много вкусни гювечета

  • 16 527
  • 25
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 122
ГЮВЕЧЕТА СЪС СВИНСКО

за 3 броя:

0,500 кг. свинско месо
0,300 гр. филе
1 малък буркан стерилизирани гъби
5 бр. печени чушки
2 глави лук
сирене
настърган кашкавал
0,500 л настъргани домати
1 с. л. червен пипер
сол
чубрица
3 яйца

Лукът се нарязва на дребно. Изсипва се в тиган с олио и се запържва леко. Месото се нарязва на малки кубчета и се прибавя към лука. Задушава се. След това се запържва хубаво и се прибавя червения пипер, нарязаното на кубчета филе, нарязаните гъби, нарязаните чушки, добавя се сол на вкус и  чубрицата. Разпределя се в гювечетата и отгоре се поливат с доматите, сипва се и малко водичка. Сиренето се натрошава в/у доматите и се поръсва с малко чубрица. Захлупват се с капачетата и се слагат да се пекат на 180* 45 мин. След това се отхлупват и се поръсват с настъргания кашкавал, чукват се яйцата и се слага малко масълце. Запича се на горен реотан докато стане готово яйцето.



Наистина става страхотно вкусно. newsm10

# 1
  • Мнения: 113
Звучи много добре! Ще се пробва
Благодаря Стаси   bouquet

# 2
  • Мнения: 1 786
Още днес ще ги направя. Тъкмо се чудех какво да готвя. Благодаря за подсещането. Ама ще импровизирам според продуктите в хладилника.

# 3
  • Мнения: 4 358
ЕЕЕЕЕЕЕЕ Стаси браво - то няма как да не е вкусно - мръвчици, филенце, гъбки ммммммммм Heart Eyes
Мечтата на всеки мъж а Wink - мръвчици да има  Peace

# 4
  • Мнения: 9 973
изглежда лесно,дано се справя Flutter

# 5
  • Мнения: 3 621
Чудесна идея , а и отдавна не съм правила гювечета , мерси на авторката   bouquet

# 6
  • Мнения: 192
И аз ще ги пробвам.Много харесвам ястия в гювеч или гювечета,а щом е със свинско още по-добре. Laughing

# 7
  • Мнения: 52
браво Стаси Peace
и аз така ги приготвям стават много вкусни

# 8
  • Мнения: 4 358
И аз ще ги пробвам.Много харесвам ястия в гювеч или гювечета,а щом е със свинско още по-добре. Laughing

О вярно бе - може и в гювеч. Още по добре - тъкмо за обяд и за вечеря Peace - да има дето се вика.

# 9
  • Мнения: 1 447
Гювечетата са ми любими независимо по какъв начин са приготвени.За мен
тази рецепта е нова,но задължително ще се пробва

# 10
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Супер! Ще пробвам!  Peace

# 11
Преди доста години в ресторант "Златното пиле" приготвяха страхотни гювечета "Болярски хемендекс". Не успях да открия тази рецепта. Дали някой не си спомня какви продукти, освен пилешко бяло месо, се използваха?

# 12
  • Мнения: 1 447
Преди доста години в ресторант "Златното пиле" приготвяха страхотни гювечета "Болярски хемендекс". Не успях да открия тази рецепта. Дали някой не си спомня какви продукти, освен пилешко бяло месо, се използваха?
Да ти кажа даже не съм опитвала такъв тип,но ако някой сподели рецептата бих я пробвала.
Много обичам да правя нещо ново.

# 13
  • София
  • Мнения: 5 693
Ще се пробва тези дни! Hug

# 14
  • София
  • Мнения: 3 271
Благодаря за идеята  bouquet bowuu

Общи условия

Активация на акаунт