Днес се откри детската асамблея "ЗНАМЕ НА МИРА"

  • 2 098
  • 18
  •   1
Отговори
... във Враца. Там ще бъде осветена и първата камбана, която за пръв път се изнася извън София. Тя е поставена в центъра на града. Ще има ретроспективна изложба на детски рисунки от Златния фонд на Асамблеята.  Асамблеята "Знаме на Мира" е едно светло, красиво начинание,  неповторимо по рода си в световен мащаб, нещо с което България с право може да се гордее.
Но кой ли сякаш се опитва да скрие умишлено от съзнанието на българина красотата и достойнството му?
Един поглед на днешната преса го доказва:
"Цистерна с киселина се обърна заради куче", "86-годишна жена пропадна в изкоп" и прочие черно ежедневие. Нито дума за асамблеятя.  Не е дори упоменато в рубриката за българска култура.  Нима ще се оставим така лесно да ни убеждават ден след ден, че у нас нищо красиво не се случилва? Вижте само заглавията -- цигани, престъпност, трупове... НЕ! Всеки един ден в България стават чудесни неща, всеки ден някой самороден талант сътворява изпод ръцете си красота, композитор композира хубава мелодия,  някой неизвестен човек прави благородна саможерва... Ала за тях никога не чуваме, защото дирижираните ни медии хвърлят усилията си да се ровят в живота ни за нечистото, обезверяващото и ни го представят като единствената сива реалност. Aла все повече хора осъзнават медийната манипулация.

Ще цитирам по-долу едно открито писмо от общото събрание на БАН:

"Стига национален нихилизъм
От членовете на Общото събрание на БАН


В последно време българската общественост е подложена на сериозен медиен натиск, който води до усилване на напрежението в социалния и обществено-политическия живот. Вместо обективна информация и разумни обяснения, в част от медийното пространство се насажда национален нихилизъм, недостатъчно отразяване на положителни достижения, като в замяна на това се акцентира върху единични негативни явления. Типичен пример в това отношение е разразилата се медийна истерия във връзка с една лична семейна трагедия.
“България уби дете" на цяла първа страница в един български всекидневник е груба клевета и очерняне на Република България, на нейния трудолюбив и дълбоко хуманен народ. Това очерня България не само в нашите собствени очи, но и в очите на света. И това в момент, когато светът и Европа оценяват положително България и отварят вратите си пред нея.
Българската академия на науките като национална институция е отговорна, съгласно закона и традициите за развитието на много духовни аспекти в страната, за чистотата на българския език и литература, за българската история и култура, за хуманитарните и природните науки.
Учените от БАН призовават всички обществено отговорни личности към толерантност, съблюдаване на истината, спазване на законите и съхраняване на националното достойнство.
Националното достойнство на България трябва да стои над всичко. Българският национален възрожденски дух е показвал завидна устойчивост и сила в тежки ситуации.
Да пазим чисто и свято името на България!
"

Няма съмнение, че НЯКОЙ желае българина да е черноглед, унил, беден, обезверен и без достойнство? Ще му позволим ли?

# 1
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Ей - вестниците всеки миг "бълват гадости  #Cussing out"....важното е да ги отсяваме и да търсим истината и красотата само!
Колкото до Асамблеята: хем ми е кеф  Sunglasses, защото е била във Враца, хем ме е яд  Crossing Arms, че ни си беше тук в София, защото ми е на 2 крачки и по принцип не я пропускам. Всъщност аз от дете не я пропускам  Flutter

# 2
  • Враца
  • Мнения: 5 185
Аз като от мястото на събитието да кажа, че беше много хубаво. Атмосферата беше супер. Толкова много деца. Имаше две сцени за изяви и много място за рисунка на асфалта.
Колкото до вестниците- за съжаление днешните врачански започват с новината за удавените деца, на фона на това пишат по-малко за асамблеята. Област Враца е в 3 дневен траур

# 3
  • Мнения: 1 032
Като малка си мечтаех за тази Асамблея, но така и не можах да отида. Sad
Все пак ми е на 350км, Русе-София. Sad Всъщност ходих доста по-късно все пак, но тогава тя вече не съществуваше и си спомням, че от цялото и величие беше останала една грозна развалина. Cry
Иначе май се радвам, че вече е във Враца. Баща ми е от Мизия и цялата му рода (градчето където стана трагедията с дечицата) и може пък да имам възможност да заведа децата си някой ден там. 

# 4
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Джуна...как така да не съществува  Shocked????!!!!
Тук си е - на мястото си и никога, ама никога не е била развалина. Това е може би един от малкото паметници от Татово време, който оцеля и пребъде!
Същият си е, както през 1979г., когато го откриха официално. От тогава съм му редовен почитател  Grinning

ето малко инфо:  http://www.bannerofpeace.hit.bg/2004/ и http://www.bannerofpeace.hit.bg/bg/indexbg.html

# 5
  • Мнения: 1 032
Малеее! ooooh! Явно вече съвсем съм изкуфяла. Confused
Ами къде съм ходила тогава? newsm78 Беше преди 15 години поне, нямаше кьорав човек и имам спомени за доста сиво и запустяло място. Embarassed
Ужас, голяма излагация Embarassed явно съм била другаде Crazy , ама къде... Sick

# 6
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 911
Аз съм ходила до там на ученическа екскурзия още когато функционираше и си спомням, че не ни даваха да пипаме камбаните, обаче кой да слуша Twisted Evil... като се втурнахме 50 деца - едно дрънчене падна, още го помня Mr. Green

# 7
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Аз съм ходила до там на ученическа екскурзия още когато функционираше и си спомням, че не ни даваха да пипаме камбаните, обаче кой да слуша ... като се втурнахме 50 деца - едно дрънчене падна, още го помня

  hahaha Още една измислица. И после още една  Crazy
1. Монумента НИВГАШ не е преставал да функционира!
2. На входа има табела:"Моля, не биите силно камбаните" (и на руски език) и тя тоже е от 1979г.  Grinning

П.П: Интересно ми е Джуна, все пак къде си била ти???  Thinking Я пак помисли и поразпитай роднините си  Flutter

# 8
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 911
1. Защо ми смееш, знаеш ли от кога не съм стъпвала в София, камо ли пък там Sad, мислех, че просто е затворен.
2. Надали на 10-ина години сме обръщали внимание на табелите, имам само спомен как кънтят много камбани и едни чичковци ни се карат Crazy

# 9
  • Пловдив
  • Мнения: 23 539
Шани айде да ме водиш, аз ще те чакам на входа някой ден, а ти да екскуроводстваш вътре Simple Smile Аз все минавам, глеееедам отклонението и си казвам "Друг път".

# 10
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Шани айде да ме водиш, аз ще те чакам на входа някой ден, а ти да екскуроводстваш вътре Simple Smile Аз все минавам, глеееедам отклонението и си казвам "Друг път".

Янтра - с най-голямо удоволствие  Grinning. Само   Whistling по-рано и за 15мин. съм на входа на Монумента  Wink. Красиво и чисто е   bg

# 11
абе имаше 1 песничка от преди 15-20 години
точно за асамблеята .. ама как се казваше и
кво се пееше отдавна съм забравил

# 12
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
абе имаше 1 песничка от преди 15-20 години
точно за асамблеята .. ама как се казваше и
кво се пееше отдавна съм забравил

Живко - хвърли ме в размисъл ти пък сега  Thinking

Ако си спомня нещо -> шиша веднага  Sunglasses

# 13
ами да те хварля още по надалеч в размисъл
да взема да ти кажа и кво се пее , ам !? Simple Smile

за съжаление по памет ще цитирам Sad

здравей, здравей софийска асамблея. здравей, здравей ти, знаме на мира

# 14
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
...здравей, здравей софийска асамблея. здравей, здравей ти, знаме на мира

Брррр - имам амнезия  Crazy Нищо такова не си спомням...ц ц ц лошооооооо  #Cussing out
Пак ще мисля  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт