Дали се наяжда...

  • 1 057
  • 12
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 1 023
Малкия почна да суче не повече от 5 мин.Преди сучеше около 10 мин.Дали успява да се наяде за толкова отрицателно време?

Последна редакция: сб, 03 май 2008, 23:07 от жаси

# 1
  • Мнения: 593
И моя син в последно време яде по 5, 6 минути, но странно че наддава. Специално ходих при педито да го притегли. Вероятно има такива периоди, гледам ви лентичката, колкото нас сте. Така че спокойно не се притеснявай предварително.

# 2
  • Варна
  • Мнения: 1 023
И моя син в последно време яде по 5, 6 минути, но странно че наддава. Специално ходих при педито да го притегли. Вероятно има такива периоди, гледам ви лентичката, колкото нас сте. Така че спокойно не се притеснявай предварително.
Много ти благодаря Heart Eyes.Вече бях психясала.

# 3
  • Мнения: 864
Моята девойка винаги е сукала само по 5 минути.
Обясниха ми,че суче добре,и за това яде по бързо.

# 4
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Ако е спокойно бебчето значи се наяжда  Peace

# 5
  • Варна
  • Мнения: 3 227
Маги след първия месец започна да яде по 10 минути общо от двете гърди заедно с оригването. И аз се притеснявах, но така или иначе не мога да я накарам да суче по-дълго, явно си се наяжда. Единствено рано сутрин като яде, тогава суче по-дълго, но това също май не е добре, защото винаги повръща по много на това кърмене.

# 6
  • Мнения: 247
Педиатърката ми каза, че трябва да суче поне 10 минути, за да се нахрани. А пък аз мисля, че това е строго индивидуално.
Ако е спокойно бебчето значи се наяжда  Peace

# 7
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Да индивидуално е, според мен също се наяжда. Може да отидеш да го претеглиш пробно при педиатърката.

# 8
  • Мнения: 2 829
Пишка ли си нормално?
Активен и бодър ли е?
Кожата му с добър тонус ли е?
Спокоен ли е?
Даваш ли му да суче винаги, когато поиска?
Ако отговориш с ДА, честито, бебето ти е усвоило сукането по-добре и вече се наяжда бързо. Което не пречи другия месец да реши че е много приятно да се суче ей така, за удоволствие и да ти виси непрекъснато на гърдите Grinning
 Hug

# 9
  • Мнения: 1 674
Да индивидуално е, според мен също се наяжда. Може да отидеш да го претеглиш пробно при педиатърката.
Peace

# 10
  • Мнения: 1 121
И при нас имаше един такъв период точно около вашата възраст, но за няколко седмици отмина. Следи дали пълни памперсите, по колко пъти ака-повече или по-малко от преди? Изглежда ли спокоен и доволен или не? Възможно е да суче по 5 минутки, защото е жаден, а не гладен. Жаждата се утолява по-бързо от глада.

# 11
  • Мнения: 10 982
Първите месеци дъщеря ми сучеше поне по 45 минути, кърмех я на поискване - горе-долу на всеки 3-4 часа. И тя като твоето бебче имаше период, в който значително съкрати времето си на хранене. Ако бебето изглежда добре, не плаче от глад и редовно пълни памперсите, всичко е наред.

# 12
  • Мнения: 2 614
Пишка ли си нормално?
Активен и бодър ли е?
Кожата му с добър тонус ли е?
Спокоен ли е?
Даваш ли му да суче винаги, когато поиска?
Ако отговориш с ДА, честито, бебето ти е усвоило сукането по-добре и вече се наяжда бързо. Което не пречи другия месец да реши че е много приятно да се суче ей така, за удоволствие и да ти виси непрекъснато на гърдите Grinning
 Hug
Това е истината, и аз така мисля.
След първия-втория месец бебета се научават да сучат много добре и затова се наяжда бързо  Peace
Ще видиш колко време ще започне да суче след 4-6 месец, когато света наоколо ще предлага толкова много интересни цветове, гласове, гледки ....
Единственото, което ще прави по време на сукане е да се оглежда и смее. Това, разбира се, като посуче 5 минути да си задоволи глада!  Peace Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт