на 1г. сме и вече ядем по 4 пъти на ден

  • 593
  • 7
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 663
И аз да питам за храненето по 4 пъти на ден...
малкият от 2-3 дни е в период на 4 кратно хранене(мисля че вече му е дошло времето), фразата - "знае колко му трябва да си хапне" не важи за него. колкото му приготвя и дам толкова яде(в редки случаи да остави 2-3 л.), незнае кога да спре и затова понякога имаме издънки Sick. това ме притеснява доста Embarassed и затова ми е интересно и бих искала да знам - по колко грама на хранене, или какъв е общият грамаж за дете на 1год. който да приеме през деня. пие много и само вода(случва се да стигне и до 1л). до 2год. ли е този грамаж...  bouquet
пс. по каката не мога да съдя Rolling Eyes.от както се е родила си е финна мацка, тя и наполовина от неговата порция неможе да изяде. с мъка се храним по 30мин.-1ч. в лошия случай.

# 1
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Нашата педиатърка ми каза,че дете на една година трябва да изяжда 1000гр на ден-моята дъщеря също яде 4 пъти по 250-260гр на хранене  Peace

# 2
  • Мнения: 1 367
Нашата педиатърка ми каза,че дете на една година трябва да изяжда 1000гр на ден-моята дъщеря също яде 4 пъти по 250-260гр на хранене  Peace
Да,приблизително по толкова трябва да са порциите.Но не мисля,че е голям проблем,ако са няколко лъжички повече и ли по-малко.

# 3
  • София
  • Мнения: 663
ок, благодаря ви момичета.   bouquet и на мен нещо такова ми се въртеше в главата, но не бях много сигурна, а педито в момента ни е в чужбина, та както и да е ...по толкова ще гледам да му давам Peace

# 4
  • Мнения: 1 477
Нашата педиатърка ми каза,че дете на една година трябва да изяжда 1000гр на ден
PeaceНие ядем 5 пъти по 200 гр. обаче.

# 5
  • Мнения: 668
Ние хапваме по 4 пъти,но не съм спазвала порция на грамаж newsm78.Един път си хапва стабилно,друг път по малко.Колкото му се хапва не го насилвам.Дори и да не си изяде яденето нали има десертче след това Simple Smile.Предполагам,че знаеш вече кога почва да преяжда.Прецени си по детенцето за да не стане така, че да си легнете гладнички.Явно сте от лакомниците във форумчето feeding


За водата се включвам да следя темата.Нашият е същият,не признава соковете ,пие само вода и то също в големи количества като вашият.

# 6
  • София
  • Мнения: 663
относно водата, каката ми бе същата. до към 1г 3-4м. само вода, като пропи сокове изведнъж, боза, айран и сега неможеш я удържиш на един дъх пие, докато невиди дъното на чашата. малкият явно ще е същият  Hug
когато бяхме на 5 хранения, си хапваше по 1 1/2-2бурканчета храна. недава признаци за преяждане, види ли л-цата и отваря уста, не отказва да хапне и е другар на всеки който седна да хапва, иска си хлебче Sick
затова ми се ще да спазвам някакъв грамаж, да не стане "дундьо", то сега таткото му вика "тропчо", но мисля че е в границите - 11 500кг. го мерих днес по боди newsm78

# 7
  • Мнения: 668
Ми на мен ми изглежда добре newsm78.Не е дебеличък много си е добре.11 кг си е много добре.Нашият е 10 и 800 и е на 1год и 3 месеца?Оставяй го да си хапва и без това идват жегите Peace


За водата явно няма да се притеснявам .Мерси!!!

Общи условия

Активация на акаунт