Помогнете ми :( (kista)

  • 1 174
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 259
Здравейте, преди 1 седмица бях на преглед при гинеколог,бременна съм в 13 г.с. и ми откриха една киста на десния яйчник която е доста голяма (5 см) казаха ,че е доброкачествена .Искам да Ви попитам има ли шанс тя да изчезне сама?Това опасно ли е за бебето? CryПрепоръчват ми оперция,а мен много ме е страх. 

Последна редакция: пт, 10 юни 2005, 19:20 от Mirka_24

# 1
  • Мнения: 3 562
Не се притеснявай миличка, тук има доста мами, които са имали подобни здравословни проблеми, а сега се радват на бебоците си.
Сигурна съм, че скоро ще се включат  Laughing
Операцията ти я препоръчват кога - след като родиш?

# 2
  • София
  • Мнения: 13 200
Да ти кажа според мен при бременност трябва да се следи. Иначе аз имах киста 5 см. Откриха ми я при профилактичен преглед с ехограф. Не знам кога се е появила, винаги съм имала цикъл точен като часовник, никакви по-силни болки или такива работи... Влязох за операция и ме изкараха буквално от операционната заради проблем с теста с упойките. Трябваше да го повторя... аз обаче реших да не се оперирам и след 2-3 месеца кистата беше изчезнала сама... само да отбележа, че от откриването й (а кой знае кога се е появила) до операцията имаше около 3 г. Така че явно могат да изчезват сами. Дори не знам кога е станало това, защото нищо не съм усетила...

# 3
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 311
            СПОКО

При всяка бременност се появяват кисти,които изчезват след раждането.Незнам дали има такива,които да са нямали.И аз имах-не се притеснявай предварително.Лекарите какво казват

# 4
  • София
  • Мнения: 2 157
И на мен при първия преглед с ехограф ми откриха киста. Докторът каза, че няма да се пипа, докато не родя.
След раждането ходих на профилактичен преглед и питах какво ще правим с кистата, а то вече я нямало Grinning.
Така че - живей спокойно и не го мисли от сега!

# 5
  • Мнения: 1 259
Благодаря! Радвам се,че Ви има така ме успокоихте Simple Smile.Тези лекари могат само да ти изкарат ангелите и като ми каза,че щели да ме оперират в 5 мес. направо щях да припадна.Дано да няма проблеми. Wink

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 87
Споко! На мен ми я откриха, а пък после се оказа и бременност. Виждаше се на ехографа до към 5-я мес . После като се събудих от упойката, след секциото ми казаха, че я няма. Така, че наистина споко - явно сами изчезват.

# 7
  • Пловдив
  • Мнения: 1 162
Има т.нар. физиологични кисти, които изчезват от самосебе си. Но дори и да става за по-друг тип не е страшно. На кумицата ми й откриха киста едновременно с констатацията на бременността, която продължаваше да расте и когато намлезна в 4-тия месец и направиха операция, отстраниха кистата и си изкара нормална бременност. Единственото усложнение беше, че трябваше да ражда секцио, но сега си има един хубав едногодишен дечко. Няма стряшно, това са дребни и решими проблеми.

# 8
  • Мнения: 1 259
Здравейте  Simple Smile.Днес бяхме на лекар  и кистата ми не   е пораснала от последния ми преглед,което ме радва (минали са около 30 дни ) интересно ми е  ако се пукне каква течност изтича? Rolling Eyes

# 9
  • Мнения: 2 807
            СПОКО

При всяка бременност се появяват кисти,които изчезват след раждането.Незнам дали има такива,които да са нямали.

 Shocked ми аз такива неща съм нямала, не мисля, че при всяка бременност се появяват.

За изчезването, може и сама да изчезне, но зависи и от това дали расте, колко бързо и т.н.

Моят съвет е да се консултираш и с друг специалист.

Успех, и дано изчезне!

# 10
  • Мнения: 1 259
 Cry Няма надежда да изчезне сама, а и днес доктора каза,че влизам в 5 месец(а пък досега ми казваха 4 Rolling Eyes) и категорично каза,че съм за операция кистата няма да се махне. Интересно тя е намаляла малко  Praynig засега няма да се подлагам на операция ще чакам и ще я наблюдаваме ако  не расте няма защо да ме оперират.

Общи условия

Активация на акаунт