Очичките на детето ми...

  • 2 619
  • 28
  •   1
Отговори
  • Мнения: 52
вече сме на 4 месеца и седмица...а все още не могат да се орпавят...тече постоянно секрет от окото..ходихме на очен лекар и ни казаха запушени сълзни канали...капки Тобрекс ни изписаха...гелове...други папки и какво ли не още...но така и не минават..масажи постоянно...дали ще стигнем до сондиране...хич не ми се иска...ако някой е имал такъв проблем да сподели ...да пробваме и други методи ...

# 1
  • Мнения: 35
Здрасти!Ние сме на 3 м и сме в същото положение.Нито капките Торбекс,нито Фуситалмик ни помагат.Постоянно и слагам  кърма в очичките и все още има секрет и гурли.За 2-3 дена се изчистват и после пак наново.Така сме от самото раждане.Според педито това щяло да се оправи едва към 6м.Показа ми как да и правя масаж на очичките,но не съм сигурна дали има някакъв ефект.При нас проблема е само в едното оченце.Като че ли с кърмата има по-голям ефект-секрета понамалява.Незнам newsm78.Ще следя темата,че и мен ме интересува.Дано се оправят бебчетата ни,че вече ми е много притеснено.

# 2
  • Мнения: 950
Моето дете е вече голямо /на 4 год/ ,но този кошмар с очите е много неприятен и почти до годинката имахме проблеми .
Капки,мазила и масажи а накрая и с кърмата сякаш повече помогна /към 6-ти месец/ след това понамаля ,но се появяваше леко сълзене и малко секрет  ooooh!
Аз съм чувала че ако до 1 годинка не се оправи тогава за сонда ,но все пак във Варна има добра очна клиника и специалистите ще ви кажат по-точно  Peace
Успех с трудното начинание и цунки на малките бебоци  Heart Eyes

# 3
  • Мнения: 52
Да изглежда ще се стигне до сондаж...  Sad

# 4
  • Мнения: 950
Не е ли малък още  Thinking  Лекаря какво каза за самата процедура  Rolling Eyes  дали е трудна ,щото аз така и не се поразпитах подробно а само от мисълта да пъхат нещо в окото и се вкочанявах от страх  Blush 

# 5
  • Мнения: 82
Запис, че и ние имаме същия проблем.

# 6
  • Варна
  • Мнения: 10 787
Аз в няколко теми съм писала за запушен слъзен канал. Но понеже е било отдавна, трудно ги намирам с Търсачката. Цитирам едно мое мнение в една подобна тема: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=58397.msg1067915#msg1067915

Цитат
Ние също имахме такъв проблем.
И аз пробвах с масажи, промиване с преварена вода, май даже и кърма капех в очето - без резултат.
Накрая взех направлевие при детски очен лекар в Очна болница Варна, зад АГ-то.
Досторката мисля се казваше Николова, не си спомням вече, кабинетът й е на 1 ет. вдясно вдъното.
Помня, че има две Николови, май даже са сестри, нашата май е Светла, доволна съм от нея.
Обясни ми всичко жената, тя и извърши манипулацията по отпушването на каналчето - беше с пълна упойка, свърши бързо, за около 15-ина мин. След около 1 час ни пуснаха вкъщи.
Малката тогава беше на 4,5 мес.

Ето още какво съм писала по този проблем:

Цитат
И при нас беше така. Сълзеше, гурелясваше, почиствах с преварена водичка - нищо, мигличките бяха като слепени с лепило. Педито ни даде направление при детски очен лекар. Очната малко ме стресна като каза, че щом досега не се оправило оченцето (4 мес.), трябва проблемът да се отстрани оперативно  Shocked Оказа се, че слъзният канал е запушен. Аз съвсем се притесних, но тя подробно ми обясни, че това всъщност е една манипулация, нямало място за притеснения. Допитах се до една позната лекарка, тя също ме успокои, че няма нищо страшно, на много бебета се прави такова нещо и т.н. На 8 март 2004 г. (точно пък на този ден! Crying or Very sad ) на моята беба й сложиха упойка в крачето, до глезена, взеха ми я от ръцете (разревах се Crying or Very sad ), и някъде след 10-15 мин. ми я върнаха - всичко беше приключило! Според очната лекарка (оказа се много добра жена) всичко са изчистили от оченцето, т.к. имаше гной, изписа ми едни капки (антибиотик, ок. 8 лв), които капех в продължение на 5 дни, като намалявах дозата. Ходихме на контролен преглед след около 10 дни - всичко беше наред и до ден днешен е така, слава на бога! Сигуно никак не те успокоих с разказа си, но наистина всичко стана много бързо, беба държа се мъжки  Smile , почти не плака, само хленчеше, но и това отмина и на другия ден си беше съвсем добре и спокойна, сякаш нищо не й се е случило  Wink

Прочети и тази тема: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=11868.msg206969#msg206969

# 7
  • Мнения: 52
Аз в няколко теми съм писала за запушен слъзен канал. Но понеже е било отдавна, трудно ги намирам с Търсачката. Цитирам едно мое мнение в една подобна тема: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=58397.msg1067915#msg1067915

Цитат
Ние също имахме такъв проблем.
И аз пробвах с масажи, промиване с преварена вода, май даже и кърма капех в очето - без резултат.
Накрая взех направлевие при детски очен лекар в Очна болница Варна, зад АГ-то.
Досторката мисля се казваше Николова, не си спомням вече, кабинетът й е на 1 ет. вдясно вдъното.
Помня, че има две Николови, май даже са сестри, нашата май е Светла, доволна съм от нея.
Обясни ми всичко жената, тя и извърши манипулацията по отпушването на каналчето - беше с пълна упойка, свърши бързо, за около 15-ина мин. След около 1 час ни пуснаха вкъщи.
Малката тогава беше на 4,5 мес.
Ясно ми е ...ние ходим при д-ц Контрова...много е добра...само че ни каза да изчакаме до навършване на 6-тия месец.Ама не ми се иска да стигаме до тази манипулация.

# 8
  • Варна
  • Мнения: 10 787
Разбирам те много добре. Но в случая не е важно какво на нас ни се иска, важното е да направим най-доброто за здравето на детето си... 

Пък като си решила, поизчакай още малко.

# 9
  • Мнения: 52
Ами лекарката каза че била малка за сонда...имало възможност все още да се отпушели сами ...самата упойка я притеснявала..както и мен ..

# 10
  • Мнения: 1 217
И ние имахме същия проблем.Оправини д-р Димитрова в Токуда.
Преди това бяхме ходили при Топов,той показа масаж обратен на този ,който ни показа Димитрова.
Прегледа ни точно за 3 минути и ни каза след месец при него за сондиране.
Е да ама майчинският ми инстинкт беше твърдо против сондиране и отидохме при Димитрова.
Жената ни отдели половин час като обясняваше какво ли не.
Изписа капки и масаж и детето след 2 седмици се оправи.
Отпушването стана към 6-7 месец-не помня точно.

# 11
  • Мнения: 4 578
EleoHopa и ние минахме по този път
доц контрова ни сондира каналчето след като навърши 6м и не се оправи с масажите
няма от какво да се притесняваш , макар че знам как се чувстваш
аз съм много доволна от нея за мен тя е най- добрата
всичко мина за 15 мин , много лесно излезе от упойката тя е слаба упойка , поплака половин минута и заспа на обяд си бяхме в къщи дадох му половин доза ад мляко и пак заспа като се събуди следобед вече  всичко беше забравено
като си представя как през 5 мин чистих секрети и колко капки капах и с тези масажи лошо ми става, и така като е по малко детето не разбира каде го носят и лесно го всеха от мен по -късно ако ми се беше случило щеше да бъде много стресиращо за него

# 12
  • Мнения: 52
EleoHopa и ние минахме по този път
доц контрова ни сондира каналчето след като навърши 6м и не се оправи с масажите
няма от какво да се притесняваш , макар че знам как се чувстваш
аз съм много доволна от нея за мен тя е най- добрата
всичко мина за 15 мин , много лесно излезе от упойката тя е слаба упойка , поплака половин минута и заспа на обяд си бяхме в къщи дадох му половин доза ад мляко и пак заспа като се събуди следобед вече  всичко беше забравено
като си представя как през 5 мин чистих секрети и колко капки капах и с тези масажи лошо ми става, и така като е по малко детето не разбира каде го носят и лесно го всеха от мен по -късно ако ми се беше случило щеше да бъде много стресиращо за него
Може би си абсолютно права! ...

# 13
  • Мнения: 33
здравейте и от мен,не избързвайте със сондирането поне и до навър6ване на 1 год.правете промивки със лайка,но не от пакет4е а от билкова аптека на 4ве4ета.ние така се оправихме,мислия 4е до към 6 тия месец си те4е6е.а и лекарката ми каза 4е до годинката,нее желателно              сондиране.успех и на вас.

# 14
  • Мнения: 52
deboradd дано всичко се оправи ..че..голямо течене на секрет пада..не и е нужен масаж направо за да излиза...само като натисна и направо...чак не ми се говори...

Общи условия

Активация на акаунт