Боб в глинен гювеч

  • 49 727
  • 31
  •   1
Отговори
  • Torino,IT
  • Мнения: 1 833
Миналата седмица направих много хубав боб в нормална тенджера с помощта на една наша съфорумка..тя си знае коя е HugОбаче много ми се иска  сега да го приготвя в гювеча. Само че не знам първо да го сваря в тенджера под налягане и после да го прехвърля в гювеча с подправките или как? newsm78 И после колко време се оставя във фурната и на колко градуса.?Много ще ви бъда благодарна ако ми кажете идеи  bouquet.

# 1
  • Мнения: 5 977
Зимата правих доста пъти боб в гювеч. един такъв голям с люти сухи чушки в него става супер  Heart Eyes А иначе аз го правих на камината, до обяд се сваряваше- преди това не съм го варила. По принцип ако е на газ гювеча ще се пукне.

Последна редакция: сб, 03 май 2008, 12:54 от L 0 V E

# 2
  • София
  • Мнения: 614
Аз правя боб в глинен гювеч така:

Слагам боба, зеленчуците и подправките в гювеча, сипвам вода 1:4, мазнина, червен пипер, много малко сол и захлупвам. Късно вечерта пускам фурната на силно, докато заври, намалявам на 100-тина градуса и го оставям цяла нощ. Той не ври, а само леко си къкри. На сутринта си е "изпил" водата и е останал само на мазнинка. Тогава досолявам и по желание го сгъстявам с брашняна кашичка. Става невероятно вкусен и ароматен! Peace

А, и забравих да кажа, че за целта най-хубав е Добруджанският боб!

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 481
Аз първо слагам боба в херметика за 15 минутки и после прехвърлям в гювеч заедно с чушките, лук,моркови и чесън слагам също и разни мерудийки.Не слагам брашно.

# 4
  • Гърция
  • Мнения: 2 348
Първо го варя във вакумната за 15мин, вода, зехтин и морковите. После изсипвам в гювеча и добавям домати, лук, целина, джоджен и сол.

# 5
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Аз слагам направо в гювеч боба заедно с чушките, лука, морковите, чесъна и подправките. Не слагам брашно. Повече водичка и да се готви 3-4 часа. Става супер!  Peace

# 6
  • Мнения: 1 440
Аз също първо го варя малко, слагам лука, морковите, чушка, подправки (евентуално месо или кренвирши) и след 15тина минути го изсипвам в гювеча. Фурната държа на 130-140'С и готвя около 2 часа. Идеята за готвене цяла нощ на по-бавен огън доста ми харесва, единствено миризмата на боба след 2 часа едва се отмирисва, а след цяла нощ няма да мога да живея Joy Имам някаква непоносимост към миризмата на готвено Sick

# 7
  • Мнения: 2 755
Никога не съм чувала на боб да се слага чесън, на леща да, но боб само лук. Хубаво ли става?

# 8
  • Мнения: 5 977
Никога не съм чувала на боб да се слага чесън, на леща да, но боб само лук. Хубаво ли става?
И на мен ми е интересно това с чесъна. Rolling Eyes

# 9
  • Пловдив
  • Мнения: 481
Става разбира се ,но трябва да се опита.

# 10
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Никога не съм чувала на боб да се слага чесън, на леща да, но боб само лук. Хубаво ли става?
Чесъна придава много приятен аромат на боба!  Peace

# 11
  • София
  • Мнения: 1 951
Ще  взема   да   опитам  и  аз.Досега  не  съм  гтвила  зрял  боб  в  гювеча.
Само  да  попитам  водичката  ,която  му  слагате  трябва  да  е  поне  хладка ,нали?

.

# 12
  • Мнения: 634
И аз ще го опитам, отдавна ми се хапва боб, а това звучи много добре Peace

# 13
  • Мнения: 4 358
Аз слагам направо в гювеч боба заедно с чушките, лука, морковите, чесъна и подправките. Не слагам брашно. Повече водичка и да се готви 3-4 часа. Става супер!  Peace

Точно така го правя и аз. Нищо не варя предварително. Страх ме е да го оставям да се готви докато спим, затова рано сутрин - рано при мене е към 10 часа Wink слагам всичко в гювеча, във фурната на 250 градуса. Най късно къмто 13 часа - за обяд при нас е готов.
Вадя от фурната - пробвам бобчетата (да не съм уцелила несваряем) и ако домочадието иска прибавям кашичка от размито брашно.
По същия начин го правя и с ребърца свински Peace - всичко сурово Peace
Чувала съм че се соли накрая, че от солта по трудно уварява боба, но аз всичко слагам в началото.

# 14
  • Мнения: 5 977
Чесъна придава много приятен аромат на боба!  Peace
Ще опитам тази седмица. Щом казваш, че е вкусно.  Hug

Общи условия

Активация на акаунт