Мога ли да я сложа в проходилка?

  • 6 771
  • 136
  •   1
Отговори
  • Мнения: 378
Моята дъщеря ще навърши 6 месеца на 7 май,има адски много енергия не се спира за секунда цяла вечер спи а през деня е много енергична,чак мъжа ми ме базика с какво го храня,вече не и се стои легнала,когато я сложа полуседнала в люлката сама се надига и се хваща за ританките и сяда,от 3 месечна се обръща,смятам да почна да я слагам в проходилката,вие как мислите време ли е? newsm78

# 1
  • Мнения: 126
Изчакай да стане на 7-7 1/2 за проходилка. Още е мъничка нищо че има сила.

# 2
  • Мнения: 275
Можеш. Краката на бебето не трябва да поемат изцяло тежестта на тялото и за целта проходилката трябва да се повдигне на височина малко повече от обичайното.

# 3
  • Мнения: 4 753
Може, но за кратко.... Проблема идва, когато й хареше и няма да иска да я вземеш оттам...  Crazy

# 4
  • София
  • Мнения: 518
Моята дъщеря ще навърши 6 месеца на 7 май,има адски много енергия не се спира за секунда цяла вечер спи а през деня е много енергична,чак мъжа ми ме базика с какво го храня,вече не и се стои легнала,когато я сложа полуседнала в люлката сама се надига и се хваща за ританките и сяда,от 3 месечна се обръща,смятам да почна да я слагам в проходилката,вие как мислите време ли е? newsm78
И ние бяхме на толкова,когато я сложих за пръв път,щом ти преценяваш-слагай я,не виждам с какво може да й навреди Peace
Аз сложих дъщеря си в бънджито за пръв път когато беше на 3 месеца и половина(дават ги че са от 4-5 месеца по принцип) и от 4-я месец бяхме по цял ден в него,според мен си зависи от детето,ние сега сме на 8 и половина и вече почти ходим,не знам дали се дължи на това че отрано е в проходилка и бънджи или е ген(нашият татко е проходил на 9 месеца),но ако прецениш че детето е готово не се колебай и го слагай Peace

# 5
  • Мнения: 1 008
Изчакай да стане на 7-7 1/2 за проходилка. Още е мъничка нищо че има сила.
Peace

# 6
  • Мнения: 1 121
Аз сложих синът ми в проходилка на 6 месеца. Давай спокойно, някои деца са готови по-рано според мен.

# 7
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Може, но за кратко.... Проблема идва, когато й хареше и няма да иска да я вземеш оттам...  Crazy
   Peace

# 8
  • Мнения: 2 005
Моят съвет е да изчакаш поне още месец  Peace

# 9
  • Мнения: 666
А твърдо ли си решила да я слагаш, защото според мен са излишни проходилките, стимулирай я да пълзи, слагай я по корем на земята на килим или нещо меко.

# 10
  • обл.Варна
  • Мнения: 126
Аз сложих синът ми в проходилка на 6 месеца. Давай спокойно, някои деца са готови по-рано според мен.
Peace

# 11
  • София
  • Мнения: 6 011
А твърдо ли си решила да я слагаш, защото според мен са излишни проходилките, стимулирай я да пълзи, слагай я по корем на земята на килим или нещо меко.
Peace
Детето се слага в проходилка от момента в който започне да се изправя само - тогава е готово да си стъпва на крачетата.

# 12
  • Мнения: 985
Сложих дъщеря се в проходилка на 5 месеца и половина.Сложих я,,понеже като я взимах на ръце винаги искаше да стои изправена Peace

# 13
  • Мнения: 7 201
Моят съвет е да изчакаш поне още месец  Peace
И моят. Peace

# 14
  • област Софийска
  • Мнения: 1 719
Ти си преценяваш, но според мен е раничко още. От педиатър съм чула, че ранното слагане на детето в проходилка вреди, защото дори да е енергично детето, кръстчето му още е крехко. За къде бързаш? Има време и за проходилка.

Общи условия

Активация на акаунт