как да спра кърмата?

  • 1 150
  • 15
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 3 880
здравейте, момичета!
налага се да спра да кърмя Ники, затова се обръщам към вас с молба да ми кажете как? кои хапчета са добри? има ли някакъв определен момент, който да се изчака? въобще как подходихте вие?

# 1
  • Бургас
  • Мнения: 5 629
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=24918.15
Има мнения за различните хапчета

# 2
  • Мнения: 1 800
Достинекс са най-добрите хапчета, ако можеш да си ги позволиш финансово, не се колебай.

# 3
  • Мнения: 3 537
На мен ми изписаха Бромокриптин,цялата опаковка струва 11 лв,вътре са 3 блистера май,аз си взех един само за 3 лв и нещо.Казаха ми да пия 2 пъти по 1 таблетка в продължение на 7 дена.
Преди 3 години пък съм пила същото за спиране на кърма.

# 4
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
Достинекс, много добри хап4ета са. Пият се  само 2-3 хап4ета, но мисля 4е само с рецепта можеш да ги купиш.

# 5
  • София
  • Мнения: 3 880
Достинекс са най-добрите хапчета, ако можеш да си ги позволиш финансово, не се колебай.


а колко струват хапчетата?

# 6
  • Мнения: 7 821
Аз преместих темата тук, за да помогнете на момичето  Simple Smile. Надявам се, че не съм натресла нов скандал на колежката Бу  Wink.

# 7
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 807
Няма проблем Simple Smile
Aurora, хормоналните таблетки са доста силни и имат разни странични ефекти, както са писали момичетата. Макар да е 'бабешко средство', можеш преди таблетките да пробваш чай от салвия - прясна или сушена от аптеката (салвия=градински чай) - силна отвара няколко чаши дневно ще потисне лактацията.
Също и хомеопатия - Ricinus Comunus 30CH ще потисне лактацията (ниската потенция я увеличава), но за последното се консултирай с хомеопат, преди да го приложиш.

# 8
  • София
  • Мнения: 3 880
Няма проблем Simple Smile
Aurora, хормоналните таблетки са доста силни и имат разни странични ефекти, както са писали момичетата. Макар да е 'бабешко средство', можеш преди таблетките да пробваш чай от салвия - прясна или сушена от аптеката (салвия=градински чай) - силна отвара няколко чаши дневно ще потисне лактацията.
Също и хомеопатия - Ricinus Comunus 30CH ще потисне лактацията (ниската потенция я увеличава), но за последното се консултирай с хомеопат, преди да го приложиш.

много благодаря за отговора. имам обаче още въпроси Embarassed кърмя по 2-3 пъти в денонощие, до колко трябва да се опитам да огранича кърменето, за да спра най-безопасно? хапчетата до бъдещи проблеми ли водят? (аз съм с ниско кръвно, разбрах, че те действат много неприятно в такъв случай).
към кого да се обърна за хомеопатичните таблетки?

# 9
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 807
Постепенно намаляй броя кърмене (обикновено отпада последно вечерното или нощното кърмене), и така. За хомеопатия - към доктор - хомеопат (виж в здравния форум някой да ти даде контакти). Ако не е тайна, защо се налага да спреш кърмата?

# 10
  • София
  • Мнения: 3 880
Постепенно намаляй броя кърмене (обикновено отпада последно вечерното или нощното кърмене), и така. За хомеопатия - към доктор - хомеопат (виж в здравния форум някой да ти даде контакти). Ако не е тайна, защо се налага да спреш кърмата?

общо отслабване на имунната система, проблеми с носната лигавица (3-ма доктори са категорични, че е от кърменето и е време да спра), рязко отслабване на килограми...мъкна се по доктори от няколко месеца, все ми вдигат рамене като разберат, че кърмя. не мога да използвам куп лекарства заради това. май вече нямам сили да се боря. а и здравословните ми проблеми, умора и недоспиване ме направиха доста тъжен и апатичен човек. а това наистина сериозно ме притеснява.
не вярвах досега, че причината е в кърменето, не съм чувала тук други момичета да говорят за това с отрицателен знак, но явно при мен така се оказа:(
та това е.

# 11
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 807
А мислила ли си за алтернативно лечение - хомеопатия, зелена енергия, коластра и прочие усилващи имунната система неща? Не те навивам да кърмиш въпреки всичко, просто питам Simple Smile

# 12
  • Мнения: 6 243
Aurora, и аз няма да те навивам - това е много лично решение. На мен кърменето ми е приятно, не ми пречи и го правя с удоволствие. За болестите - имам една - две (хроничното възпаление на евстахиевитетръби на ушите ми създава най-сериозни проблеми, още от бременността). Но лекаря,при който ходя, не е коментирал факта на кърменето - за него е даденост. Както бременността. Така че и през двата периода (бременност и кърмене) ме лекува с локални средства - капки, спрейове...

 Ако решението ти да спреш кърменето не се дължи на твоя собствена необходимост, а е взето под натиска на лекарите, си струва да опиташ някой алтернативен метод на лечение. Мислила ли си за традиционна китайска медицина. Ако се интересуваш, на лични мога да ти дам координатите на лекар (с мед. образование), китайка, която лекува с такива средства. Имам лични впечатления от уменията й, а и препоръките на сестра ми, която е китаист и познава тая общност.

# 13
  • София
  • Мнения: 3 880
А мислила ли си за алтернативно лечение - хомеопатия, зелена енергия, коластра и прочие усилващи имунната система неща? Не те навивам да кърмиш въпреки всичко, просто питам Simple Smile

никога не съм се лекувалас хомеопатични средства, а и поради незнанието ми предполагам някак си съм ги отричала...не знам.  какво е зелена енергия?

# 14
  • София
  • Мнения: 3 880
Aurora, и аз няма да те навивам - това е много лично решение. На мен кърменето ми е приятно, не ми пречи и го правя с удоволствие. За болестите - имам една - две (хроничното възпаление на евстахиевитетръби на ушите ми създава най-сериозни проблеми, още от бременността). Но лекаря,при който ходя, не е коментирал факта на кърменето - за него е даденост. Както бременността. Така че и през двата периода (бременност и кърмене) ме лекува с локални средства - капки, спрейове...

 Ако решението ти да спреш кърменето не се дължи на твоя собствена необходимост, а е взето под натиска на лекарите, си струва да опиташ някой алтернативен метод на лечение. Мислила ли си за традиционна китайска медицина. Ако се интересуваш, на лични мога да ти дам координатите на лекар (с мед. образование), китайка, която лекува с такива средства. Имам лични впечатления от уменията й, а и препоръките на сестра ми, която е китаист и познава тая общност.

моля те, кажи ми за това възпаление на евстахиевите тръби. при мен започна преди близо месец едно ужасно пукане на ушите, когато преглъщам...заглъхват отвреме навреме, но най-досадно е това пукане, което не се повлиява от нищо. смених сума ти лекари и всички твърдят, че с ушите и гърлото всичко е наред, но възпалената лигавица на носа няма да мине ако не спра да кърмя. това, прибавено към другите ми неприятности доста ме скапа най-вече психически.
ти какво чувстваш? как се лекуваш? дали този проблем някога ще се оправи и отшуми?
а колкото до кърменето спор няма, че ми доставя удоволствие и обожавам този момент с детенцето ми. но си мисля, че щом има толкова причини, които ме карат да ходя тъжна и апатична по-добре е да спра, за да има то по-ведра майка, а и съпругът ми горкия вече сигурно му втръсна от моите състояние:(

Общи условия

Активация на акаунт