Моля за съвет относно кърменето

  • 687
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 317
Здравейте! Hug Искам да ви попитам нещо, което малко ме притеснява - нормално ли е едната ми гърда да е много по-пълна с мляко от другата? Аз кърма бебка и от двете като ги редувам, но въпреки това дясната ми гърда е по-голяма от лявата и сякаш се пълни по-бързо с мляко, дори след като Вики суче от нея. От известно време пробвам да слагам Вики на лявата гърда два пъти един след друг, надявайки се по този начин да стимулирам лактацията, но нещата си остават същите. Притеснявам се, че млякото ми е доста по-малко в едната гърда и не знам какво да направя. newsm78
И още нещо да попитам, изчетох страшно много неща относно храненето при кърмене, но ми се струва, че много от тях си противоречат. В родилния дом ми казаха едва ли не да ям само ориз и картофи, никакви плодове /за някои съм съгласна, но не за всички/, никакви сокове и без мляко, а аз често пия пастьоризирано прясно мляко, което си купувам от магазина. Това вредно ли е, за сега не съм забелязала бебка да има проблеми заради храненето ми. Така че да попитам вие какво ядете? Аз наблягам много на овесените ядки, ориз, картофи и месо, но ми се иска да включа още нещо в менюто си.
Благодаря ви предварително!  bouquet

# 1
  • Германия
  • Мнения: 8 099
Нормално е, но не е пречка.
Яденето - можеш да ядеш всичко, което ти се яде, но в разумни количества. Аз бих се отказала от определени храни, само, ако наистина бебето се влияе от тях.  1 кафе на ден не вреди, по някоя (безалкохолна) биричка чат-пат е полезна за лактацията  Wink Сокове от цитрусови плодове - ако при бебето няма последици, защо пък да не пиеш?

# 2
  • Мнения: 502
  И аз мисля,че можеш да си хапваш от всичко в умерени количества.Единствено шоколад избягвай в началните месеци,може да излязат пъпчици на бебето от него.С кравето мляко не прекалявай,силен алерген е.Когато родих бебо беше сезона на салатите-всеки ден хапвах по една огромна шопска салата и имах много кърма!

# 3
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Не се притеснявай, че едната гърда е по-пълна. И при мен е било винаги така.
Консумирала съм всичко в умерени количества, детето ми не е давало реакции.

# 4
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
И при мен едната гърда беше по-пълна от другата-няма място за притеснение  Peace

# 5
  • Мнения: 2 111
При мен също дясната гърда е по-пълна.Като я сложа на лявата суче много малко и бързо я пуска.Яде повече от дясната-така е от раждането.

# 6
  • София
  • Мнения: 1 056
Здрасти, моята дясна също е доста по-голяма от лявата, проблеми не съм имала. Кърмех си както обикновено - нищо по-специално.

За яденето - можеш да си хапваш от всичко в умерени дози. Просто е важно да не прекаляваш с алергените.
Например, не се препоръчват фъстъци. Аз когато ми се доядяха си хапвах по една-две шепички. При положение че не се натъпкваш с цяло пакетче или не ядеш някоя алергеноносна храна, няма опасност според мен. Ако ми се доядеше портокал, например, си хапвах 3-4 парченца, и така...

Единствено, ако бебето е с АБКМ спирането на млечните е наложително, но ако е здраво съвсем спокойно можеш да си хапваш по малко кисело млекце дневно, по една чашка прясно понякога като ти се пие и т.н.

Просто си яж от всичко УМЕРЕНО!

# 7
  • Разград
  • Мнения: 2 102
И при мен в едната гърда има повече мляко отколкото в другата. Предполагам, че е нормално.
Относно храненето ям от всичко, което съм яла и преди, но без боб, леща и зеле.

# 8
  • Мнения: 3 718
Нормално е да се пълнят различно гърдите, нормално е също в различни периоди да ги чувстваш различно пълни. Искам да кажа, че дори и след време да изчезне усещането за пълни гърди, това не значи, че няма мляко, просто кърмата се е регулирала.
Познавам майка, която близо две години кърмеше само от една гърда и нямаше никакви затруднения. Просто детето и приемаше да суче само от едната. Това не попречи детенцето да получава адекватно количество мляко  Peace
За храната, хапвай си всичко, но с мярка. Изключително важно е да имаш добро и балансирано хранене, което включва плодове, зеленчуци, зърнени, месо и млечни продукти. Не прекалявай с прясното мляко и по изявените алергени. По важното според мен е да се избягват храните с много консерванти, оцветители и други гадни Ета, маргарина, подсладителите(храните на които пише, че са без захар), полуфабрикатите. В този смисъл и на мен ми казаха в род. дом да не пия натурален сок, заради консервантите. Но пресните и за предпочитане сезонни плодове са направо задължителни   Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт