Нагнояващо ухо

  • 5 109
  • 23
  •   1
Отговори
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Мами, може да е имало подобна тема, не знам. Ако наистина има, моля за извинение. Но много се притесних от това и реших да попитам за съвет - може би някой ще ми помогне. На 4-годишната ми дъщеря преди месец и десетина дни пробихме ушетата. Около 15-20 дни държах медицинските обици, после сложих златните. Нямаше никакъв проблем до снощи, когато се оплака, че ухото я боли на мястото на дупчицата. Намазах го с лидокаин, а на сутринта имаше нещо като гнойна пъпчица, която сякаш излиза изпод обицата. Беше и леко подуто. Сега отново погледнах с надеждата да е минало, но не - явно забира.  Tired Отново намазах с лидокаин и свалих обицата - като я притиснах, за да я сваля, от дупчицата излезе гной. А мястото около нея е доста зачервено. Знаете ли някоя бабина рецепта?

# 1
  • Мнения: 686
Имах абсолютно същия проблем с дъщеря ми,който още не сме решили.Бях махнала обицата за известно време и после като я сложих пак същото се получи.Сега ходи без обеци.Дано някой пише какво може да се направи.

# 2
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Имах абсолютно същия проблем с дъщеря ми,който още не сме решили.Бях махнала обицата за известно време и после като я сложих пак същото се получи.Сега ходи без обеци.Дано някой пише какво може да се направи.

И аз от това се притеснявам - голямата ми дъщеря затова и не носи обици. Не ми се ще и с малката да е така. Помня, че майка ми ме мажеше с едно кремче - "Локакортен" или нещо подобно беше, и от него минаваше за часове. А сега го няма - май са го спрели от производство и не предлагат заместител.

# 3
  • У дома, при моето семейство
  • Мнения: 648
На дъщеря ми след като и пробихме ушите, с цел да не заберат или инфектират, няколко дни мазахме с антибиотична паста. Дали от нея незнам, но проблем не сме имали.

# 4
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Мими-марти, ще кажеш ли как се казва тази паста? Мисля, че с това възпаление ще има нужда от нещо такова, че може и повече да забере, да не дава Господ!

# 5
  • Мнения: 1 984
алергия към никел? често се среща...

# 6
  • Мнения: 686
Да ,но нашите обеци бяха златни

# 7
  • София
  • Мнения: 39 718
Зависи от златото. Има разлика от злато до злато. Аз от руското се подувам така. Като ученичка имах такива обици, махнах ги. Сега нося само сребро.

# 8
  • Gorni Bogrov
  • Мнения: 954
аз имах същия проблем като малка,непрекъснато ми забираха ушите,но от както сложих сребърни обеци проблемът ми изчезна.Ако искаш изчакай хубаво да и оздравее ушето и пробвай със сребърни.

# 9
  • София
  • Мнения: 492
Мойта дъщеря направи алергия към златото. По същия начин и забраха ушите месец след като и ги пробиха при положение, че съм и ги мазала първите 10 дни с антибиотичен крем.....и все пак и забраха....казаха ни, че е направила алергия. Сега е без обеци, дупките зараснаха и не иска и да чуе вече за обеци... Shocked...съдба...

Последна редакция: чт, 01 май 2008, 00:25 от kamelita

# 10
  • Мнения: 625
И аз съм със същият проблем затова съм без обеци.Не е чудо на чудесата,винаги съм била сладко момиченце и без тях Wink

# 11
  • Мнения: 1 583
Аз в момента съм по същия начин.От години съм със залатни обици-не съм ги сменяла.Но тази зима много се закачаха по шала ми и ги махнах за 1-2 месеца.Когато ги сложих отново набра едното ми ухо-махнах ги.След няколко дни пак ги сложих,мислех,че всияко е минало,но уви.В меката част на ухото напипвам топче(това топче не се вижда,вътре е ),което става все по-малко.Когато вкарам обицата в дупката от там излиза нещо бяло,леко е подуто....
Аз почиствам мястото със спирт-по 2-3 пъти на ден.В една друга тема мами съветваха мястото да се маже с Гентамицин,но не съм пробвала

# 12
  • Мнения: 164
а на мен  ми казаха да пръскам с оксикорд , но за сега сме с медицинските , но трябва да ги махаме и дано не се получава така

# 13
  • У дома, при моето семейство
  • Мнения: 648
Мими-марти, ще кажеш ли как се казва тази паста? Мисля, че с това възпаление ще има нужда от нещо такова, че може и повече да забере, да не дава Господ!
Мися че беше с Гентамицин /паста/ но беше преди две години, и не съм много сигурна.  bouquet

# 14
  • Мнения: 94
Не се притеснявай миличка-това е нормална реакция на ушето.
Почисти дупчицата със спиртче,сложи на едно малко памуче паста Гентамицин сложиго на ушето и залепи с лепенка.Нека преспи една-две нощи така и всичко ще отшуми.
  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт