РЕЗУС ФАКТОР "-"

  • 4 321
  • 32
  •   1
Отговори
  • Мнения: 133
Имам едно въпросче дами.
 Знаете ли ако майката и бащата на бебето са с положителен резус фактор, самото бебе може ли да е с  "-".

# 1
  • Мнения: 290
Не, не е възможно. При два + задължително и бебо е + Peace
Ако бебето е с - резус фактор, тогава да му мисли набедения за татко hahaha
Шегичка Crazy

# 2
  • Мнения: 133
И за по-сигурно ДНК тест за да се разбере каква точно е работата...   Наистина горкия татко, май ще има драми в родата.

# 3
  • Мнения: 1 174
Да,възможно е! Peace

Последна редакция: ср, 30 апр 2008, 16:44 от yoana77

# 4
  • Бургас
  • Мнения: 10 340
И аз мисля че не е възможно, но не го твърдя на 100%

# 5
  • Мнения: 1 896
Възможно е!
Не е възможно ако двамата родители са с Rh-,  детето да е с Rh+. Обратното е възможно, въпреки че се случва сравнително рядко.
Логиката е същата като при онаследяването на сините очи, заради доминантните и рецесивни гени.

# 6
  • Мнения: 4 753
Аз мисля, че не може...

# 7
  • Мнения: 4 753
Логиката е същата като при онаследяването на сините очи, заради доминантните и рецесивни гени.

Цвета на очите може да се наследят и от бабите и дядовците... но не съм чула дете да има резус фактора на дядо си...  Peace

# 8
  • Мнения: 4 753
Виж какво намерих... http://www.bg-mamma.com/site/content/view/622/37/
До колкото разбирам, тук обясняват, че Rh факторите са в двойка.... ако това е така значи може двама родители с резус положителен да имат дете с резус отрицателен, но не може родители с резус отрицателен да имат дете с резус положителен... Няма да има драми в родата...  Wink

# 9
  • там където ме зове сърцето!!!
  • Мнения: 2 092
Възможно е !

# 10
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Според мен не е възможно  Naughty

# 11
  • Мнения: 199
мене картинките в сайта ме убедиха, че е възможно. а и е същото като със сините очи. ( дано само нащо бебе е със сини очи.. Shocked ) обратното не е възможно! 

# 12
  • сред маслини и портокалов цвят
  • Мнения: 1 265
Когато двамата родители са с + резус фактор, възможно е детето да е с -.
Обратното е невъзможно.
Аз съм такъв случай, майка ми и баща ми са +, брат ми също, аз съм -.

# 13
  • Мнения: 4 335
Вьзможно е  Peace

# 14
  • Мнения: 1 896
Логиката е същата като при онаследяването на сините очи, заради доминантните и рецесивни гени.

Цвета на очите може да се наследят и от бабите и дядовците... но не съм чула дете да има резус фактора на дядо си...  Peace
Toва, че ти не си чула съвсем не означава, че е невъзможно.
Дори не е нужно бабата или дядото да са с Rh-, рецесивният ген може да се предава поколения наред и да остава скрит без да намира 'видима' изява, защото е потиснат от доминантния.
А логиката със сигурност е същата.

Последна редакция: ср, 30 апр 2008, 22:19 от Ulia

Общи условия

Активация на акаунт