Моля за съвет...много малко АМ за денонощие

  • 584
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 199
Здравейте момичета,
Бебка е вече почти на 9месеца, в повечето дни сме на 4- кратно хранене и след като въведох попарата АМ остана само на вечерното. Преди поне си го изпиваше всичкото 200мл, но вече почти 2 седмици изпие 120-130мл и не иска повече. Слагам по 1-2лъжички АМ и в кашата следобяд и в попарата,а понякога и в зеленчуковото пюре, и пак в най-добрия случай стигам до общо кол. на АМ около 300-350мл, а нали не трябва да падаме под 500.А и вода почти не пие и се притеснявам, че така изобщо течностите са малко като количество.
Моля, дайте някакви съвети как да увелича приема на АМ???

П.П. Даже понякога й давам АМ вечер късно(като 5-то хранене), докато спи - изпива около 100-130мл, за да наваксам малко.

# 1
  • Мнения: 1 596
Ох и ние сме така.............
чудя се дали да почвам кис.мляко вече newsm78
Скоро ставаме на 11 месеца.
Вечер само ако спи изпива АМ,ако не спи му давам каша лека нощ.
Дай да измислим нещо Heart Eyes

# 2
  • Мнения: 199
mamma_mia , много ще се радвам, ако успеем да измислим нещо, че вече започвам сериозно да се притеснявам... но съм сигурна, че заедно ще успеем  Hug

Мисля, че във вашия случай, понеже сте по-големи киселото мляко е възможен вариант, то и аз си мислех за него, но попрочетох тук и там и май ще трябва да изчакам...
А иначе засега съм измислила това: да й давам АМ като 5-то хранене вечер късно, но понякога съм много уморена и си лягам преди да са изтекли 3-те и половина часа от вечерното.Пробвах да си навивам часовник, но сме в една стая и бебка се буди Confused

# 3
  • Мнения: 1 596
Здрасти Heart Eyes
И ние сме в една стая.
Последното хранене е в 21ч.,понякога е заспал след баня и аз се радвам,че докато е сънен ще изпие 200гр.но ако е буден е невъзможно Sad постоянно мърда,иска да говори...разсейва се.
ето от 4 дни не е пил от млякото и на мен ми е мъчно.
И аз слагам в разните му там ,кисели ,ядки,но не е като да пие.
радвам се че късно го захраних-6ти месец,та поне е пил.Но нашият случай с млякото започна на вашата възраст-9ти месец.
И оттам насетне е истинско чудо да си пийне мляко Praynig
Ще се посъветвам с някой педиатър онлайн,защото нашата е с по-старо мислене.
И ще споделя с теб какво ни е посъветвал Heart Eyes
До скоро Simple Smile

# 4
  • Бургас
  • Мнения: 891
Няма за какво чак толкова да се тревожиш.
И моята дъщеря докато пиеше АМ понякога вечер изпиваше по 200мл,понякога по 100.Колкото иска толкова,щом спи спокойно и не се буди гладно детето,няма проблем.
Ние от 7 месеца сме на 4-кратно хранене.В началото пиеше мляко само сутрин и вечер.После и сутришното отпадна и започна само вечер.

Пък и можеш да рзнообразяваш.Сутрин давай един ден мляко друг ден попара,трети нещо друго.

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
нали не трябва да падаме под 500.

Кой го каза това? newsm78
И който го е казал,той да се опита да дава 500мл на денонощие АМ на бебе,което не го иска... #Cussing out
Няма как да стане-щом детето не го пие,нека пие колкото иска.
Пак е нещо. Peace

# 6
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
И аз мисля,че колко АМ ще пие за денонощие си зависи от бебето  Naughty

# 7
  • Мнения: 5 940
Никога не съм насилвала синът ми да пие точно определени милилитри мляко. Има дни, които не изпива и 300 милилитра, други изпива над 600 милилитра. Следвам едно важно правило- адаптирано мляко сутрин и вечер поне до година.
От месец синът ми въобще не огладнява след сутрешното мляко до обед, така че не давам закуска, различна от млякото. Смятам, че това е по-добрият вариант. Възможно е да претоварвате децата с твърда храна, затова да не искат млякото. Тази попара не е най-незаменимата закуска на света, редувай я поне с АМ, сиренето давай между храненията или със зеленчуково пюре.

# 8
  • Мнения: 199
Благодаря ви, момичета!
Наистина ще започна попарата на закуска да я редувам с АМ, въпреки че още преди да я въведа и така или иначе си бяхме сутрин само на АМ, бебка пиеше все по-малко и по-малко, но пък сега за разнообразие дано да й хареса.

# 9
  • Мнения: 207
Пробвай да сложиш бисквитка в млякото. Така става по различно и може да го иска. Аз ползвам Закуска  Peace

Общи условия

Активация на акаунт