Има ли други бебета които не искат в количка?

  • 1 249
  • 26
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 1 168
От както стана на 6 месеца дъщеря ми все мрънка и реве в  количката,какво ли не съм опитвала играчки царевичен хляб за гризкане,оставяла съм я да реве е неиска и това е.Носим се със слинг вече не си правя труда да взимам количката,само незнам като стане по горещо много ще се запарваме в тоя слинг...а вкъщи неможе да се стои само.Ако имате някакви идеи за това как да я накарам да обикне количката ще съм и много благодарна. Hug
Все ми дават съвети тя да си реве аз да си бутам количката,ама то само се изнервя детето а ефект никакъв.

Последна редакция: ср, 30 апр 2008, 13:22 от _MEGI_

# 1
  • Мнения: 2 829
Меги, моето диване недолюбваше количката. Използвах я само за да стигнем от точка А до точка Б (докато гризе солети, ябълка или там нещо си) и като пристигнем го вдигах. Водех го да ходи, или пък го слагах на стол за възрастни (голямо забавление) докато си пия кафето и му давах да си играе с лъжичка за кафе, сламка, бъркалка (детските играчки изобщо не са толкова интересни). Известно време му беше интересно да го сложа в количката седнал наобратно-с лице към облегалката, също така при напълно легнало положение на количката се събираха две бебета седнали с лице едно към друго-отново 30 мин. забавление. Понякога си разменяхме количките с някоя друга мама с подобен проблем-на всяко бебе му е мноооого по-интересно в чужда количка Grinning
И разбира се, винаги си носех слинга Grinning
Импровизирай, ще намериш начин! Hug

# 2
  • Мнения: 1 049
Има колкото искаш като вас...  Wink Само че при нас започна да не иска около годинката, след като проходи. Номера минаваше само с нещо за ядене и за кратьк период от време. Пробвай с нещо друго за ядене, ако можеш обьрни я в количката да гледа в другата посока. За нея ще е нещо ново и интересно.

А като я сложиш в количката вьрвите ли предимно или седите на едно място? Защото моята в момента, в който спирах на едно място надаваше рев и искаше все да я возя. Добре, че и този период отмина.  Confused

# 3
  • Варна
  • Мнения: 1 522
На тази възраст и дъщеря ми мина през такъв период. Носех я. Не съм я оставяла да реве в количката просто защото както и ти пишеш само се изнервяхме взаимно. Отмина като период за няколко месеца, но после като проходи нещата се повториха. На 1,1 г отново отказа да влезе в количката. Беше един малък ад. Вече беше прекалено голяма и тежка за кенгуро, а и на ръце не можех да я нося дълго. За ходене не говорим, след 5 минутна разходка сядаше на земята и ако не я взема на ръце не мръдваше от там. Всичко това също се оказа поредния период в развитието и. Отмина от самосебе си. Един ден просто и предложех да излезем с количката и тя се съгласи с охота. От няколко месеца се разбираме чудесно по въпроса (в момента чукам на дърво  Mr. Green ) излизаме си с количка, когато иска да ходи я свалям, когато се измори сама ми казва да я сложа вътре и така...

Та извинявам се за дългия пост, но с всичко това исках да ти кажа, че според моя опит нещата ще си дойдат на място от самосебе си. Знам, че е трудно, досадно и понякога физически невъзможна да се разхождате дълго време, но такова е положението. Някой деца са просто по-любопитни за нови неща и преживявания и стоенето на едно място в количката не им е интересно. Иначе пробвай с играчки, солети или някакви други храни, вода, сокове и т.н.

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 1 168
Значи да взимам количката и да я пробвам колкото стой толкова.Иначе тя необича да се вози като спрем в парка си седи гледа децата или си играе но като тръгнем рев #Crazy

# 5
  • В сърцето на ММ
  • Мнения: 932
И ние бяхме така,но откакто сме с лятна количка мълчи,вози се и не гъква.Вижда всичко и му харесва. Simple Smile

# 6
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
има имааа... и други като вас. Точно на тази възраст Пепи отказа да стои в количката. Периода беше около месец. Стоеше в нея само докато спи. В момента в който отвори очи такъв вой надаваше, че събирахме квартала. Започнах да си нося кенгуруто в количката след един преход с дете на ръце и бутайки количката. След това му купихме летен вариант, който имаше легнало положение. Тогава миряса. Вече не беше затворен, вижда всичко и му е интересно. Ще мине и този период, дано при вас да е кратък.

# 7
  • Мнения: 266
От както проходи Жоро и той не иска да я види количката,а днес беше направо ужасен.горката количка,как още го издържа. ooooh!

# 8
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
И при синът ми имаше такъв период когато проходи-тогава започнах да го возя в бебешко колело  Peace

# 9
  • Мнения: 780
И при синът ми имаше такъв период когато проходи-тогава започнах да го возя в бебешко колело  Peace
Peace

# 10
  • Мнения: 10 982
Дъщеря ми имаше 2 такива периода - като бебе на 2-3 месеца и после малко преди годинката. Отминаха от само себе си, въоръжи се с търпение.

# 11
  • София
  • Мнения: 17 591
Ами...
Нямам конкретен опит, но можеш да опиташ да я извеждаш само с количката. Като почне да протестира, просто да я прибираш вкъщи.
Общо взето, достатъчно е голяма, за да разбира, че успява да ти се наложи. Стане ли това практика, забрави, че ще можеш да се пребориш за каквото и да било.

# 12
  • Мнения: 145
даааааааааа, ние проискахме когато стамахме на 7 месеца и то за малко докато ни писне и после носене на ръце и бутане на количката, и сега неиска да спи в нея като й се доспи реве и така ....

# 13
  • Мнения: 3 092
И моята не искаше и я носих в кенгуру , та пропищях направо .... в един момент започна да се заседява по малко , но дано това е период , който да мине по-бързо  Simple Smile

Кати не знам дали става въпрос за налагане на каквото и да е , това е бебе и не е достатъчно голяма , за да може да разбира толкова колкото може би ни се иска .Лично мнение .Минах по този път без сътресения ... просто детето стана по -спокойно и започна да се вози само , това е .

# 14
  • Мнения: 9 973
дано по-бързо ви мине

Общи условия

Активация на акаунт