Хормони - референтни граници (малко помощ)

  • 1 888
  • 3
  •   1
Отговори
Здравейте,
форума е страхотен. Опитах се да намеря във форума референтните граници на хормоните, но за съзаление не успях. Ако съм ги пропуснала и ако някой има възможност може ли отново да ги постне или поне да ме препрати към съответната тема. Ще съм много благодарна. Прерових още доста дръги интернет страници но без резултат. Толкова много ги търся защото като си направих изследване на Прогестерона лекарката ми каза че е много нисък и едва ли ще мога да забремения - и съответно аз се панирах. Прогестерона ми е 2.35 - вие какво смятате имам ли причина наистина да се панирам? Сега чакам да ми излязат резултатите и от дръгите хормони.
Предвартелно благодаря на всички които ще дадат някакъв съвет.

# 1
  • София
  • Мнения: 23 164
по-добре е да не ги търсиш във форума, различните лаборатории имат различни, на листчето с резултата би трябвало да има и границите

# 2
  • Мнения: 4 324
Здравей,
Както ти каза и – бамбарадамбара референтните стойности за всяка лаборатория са различни.
Има нещо много важно за прогестерона – той се изледва 7 дена след доказана с ултразвук овулация. Тогава този хормон има пик и той е важен.
И не се тревожи излишно, ниските ниеа на прогестерона се коригират най-лесно. Ще ти назначат някой хормонален препарат и нивото на прогестерона ще се нормализира.

# 3
  • Мнения: 7 716
Вземи си реф. граници от лабораторията. Прогестеронът се компенсира.

Общи условия

Активация на акаунт