дрехи за кърмачки

  • 644
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 25
Започвам със същината на проблема- изпитвам неудобство да кърмя извън дома си?
Обичам да се разхождам, а и за бебчо е полезно. Бих била по-спокойна обаче ако не се притеснявах винаги преди да излезем, кога е яла дъщеря ми за последен път, кога ще огладнее отново и къде ще се намирам в този момент.
Четох доста относно проблема. Мисля, че не е болка за умиране и че ще се справя.
Днес намерих темите за слинг-а и сякаш това е алтернатива. Днес се разрових и за "специални дрехи", но май нещо се оказват дефицит. Ако някой има информация къде могат да се намерят подобни дрехи за кърмачки, моля да съдейства!

# 1
  • Мнения: 256
В момента съм с такава блуза - за кърмачки. Според мен може да импровизираш. Блузата е обикновена, в областта на гърдите има 2 дупки  Laughing, а отгоре от деколтето и горния ръб който е при раменете има парче, широко и зашито до кръста. Като кърмиш пъхаш бебето отдолу, въздух влиза през деколтето и е много удобно.
Друг вариант според мен е да си ушиеш нещо като перелина, в което да си пъхаш главата като кърмиш навън и да си го носиш в бебешката чанта, дори и да повдигнеш блузата отдолу няма да се вижда.
Успех!
И на мен не ми харесва да кърмя навън, хем че тук и по метрото ги кърмят и кадето се сетиш без да се крият.

# 2
  • Мнения: 5 539
Често ми се налага да кърмя навън и не го избягвам. Смятам, че за обществото е добре да вижда по-често кърмещи майки, за да приеме гледката като нещо нормално. Така се възпитават обществените нагласи Wink Приемам кърменето навън като моята малка мисия в подкрепа на кърменето и изобщо на естественото отглеждане на децата.
Относно дрехите...
Мисля, че няма нужда от специални облекла за кърмачки. Аз лично ползвам блузи с голямо деколте, които могат да се дръпнат надолу или блузи с няколко копченца отпред, които могат да се разкопчеят при нужда. Понеже бебето ми беше зимно, не ми беше удобно да вдигам цялата си блуза си нагоре, когато трябва да кърмя, защото ми се оголваше кръста и корема и ми беше студено. Но през лятото и това е вариант.
И за финал ще ти кажа, че гледката на кърмеща жена далеч не показва някакво изобилие на плът и голи цици, както предполагат някои непосветени Simple Smile

# 3
  • Мнения: 1 541
В България не се сещам за друго място, освен Mothercare, в което може да има такива дрехи. Те принципно са три вида:
1- обяснената вече от два слоя
2- тип потник със същите клипсове като сутиените за кърмачки при презрамките
3-тип прегърни ме с нещо като потниче от долу

Можеш да разгледаш модели в интернет и да си ушиеш при шивачка каквото ти хареса или да си поръчаш на познат от чужбина.
Аз също не виждам нищо лошо в кърменето на обществени места, но пък и не считах за нужно да си показвам хубостите на хората  Wink , така че си бях взела доста такива блузки и не съм се ограничавала от местата, където да кърмя.
Успех  Hug

# 4
  • Мнения: 25
И аз не виждам нищо лошо или неприлично да нахраниш детето си навън. Просто ще ми е  по-удобно ако не се "разголвам" много  Embarassed.

Благодаря за идеите! Може би ще опитам с шивачка или с някои блузи, които имат копчета или големи деколтета! Все пак е тъпо, че "специалните" дрехи се набавят така трудно.

Общи условия

Активация на акаунт