ВЕНТИЛАЦИОННА МАКАРИЧКА,ПОМОГНЕТЕ СЪС СЪВЕТ

  • 9 234
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 100
Здравейте и от мен.Припомням:Моето момиченце е на 7 години.Усетихме,че има сериозно намаление на слуха на лявото ухо.Първата диагноза бе запушена евстахиева тръба.Започнахме продухване и непомогна.След това ни казаха,че имаме трета сливица.Съгласихме се на операцията,но точно преди нея доктора каза,че е желателно да отстраним и трите.Махнахме ги.Слуха не се възвърна.Детето изтърпя поредна операци-слагане на макаричка в ухото на 04.09.07 г.6 месеца без проблеми.Около април 2008г. започна да тече течност от ухото - на около месец се налагаше да пие Аугментин 412мг на 12 часа по 5 мл,и Ацц 100 по 1 прахче за разтваряне на секрета.Докато трае лечението добре,свърши ли след 2 седмици пак.Сега пак е така-тече течност,няма темперетура.От ухото се усеща от секрета една миризма.Тя не я усещаше,но сега казва,че е започнала от 2-3 дни да я усеща от носа.Плаша се.Какво да направим?Това лошо ли е?Тръбата ли се е отпушила,че усеща мирис или има още по-сериозно възпаление?Моля ви пишете.Отидохме днес веднага при лекаря,който ни е консултирал.Той каза,че пак има гной и се налага пак аугментина и ацц100.Предложи ни да обмислим внимателно препоръката му за поредна операция,да провери за6то секрета продължава да тече отвън,а не надолу,да почистил тръбата и да сипел някаква синя течност,която оцветявала и помагала да се разгледа и да постави някакъв антибиотик и ако е възможно да се махне вече макарата,или да се замени от титанова със стоманена,за6тото било възможно да прави тези чести отити от алергия и кам титана.Реших да отида за консулт след този и при един по-зрял и опитен специалист.Той смята,че прекалено отдавна е трябвало да се отстрани макаричката,4е мястото около макаричката е прекалено травмирано и че е било необходимо да се изсмуква тази гной от която почти не се вижда макаричката,той я почисти.Посъветва ме да не давам антибиотика,а направо в ухото да капвам капки:цилоксан 0,3%-3,4 капки 3 пъти на ден и на 5.06 пак на преглед.Послушах втория лекар и започвам неговото лечение.Аз съм достатъчно търпелива,но това че детенцето ми досега все се влошава ме накара вече да нямам доверие на лекаря който ни постави макаричката.Какво мислите Вие?

# 1
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
ето ти добра статия
прочети и виж дали не се е запушила, дали има възможност да е възпалено ухото поради навлезнала инфекциа
периода тук пише от 6м до 1г до оздравяване на ухото
http://www.lolov.com/frames/container/info/faq/ear/vent_tubes.html

виж тук какво са писали майки
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=152890
http://archives.bg-mamma.com/archive/000/050/906/50906/50906.html

успех  bouquet

# 2
  • Мнения: 2 543
eli1974, нямам опит с тези макарички и не мога да помогна със съвет. Мога само да кажа, че при ушно възпаление задължително се пие антибиотик. Поне това не го мисли - така се прави.
Може да пуснеш тема и в подфорум "Здравословни проблеми, здравна каса, здравеопазване". Там вероятно ще има повече майки с такъв опит. Успех!

Аз да питам какво стана с бебето и неговото чуване? Всичко наред ли е сега?

# 3
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Йепе ти е писла - при ушно възпаление ако е сериозно наистина е задължителен АБ
само капките не могат да помогнат - локалното им действие не е достатъчно, така че в случай когато ухото тече не ми се вижад разумно ад се остави детето само на капки

# 4
  • Мнения: 100
eli1974, нямам опит с тези макарички и не мога да помогна със съвет. Мога само да кажа, че при ушно възпаление задължително се пие антибиотик. Поне това не го мисли - така се прави.
Може да пуснеш тема и в подфорум "Здравословни проблеми, здравна каса, здравеопазване". Там вероятно ще има повече майки с такъв опит. Успех!

Аз да питам какво стана с бебето и неговото чуване? Всичко наред ли е сега?
Това е същото момиченце,за което ви писах Cry

# 5
  • Мнения: 2 543
Ох, извинявай, аз нещо се обърках. Но така или иначе, успех ви желая! Hug

# 6
  • София
  • Мнения: 2 351
Течноста, която тече от ухото изследвана ли е.На какъв точно антибиотик е резистентна - това направиха ли го?Как така изписват антибиотик на "око".Нали са ти казали, че не трябва да влиза вода в ухото, защото често забравят - смятат, че си го знаем.

# 7
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
четох по статията
значи за мен не е престояло чак толкова много мвакаричмката
може да е замръсено ухото - било с вода или просто по др начин
наистина КАТИНА е права - направете микробиология на ухото първо да видите ако е бактериална инфекцията на какво е резистентна, да не пие детето антибиотик ей така просто
принципно ако не ме лъже паметта ако дадена течност мирише има голяма вероятност да е с бактерии...но не мога ад се закълан че правилно помня

порсто пуснете изследване на детето то ще покаже
и потърсете и трето мнение за всеки случай...не пречи -  поне някое с някое да се засече

# 8
  • Мнения: 199
Здравейте, моята дъщеря имаше 6 месеца макарички поставиха и ги защото беше изгубила от слуха си.Макаричките ни ги поставиха в ИСУЛ по време на  операцията за махане на 3-тата сливица, да ви кажа има още загуба на слуха но не чак толкова голяма.Незнам за друг съвет освен по-горе споменатите, изискайте изследвания и не се предавайте.Успех!!!

# 9
  • Мнения: 2 531
Незнам какви макарички са ви сложили? Има 2 вида - които падат сами и които на падат! Това разделение на материали за пръв път го чувам!До колкото си спмням  , изобщо не ми приличаха на метални! По скоро нещо като полиетиленови! Последните ми ги показваха - бяха сини на цвят!
Сина ми е с макарички вече почти 4 г! Първите паднаха, вторите ги сложихме в Германия и не падат! Прави отити / гнойни/ също мн. често! Но това е целта на макаричките-  да се дренира ухото и да не навлиза инфекцията в дълбочина а да тече навън!!! И ги лекувам с обикновенни антибиотични капки- очните хлорамфеникол  с хидрокортизон. До сега 2 пъти е пил и АБ, поради по сериозен възп. п-с! А пазите ли ушите да не влиза вода??? Колко е намален слуха?
Мога само да кажа, че при ушно възпаление задължително се пие антибиотик.
Не и когато е с дренажни тръбички!!!

# 10
  • Мнения: 100
Мила Вени,днес бяхме на преглед.Слава богу и на нас са помогнали капките този път.Ухото и е чистичко.За първи път е спокойно и се вижда цялата макаричка чиста.нашата е от титан.Докторът ни препоръчва да махаме макаричката възможно най-скоро,другата седмица.Смята,че е престояла прекалено дълго и си е свършила работата доколкото е възможно.Другата седмица,ако се съгласи опериращия лекар сигурно ще я махнем.Дано да е имало полза от нея.Загубата на слуха е 80дб.Тя почти нищо не чува с това ухо.Дори подобрение не усещам,но казват че след като зарастне щяло да проличи.Незнам.Много се измъчи вече.

# 11
  • Мнения: 2 531
Загубата на слуха е 80дб.Тя почти нищо не чува с това ухо.Дори подобрение не усещам,но казват че след като зарастне щяло да проличи.
До колкото на мен са ми казвали, загуба на слуха над 40 дб. вече няма отношение със събирането на течност в ухото и дренирането и! Поне при нас няма никаква промяна на намаления слух със и без тръбичка! При сина ми смятат че има промени във слуховите костици /скенер не му е правен/ и от там е проблема със слуха! А тръбичките са отделно за дрениране на инфекциите! И ако тече ухото не бива да се свалят още / поне на мен така ми казаха / ! Най добре вижте причините за този силно намален слух ! Не е от тръбичките!

# 12
  • София
  • Мнения: 7 097
Ако се решиш на трето мнение, бих ти препоръчала д-р Френгов от Транспортна болница. Той извади третата сливица на дъщеря ми и й постави вентилационни тръбички и на двете уши - на едното тефлонова, на другото, което беше доста по-зле златна.

# 13
  • Мнения: 38
Моята по-голяма дъщера е с две операции по поставяне на вентилационни тръбички и премахване на трета сливица.Първата операция и напровиха преди две години, а втората преди един месец и..... Няма да повярвате, но от ушите на дъщеря ми тече гной.Операциите ги направи д-р Френгов, който вече е препоръчан в темата, но аз имам резерви.Две операции, две платени операции, защото той "не работи със Здравна каса".След операцията преди месец ми каза, че детето няма проблем да отиде на море, но трябва да е с тапи.И ооооооо, чудо - ушите ни текат, и то гной.Направих консултация с д-р Маджунов в ИСУЛ.Доктора каза, че тапите за уши дават изкуствена сигусност и във вода без значение море или басеин вода прониква във ушите.В момента дъщеря ми - пие антибиотик, слагаме капки в ушите и носа и какг.то се казва "късаме маргаритката" всичко да е наред.Бъдете много внимателни при избора на лекар, консултирайте се с познати, пишете във форуми и др.такива преди на допуснете грешка.

# 14
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Ако се решиш на трето мнение, бих ти препоръчала...

аз също имам кого да препоръчам.
Пък най-добре е проф. Едрев да види детето.
Работи в Транспортна б-ца.

Общи условия

Активация на акаунт