Въпрос за кръщенето

  • 723
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 168
Здравейте мили мами,

Дъщеря ми се казва Ива и бих искала да я кръстя на именния и ден /т.е. Иванов ден или Цветница - по избор Laughing/ изпитвам обаче смътно подозрение, че на тези празници не се прави кръщене. Знаете ли нещо по въпроса?

# 1
  • Мнения: 2 960
Не съм чувала подобна църковна забрана Rolling Eyes

# 2
  • София
  • Мнения: 1 522
Най-добре питай в някоя църква.


# 3
  • Мнения: 1 477
Няма подобна забрана.Можеш да кръстиш детето когато пожелаеш  Hug

# 4
  • Мнения: 3 929
Не съм чувала, че има такава забрана.

# 5
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Може да има забрана за Цветница (защото е по време на постите, но не съм сигурна), но за Ивановден със сигурност няма забрана!  Peace

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 857
Няма дни, в които е забранено да се кръщава дете. Може би единствено по време на пости. Ето една подобна тема, която ще ти е от полза http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=278797.0;all

# 7
  • Мнения: 610
Има места където може.Аз лично опитах на Богородца,но в Драгалевския манастир ни отказаха.Затова сменихме датата.Така,че избери си църква и попитай там ще ти дадът точната информация.

# 8
  • Мнения: 398
 Казаха ни ,че по принцип няма забранени дни.И понеже ние избрахме на го кръстим на рождения му ден , който съвпада с Петровден ни казаха ,че даже е хубав да е на празник.

# 9
  • Толбухин
  • Мнения: 2 505
Няма подобна забрана.Можеш да кръстиш детето когато пожелаеш  Hug
Така знам и аз,кръщава се и по време на постите.

# 10
  • Мнения: 1 290
Наскоро ме поканиха да кръстя един сладурко.
Майката ме помоли да избера дата и понеже за мен е голяма чест, че са ме избрали за кръстница, си направих труда според името и рождената му дата да видя кои са най-подходящите дни за кръщене ЗА НЕГО.
Единият от хубавите дни съвпадаше с тазгодишната ЦВЕТНИЦА.
Проверих в църквата, която бях избрала - не само, че няма забрана, а и е прекрасно да е на този хубав празник, ме увериха от там.

# 11
  • Мнения: 1 168
Много ви благодаря!  bouquet

# 12
  • София
  • Мнения: 2 296
Няма забрана и ограничения за кръщене.
Ние правихме кръщенето на малкия на 19 април,падна се Лазаров ден.
Единствено за венчавките има ограничение-по време на пости не се извършват.

Общи условия

Активация на акаунт