колко се изръсихте?

  • 7 473
  • 85
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 844
темата е за всички,които наскоро или точно сега обзавеждат ново жилище. Hugедин много напрегнат,изнервящ и в същото време вдъхновяващ период! ooooh!
всеки се разпростира според чергата си,разбира се,но нека направим една равносметка колко се изръсихте за обзавеждането на новия ви дом? Thinkingи дали успяхте да го направите,както ви се искаше или направихте компромиси? Hug

# 1
  • Мнения: 395
Сега започваме да се "изръсваме". Като за начало капарирахме кухнята. Чак към края на година ще мога да говоря в точни цифри.
Плановите стойности са над 20 000 лв., като додавим и коефициент на извънредни и непланувани разходи... направо ужас.
Само да допълня, че под обзавеждане разбирам не само мебели и уреди, но и плочки, стени, ламинат...

# 2
  • на малък остров в океана
  • Мнения: 1 472
Ще следя темата, защото и на мен ми предстои. Може би ще трябва да оставим детската стая за по-нататък, за да можем да се оправим с другите неща. А че ще има и компромиси, това е сигурно. Всичките ни мебели ще са по поръчката, защото почти нямаме прав ъгъл. Дано да се вместим в 30 000 лв. заедно с настилките, латекса и ламината.

# 3
  • Мнения: 2 388
40 000, но преди три години с "компромиси", които малко по-малко подменям. Simple Smile

# 4
  • Мнения: 395
Ще следа темата с интерес, защото ми предстои цялостно обзавеждане.
За щастие строителя ще ме облекчи с настилките и банята. Естествено аз ще си избера цветовете и ако трябва ще доплатя.

# 5
  • София
  • Мнения: 408
Планирах 40 000лв, но досега без мебели сме похарчили 18 000 - баня, тавани, стени, под. Невярвам да се вместя, но ако успея да закупя само мебели за три стай за 20-25 хил, ще съм доволна.

# 6
  • Мнения: 660
За читава баня 3000, кухня с уредите - 6000, хол с плазмата 5000-6000, добра спалня 2000, детска стая мин 1500, колко стана дотук няма и 20000лв. Умножи по 1,5 за настилки и труд на майсторите, които напоследък се позабравиха с този бум на строителството и си мислят, че новодомците ги ринем банкнотите. Около 30000 лв си отиват за няма  и 2 месеца. И мно-о-ого нерви!

# 7
  • Мнения: 111

А в тези суми включвате ли отоплението т. е. климатици, камини и  т. н. ?
И ние ще започваме Големия ремонт ,та се чудя.
А мислите ли, че може да стане за 3-4 месеца или е доста смело като срок?

# 8
  • Мнения: 734
За читава баня 3000, кухня с уредите - 6000, хол с плазмата 5000-6000, добра спалня 2000, детска стая мин 1500, колко стана дотук няма и 20000лв. Умножи по 1,5 за настилки и труд на майсторите, които напоследък се позабравиха с този бум на строителството и си мислят, че новодомците ги ринем банкнотите. Около 30000 лв си отиват за няма  и 2 месеца. И мно-о-ого нерви!

Здравей, за себе си ли говориш или по принцип? Защото само цифри без размери не могат да ориентират никого....Читава също е доста общо понятие.....Нашата баня например излезе около 2300 (с труда на майстора) приблизително...Но все пак е важно да отбележим и какво има вътре в банята - колко е голяма и т.н. Има хидромасажни вани за по няколко хиляди лв...или по-луксозни душ-кабини....Да не говорим, че някои харесват спални комплекти за по 1500лв, на други има допадат такива за по 3000 лв...
Личи си и от отговорите на останалите колко различни суми има...
Иначе нашата баня е между 3 и 4 кв.м. (т.е. малка), без душ кабина, без вана...Купихме моноблок, плочки - среден клас, няма окачен таван. Спалня - около 12 кв.м. с мебелите (гардероб, спалня, нощни шкафчета и скрин) - около 2600лв. Теракот в коридора + обзавеждане на дневната с кухненския бокс (дневна+бокс - 22 кв.м.) около 12-13 000 лв. Някъде може и да подценявам сумата, защото в един момент спрях да правя точна сметка. В коридора обаче нямаме никакви мебели...Не сме сменяли и врати, никъде няма окачени тавани и сами си боядисвахме.Майсторът постави единствено настилките на пода и плочките в банята. Втората спалня за сега стои на замазка.
Пък и нека бъдем оптимисти - кой е казал, че за 2 месеца трябва всичко да е готово? Ако ги има парите - супер! Но ако ги няма - постепенно. Ние например първо направихме банята, плочките в коридора и дневната с кухнята. Но като казвам първо - не сме купили всичко наведнъж. Вече 6 месеца сме в новото жилище, има още неща, но те чакат своя ред.
Мили дами, разходите са много. Както и да се смятат - все са си сериозна сума. Вярно е, че излизат много непредвидени покупки, освен ако не обзавеждате жилище за пореден път...
Пожелавам на всички да си направят дома уютен, за да се прибират с удоволствие вкъщи. Пожелавам ви и повече парички, че без тях не става....
Simple Smile



А в тези суми включвате ли отоплението т. е. климатици, камини и  т. н. ?
И ние ще започваме Големия ремонт ,та се чудя.
А мислите ли, че може да стане за 3-4 месеца или е доста смело като срок?

Зависи какво искате да бъде готово за този срок...Зависи и от това дали сте харесали вече някои неща или тепърва ще избирате...Както се казва в едно известно предаване "Няма невъзможни неща" Simple Smile Ние за 1 месец правихме първоначален ремонт и се нанесохме. Ама нямаше нищо в дневната, само банята беше обзаведена. Но в рамките на следващите 2 месеца имахме напълно обзаведена дневна+кухня...Спалнята стана едва сега.
Разбира се, ако има и дечица, ситуацията е доста по-сложна Simple Smile

# 9
  • Варна
  • Мнения: 478
Ами на нас ни излезе обзавеждането около 40000лв,за 85кв.м.Най много пари струваше кухнята с уредите около 9500лв и газификацията 6000лв.Всичко останало е за мебели за спалнята и детската, баня,ламинати,дивани,килими,пердета,окачени тавани навсякъде,LSD телевизори,осветление,врати и други  по-дребни работи.

# 10
  • Мнения: 3 621
Януари месец обзавеждахме ново жилище
Квадратура - м/у 45-50 кв.м.
Баня - 4000 лв.
Спалня - 3200 лв.
Кухня с уредите и всекидневната - 9800 лв.
Коридор - 1000 лв.

Последна редакция: вт, 29 апр 2008, 22:26 от Nefertity

# 11
  • Мнения: 22 525
Мисля,че повече от 40 000 и то без излишни разходи и скъпи мебели.В това число слагам основен ремонт.

# 12
  • Мнения: 734
Мисля,че повече от 40 000 и то без излишни разходи и скъпи мебели.В това число слагам основен ремонт.

Какво имаш предвид под "основен ремонт"? Темата е за новите жилища, при тях ремонтът си е основен...При старите жилища под основен може да се има предвид подмяна на ВиК тръбите, на ел.инсталацията, смяна на дограмата, къртене на стари плочки (пари за труд), може да се излива плоча (ако е гредоред)...и т.н.

# 13
  • Мнения: 4 970
темата е за ............колко се изръсихте за обзавеждането на новия ви дом? Thinking Hug
Май оплетохме нещата newsm78.Ремонт е едно( независимо дали основен , полуосновен или частичен Laughing,а обзавеждането- друго.Според мен авторката пита именно за мебелите.А  климатик, паркет и плочки не мисля че се вписват в понятието "мебел"
 
По темата- аз си водех записки и пазхе касовите бележки за повечето неща.Опитах се да сметна наизуст, но...се затрудних Thinking.Ще погледна вкъщи и ще пиша, но  повечето цитирани тук суми ми се виждат страшно много Shocked.То верно че дребните  уж неща  добавят съществено перо  към  сметката, но ...днао при мен не  е излязла такава накрая- хей тъй- неусетно Crazy

# 14
  • Мнения: 22 525
Мисля,че повече от 40 000 и то без излишни разходи и скъпи мебели.В това число слагам основен ремонт.

Какво имаш предвид под "основен ремонт"? Темата е за новите жилища, при тях ремонтът си е основен...При старите жилища под основен може да се има предвид подмяна на ВиК тръбите, на ел.инсталацията, смяна на дограмата, къртене на стари плочки (пари за труд), може да се излива плоча (ако е гредоред)...и т.н.
Ами основен ремон,не козметичен.Предполага се,че издават жилищата на шпакловка и замаска,готови за полагане на настилки и боя на стени,но на практика не е така,затова  написах основен ремот.Всяко ново жилище има нужда от фино прешпакловане на стените,гурндиране ,боядисване.Пода обикновено е с крива замаска и се нуждане от морекция.Ако ВИК инсталацията в баните и мокрото е ОК си е чист късмет,ако не,се преправя.Кухнята е със сътандартни изводи,които обикновено се местят,според желанието на собственика и модела на мебелите.Нерядко се сменя местоположението на голяма част от електрическите точки на инсталацията.Това не е ли основен ремонт???Като сложим заплащането на всичко това,плюс материалите,плюс материали и мебели за обзавеждане и ето ти  сериозна ЦИФРА.Аз лично минах през всички тези ПОДОБРЕНИЯ ,след закупуване на НОВОПОСТРОЕНО жилище.И изкарах късмет,че беше преди няколко години и ми редиха плочките за 12 лв.Сега,ако намерите читав майстор под 25 лв.,си е далавера.

Общи условия

Активация на акаунт