Поверие за повторно кърмене след отбиване

  • 3 867
  • 11
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 932
Чували ли сте такова нещо ?Вчера ми казаха , че не е хубаво да се дава кърма на отбито дете . Носело лош късмет. И аз се зачудих има такова нещо . По принцип не съм много по суеверията , но нали е за детето - човек става излипно суеверен по някога . Защото сме имали период без кърмене , ама аз никога не съм си мислела , че съм го отбила , той си ревеше и си търсеше цицата , просто аз пиех тва и не го кърмех няколко дни .

# 1
  • Благоевград
  • Мнения: 84
Да, чувала съм го.Щяло да има лоши очи.Ама какво ли не чувам и аз за това отбиване.Просто вече не се замислям.

# 2
  • Мнения: 324
Мен вече ме предупредиха Laughing да не се връщаме към кърмата след отбиване, защото цитирам "Бебето ще стане като Ванга" (може би искаха да кажат, че ще вижда духове, не знам). Но за мен това са глупости.

# 3
  • Мнения: 1 674
Мен вече ме предупредиха Laughing да не се връщаме към кърмата след отбиване, защото цитирам "Бебето ще стане като Ванга" (може би искаха да кажат, че ще вижда духове, не знам). Но за мен това са глупости.
това за пръв път го чувам.Има подобна тема във форума.Не мога да разбера щом всички не вярват на подобни глупости,защо изобщо пускате такива теми?

# 4
  • Мнения: 3 929
И на мен така ми каза свекърва ми, че ако отбиеш детето и после пак започнеш да го кърмиш, щяло да има "лоши" очи. Но за мен отбиване е, когато си решила, че го отбиваш завинаги, а не когато ти се налага да пиеш някакви медикаменти и да не го кърмиш - тогава обикновено майката се цеди и дава кърма, но с биберон. Така или иначе, това си е суеверие, в което ти сама преценяваш, дали да вярваш или не.

# 5
  • Мнения: 2 837
Моля ви, безумно е да вярваме на подобни суеверия. Основания като "лоши очи", отрязване на късмета и прочие що за основания са? Нима по време на бременността се тъпчехте с всякаква храна, ходехте неподстригани и незнам какво още...
Интересно е, че майките и свекървите ни за разлика от поколението преди тях от кърмене нищо не разбират, но суеверията не са забравили да усвоят...Все пак суе-верие означава празна вяра.

# 6
  • Варна
  • Мнения: 932
Аз само попитах де , не че съм се хванала да вярвам . Една приятелка , която според мен  е съвсем трезвомислещ човек , често се вслушва в подобни суеверия . И отби дъщеря си на годинка , защото трябваше да тръгне на работа и трябваше да и се направи една малка операция , която обаче налагаше да се използва антибиотик . И тя ми каза така - нали не трябва да се почва отново кърмене , като  е отбито детето . Иначе суеверия колкото си искаш - и сол ръся , и под стълби минавам . Пък не знам какво ще да значи това детето да е с "лоши очи"  , ама не ми се вярва да е само от кърменето , което някак си го свързвам само с идеята за майчина обич , не с някаква лоша прокоба

# 7
  • Мнения: 536
И на мен ми го казваха това, но не се съобразих с него. Бях спряла да кърмя няколко дена когато бебо беше на 6 месеца заради антибиотик, но после си продължих.  Peace

# 8
  • София
  • Мнения: 1 504
Аз пък не го знаех...и реално Кати беше отбита за  16 дена/20 дена след раждането/, защото ми правиха операция и след това АБ...с доста усилия си възстанових лактацията....Дори и да го знаех, толкова твърдо бях решила да кърмя, че нищо неможеше да ме спре - най-малкото такова суеверие...Може би все пак зависи от психиката на човека, ако е по лабилен и вярва в такива неща newsm78, а може и да е добра причина за окончетално отбиване, ако мамата не иска да продължава...Кати има толкова лъчезарни очички и досега никой не е урочасала и никой не  се е оплакал от погледа й...Честно казано малко ми стана смешно...

# 9
  • Мнения: 1 428
За първи път чувам подобно нещо.

# 10
  • Мнения: 502
   Това са бабини деветини.Дъщеря ми е на три години и половина.Отдавна е забравила какво е кърмене,отбих я много рано.Но сега като гледа как кърмя братчето и,ми казва-мамо,искам и аз кърма!Изцедих и в чашка и и дадох да опита.Това лови ли го суеверието?

# 11
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
И аз съм го чувала  Peace

Общи условия

Активация на акаунт