Шарка и подути лимфни възли при възрастен

  • 11 144
  • 6
  •   1
Отговори
  • Benelux / Varna
  • Мнения: 1 524
Здравейте,
много съм притеснена, за великден се нашарих като великденско яйце. От 3 дни съм със шарка- някоя от едрите е,но днес ще разбера коя е- сигурно варицела. На 29 години съм и всичко започна с подуване на лимфните възли на шията и понеже имах кашлица ходих на личен лекар в петък,изписа ми антибиотик,но в събота вече почнаха да избиват пъпките и сега имам повече от 300 пъпки по лицето,,шията,главата и тялото както и температура около 38,шарката не ме притеснява толкова все ще я изкараме като не съм я карала като дете.
Притесняват ме подутите лимфни възли- по шията имам поне 5 подути лимфни възли,разбрах че някоя шарки протичат така,но вчера вече много сериозно се стреснах - поду ми се лимфен възел в близост до дясната гърда( направо се шашнах) -възможно ли е да е от шарката или просто си е за притеснение от друг произход.Днес ще ме прегледат за шарката (налии бяха почивни дни ) и ще питам докторката,но вече какво ли не ми минава през главата. Освен това съм на хормонална терапия с дуфастон,заради кистички на яйчниците.

# 1
  • Мнения: 46 488
При Морбилито се подуват и лимфните възли под мишницита Simple Smile
Успех, пиши какво е казал докторът  Hug

# 2
  • Мнения: 290
Аз карах варицела на 22 години.
И при мен така се бяха подули лимфни възли.казаха ми,че е нормално за шарка.
Не се притеснявай.Стой сега у дома и пази къщата спокойно.

# 3
  • Benelux / Varna
  • Мнения: 1 524
Току що се връщам от лекар кожен- каза че е варицела, направо съм шашната, защото варицела съм карала като малка и имам белези от нея.
Втори път варицела - докторката каза че не знае защо е така,нямала обяснение. втори път може да се разболееш от херпес зостер,но той бил с обрив на определени места, а аз имам навсякъде и са много.
Притеснява ме,че ми се поду лимфен възел до дясната гърда,това нормално ли е? Айде на шията разбирам,ама на гърдата ме притеснява много. И как така втори път варицела?

# 4
  • Мнения: 2 865
И мен ме боляха лимфните възли под мишниците и отзад на врата.

# 5
  • Мнения: 51
Аз 10 ден съм със варицела и още са ми подути лимфните възли и д-р и момичетата от форума казаха че това е нормално за тази шарка

# 6
Аз съм на 14 г и имам варицила. Лимфните ми възли по шията са много подути от малъкл.
Сега малко са намалели, а по главата отзад имам топчетал

Общи условия

Активация на акаунт