Въпрос за захранване с яйца и риба

  • 1 256
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 252
Здравейте! До сега не съм давала нито яйца, нито риба. Мисля, че е време да започна, но да питам как намирате пресни яйца или давате купени от магазина, колоко врме се варят,  newsm78
и за рибата по колко пъти седмично трябва да давам  newsm78

# 1
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Ако имаш възможност да вземаш яйца от съвсем сигурен човек, т.е. кокошките да са здрави, да са наистина пресни - да, но просто домашни с неясен произход...по-добре купени. Аз винаги съм давала от магазина. Но само жълтък. Дъщеря ми все още не харесва белтъка. Варя минимум 10 мин, най-добре 15.
Риба-давам веднъж седмично.

# 2
  • Мнения: 1 121
Можеш да даваш яйца купени от магазина, но само жълтък, белтъкът е алерген и се дава след годинката. Яйцето се вари 15 минути, важно е да е добре сварено.

А риба още не съм дала и нямам информация по въпроса.

# 3
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Аз още не съм давала яйце на малката Peace

# 4
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Жълтък започнах да давам горе-долу на вашата възраст. Яйцата са ми от село. Ако можеш намирай яйца от сигурни хора, от село и да са пресни. Варят се по 15 минути. Започва се с 1/4 жълтък. След като го въведеш като нова храна се редува с месо- ако си давала вече.
Риба дадох след 1 годинка и то 2 пъти.

# 5
  • Мнения: 1 691
Жълтък и аз дадох приблизително на вашата възраст (купено яйце от магазина, но намерих фирмен магазин на производител - поне са пресни). Опитах с варен жълтък, но синчето ми не го хареса, така че започнах да му правя кремчета с жълтък, да застройвам супичките и т.н.
Белтъкът се въвежда постепенно най-добре след годинката.
Риба дадох да опита на около 10 месеца (много добре почистена от костите) и сега му давам по няколко хапки всеки път, когато готвим риба вкъщи. Всякаква риба става, но наистина се внимава с костите.

# 6
  • Бургас
  • Мнения: 3 558
Всякаква риба става, но наистина се внимава с костите
Педиатърът ни препоръчва само хек, треска или скумрия. Peace

Общи условия

Активация на акаунт