Зелена салата с кисело мляко

  • 7 902
  • 35
  •   1
Отговори
  • Мнения: 308
Днес с мъжът ми си спретнахме чудесна салата от марули , пресен лук и чесън + кисело мляко. марулите се нарязват и овкусяват с малко сол и зехтин/олио/ и се поставят на дъното на чинията в която ще се сервират. в отделен  съд се смесват половин кисело мляко и нарязан пресен чесън и лук на ситно и сол. С тази смес се залива салатата е се украсява с нарязани варени яйца останали от Велик ден.

# 1
  • варна
  • Мнения: 1 830
И аз съм правила така, само добавям и маслинки Peace

# 2
  • Мнения: 1 174
Това е любимата ми салата.

# 3
  • Мнения: 27 524
Аз от дете само така си ям зелената салата, обожавам я с кисело мляко. Но без чесън и яйца  Stop Сестра ми също  Simple Smile

# 4
  • out of space
  • Мнения: 8 569
Аз съм пристрастена към зелената салата и в частност към марулите. Преди редувахме веднъж с лимон, веднъж с к.мляко, веднъж с оцет...
Вече е 9:1 в полза на лимона срещу к.мляко...оцеда изчезна като подправка доста отдавна...

# 5
  • Мнения: 55
Аз съм пристрастена към зелената салата и в частност към марулите. Преди редувахме веднъж с лимон, веднъж с к.мляко, веднъж с оцет...
Вече е 9:1 в полза на лимона срещу к.мляко...оцеда изчезна като подправка доста отдавна...

 Peace Peace Peace

# 6
  • София
  • Мнения: 614
По същия начин приготвям салата със спанак - става чудесна! Само чакам да се появи на пазара безнитратния спанак и почвам  smile3508

# 7
  • Мнения: 5 001
И у нас зелената салатка с киселото мляко е на почит! Даже така ни харесва повече...

# 8
  • Мнения: 2 199
Изглежда доста интересно  Peace
Яла съм в заведение, но киселото мляко беше 2-3 с. л. само  Thinking
След някоя и друга седмица ще пробвам  Whistling Whistling Whistling

# 9
  • Мнения: 304
И мъжа ми и дъщеря ми обичат зелената салата с кисело мляко и сирене.

# 10
  • Мнения: 187
Много обичам салати  с кисело мляко. Слагам го и в марулена салата и в салата от настъргана сурова ряпа. Стават по-сочни.

# 11
# 12
  • Мнения: 225
Това е любимата ми салата.
Crazy Crazy Crazyммммммм   

# 13
  • Мнения: 679
Ние слагаме репички, краставица, дори домати, както и риба тон от консерва, към киселото мляко добавяме и 1-2 лъжици майонеза+черен пипер. Става върха, ммммм дояде ми се

# 14
  • Sofia
  • Мнения: 576
Аз обикновено мятам 1/2 кофичка от кисело мляко. Става страшно вкусно. Laughing

Общи условия

Активация на акаунт