За и против нощното кърмене

  • 2 095
  • 29
  •   1
Отговори
Здравейте,
Моят малчо вече е на почти 9 месеца, а по цяла нощ спи на гърдата ми, като се опитам да се дръпна  и почва да реве.Едновременно я ползва за залъгалка и за ядене!Спи при нас в леглото.Нормално ли е това или трябва да го науча да спи сам в собственото си легло, защото у нас понасям много упреци за това.Вие как мислите? newsm78

# 1
  • Мнения: 71
като казваш че по цяла нощ суче или използва за залъгалка, това означава ли че спите заедно. ако е така предполагам че не много хубаво и то най-вече заради теб самата - не е много удобно. а иначе специално за нощното кърмене аз не сдъм против и не виждам нищо лошо, ако детето иска - по добре да го нахраня и да спя после, отколкото да реве цяла нощ. все някога само ще се откаже.

# 2
Преди малко надникнах в архивите и прочетох, че е много добре майката и детето да спят заедно, за емоционалното и физическо развитие на детето.Явно майчинският инстинкт не ме е подвел за пореден път. Simple Smile

# 3
  • Мнения: 4 242
Аз съм на мнение че щом търси значи има нужда, дали физическа или емоционална, за мен няма значение, важното е да я удовлетворя. Ще дойде време ще се отучи да ме търси нощем, и да се буди ще спре, и ще започне в собствено легло да спи, всичко с времето си!

# 4
  • Мнения: 1 121
Тук няма еднозначен отговор, всяка майка сама си преценява. Ако ти е по-удобно да спите заедно, няма лошо. Виж, ако ти пречи, вече трябва да мислиш как да преместиш бебето в кошарата му. По принцип подкрепям кърменето на поискване, но знам и че след определен период от време нощното кърмене е по-скоро навик, отколкото нужда от храна, при това навик, от който се отвиква много трудно. Затова за себе си съм решила скоро да започна да предлагам вода, да гушкам, да пея, пък ще видим какво ще стане Laughing

# 5
  • Мнения: 1 428
Според мен всеки трябва да спи в неговото си легло  Peace.Така ще е по-удобно за всички.

# 6
  • Мнения: 9 467
В момент в който го тормозят зъбките съвсем е нормално поведението на бебо-да иска близостта на мама и успокоението на гърдата.
Защо и кому е нужно да го оставиш /в неговите представи-изоставено/ в кошарката му, разплакано ..вместо да го гушнеш и да се успокои?
Аз все още кърмя /2г и 4 мес/ и сина ни сам решава къде да спи /кошарата му е плътно до нашата спалня/ понякога иска да си е в неговото легло, друг път при нас...но особено и в тази /нашата/ емоционална възраст, когато започва да им работи яко фантазията, да се страхуват от това и онова..и да го затворя само в стая не ми се струва разумно и добре за детето Naughty
Естествено всеки сам решава как ще си възпитава отрочето Peace Аз искам да изградя в своето самоувереност, да знае че е обичан, да изградя доверито към нас, което точно сега изпитват интуитивно, и всичко това далеч няма общо с "разглезване".
Много бързо ще дойде момнта когато те няма да искат да бъдат гушкани, за не ги злепоставяме пред гаджетата Wink, така че сега е момента Hug

# 7
  • София
  • Мнения: 1 504
Аз съм за нощното кърмене до тогава докогато бебо има нужда...Кати понякога цока през ноща, понякога не....за спането, когато има нужда/обикновено когато е превъзбудена от много гости/ я гушвам при нас, но по принцип си спи в нейното си легло...Както го описваш излиза, че не спиш през ноща...а все пак имаш нужда и да почиваш..

# 8
  • Мнения: 2 467

Това е и моето мнение. Покрива се на 100% с изключение възраста на детето (моето е на 2г8м). По същия начин спим заедно (кошара+спалня).
След като извади пълния комплект зъбки, моето започна да спи по цяла нощ. Но има нощи, в които сънува нещо кофти и тогава пак търси гърдата за утеха. И знае, че съм на близо  Hug

# 9
  • Мнения: 1 674
Аз самата съм ЗА нощното кърмене.От около 1 месец малката сама не желае да суче през нощта.Кърмя я вечер за ,,лека нощ,, и след това чак към 6.30 сутринта.Всичко ще си дойде на мястото-има време.Търпение.

# 10
  • Мнения: 3 929
Дали е нормално или не, ти сама трябва да определиш и да решиш, дали ще продължаваш в този дух. Някои майки са привърженици на т.нар. привързано родителство, като са в изключителна близост с децата си. Други пък определят и спазват стриктно определен режим на хранене, спане и т.н.
Абстрахирай се от мнението на околните и реши сама за себе си, дали ти харесва този начин на отглеждане на детето или те изтощава и не искаш да продължаваш вече така. А и ако това пречи на сексуалните отношения с мъжа ти, сигурно не е за пренебрегване.
Лично аз съм като тебе, не защото съм искала да е така, а защото така се стекоха обстоятелствата. Кърмех го на поискване още от самото начало и така и не успях да му създам режим на кърмене. Може би защото нямах никакъв опит и знания по въпроса. И не съжалявам. Само дето ми се струва, че кърменето ни продължи доста дълго - още се кърмим! Свикнах с това, че използва гърдите ми за залъгалки в определени моменти, друг път пък се "утешава" с тях. Тъй като вече е голям, всъщност, сега ги използва основно за утеха, а не за хранене. И понеже преди ми беше дотегнало да ставам нощем, да го кърмя, преместихме креватчето му до нашето легло и оттогава се самообслужва. Понякога го усещам нощем, друг път не, но в повечето случаи се разбуждам, но поне не ставам.

# 11
  • Мнения: 2 614
Наистина няма еднозначен отговор на този въпрос. Аз съм кърмила денонощно, без значение, че е на 2г5 месеца почти. Факт е, че тя спря да суче нощем веднага след като и поникнаха и последните зъбчета. И сега съвсем не ми е проблем да продължа с кърменето.
За спането заедно - все още спим заедно, по-скоро по навик, отколкото защото Калина много държи на това. НО мисля, че лятото в жегите сама ще се откаже!

# 12
  • Мнения: 398
 И моят син често спи с нас и в някои от нощите се кърмим доста.След като иска детето значи има нужда.
 А лично на мен ми е по-удобно да спи до мен.

# 13
  • Мнения: 139
Здравейте и от мен,

ние с Анна също спим заедно, въпреки всичките ми усилия да я отуча от нощното кърмене. В крайна сметка установих, че така ми е по-лесно, отколкото да се събуждам по три и повече пъти всяка нощ и да се опитвам да я излъжа със сокче или вода(  със сокчетата имах успех, но като разбрах, че не е добре да се дават много сокчета, защото образували киселини  спрях да и ги давам вечер и плана ми да я науча да си спи сама и през цялата нощ пропадна).

Тя се събуждаше напълно и трябваше да я накърмя, в протиен случай започваха бурни протести и наставаше същинска драма. След това пак си я връщах в леглото и така още незнам колко пъти.
Откакто спим заедно е  по-лесно, гърба ме боли по-малко, не винаги се събуждам, когато тя суче и понякога спим до по-късно. Но има си нощи, в които нищо не помага и тогава ме прави Crazy, дърпане, бутане, мачкане, абе кво ти спане. Така, че наистина каквото и да се реши, има и плюсове, и минуси. 

# 14
Здравейте момичета,
Благодаря ви за изчерпателните отговори.Как ме успокоихте само, мислех си , че съм единствената "луда" дето кърми денонощно Simple SmileВсички ме упрекват ,че греша и това не е добреза малкия, че стомахчето му не почивало, че не можело детето да се наспива и пр.Ама аз така си усещам детето ,че трябва да е до мен и че има нужда от мен, как да го оставя да плаче и страда.Аз се наспивам иначе откакто спим заедно,е не както да си спя без него,събуждам се малко но веднага след това заспивам, но явно като му растат зъбки , тох става по-неспокоен и все иска да е на цицата, ама това е нормално.Мисля да продължавам в същия дух,май ще ставаме Крали Марковци Simple Smile Laughing

Общи условия

Активация на акаунт