За АБКМ

  • 2 806
  • 21
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 717
Здравейте, момичета! Изчетох доста по въпроса с АБКМ в библиотеката, но все още не съм наясно с положението при моето детенце. Бяхме болни, пихме и АБ Оспексин. При престоя ни в болницата всички лекари ме питаха дали акото й е такова винаги (не бих казала, че акаме рядко, но е по- воднисто и има слуз). От както се е родила е такова. След като ни изписаха, акото наистина се разводни много и стана воднисто и зелено. Може би е от АБ? Кожата за шест дни некъпана в педиатрията и немазана, започна да се бели. И тогава дойдоха съмненията. Няма петна по тялото от онези грубите, червените. В момента кожата й е съвсем нормална -хидратирана и свежа. Акото и то си върна първоначаналата консистенция. До момента на разболяване, толкова прегледи минахме, как никой не забеляза признаци. Ограничавам се с млечни, дали е възможно наистина да имаме такава? Моля за помощ всякаква по въпроса и благодаря предварително!

# 1
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Звучи по-скоро като проблем с чревната лигавица, особено предвид че сте били на антибиотик. Около раждането и след това лекувани ли сте пак с АБ ти или бебето?
Кгато чревната лигавица е раздразнена, през нея лесно минават големи количества от чужди за организма протеини и могат да предизвикат подобни на алергия симптоми, но преминават след лечение и възстановяване на нормалната флора.
Най-разумно е да отидете на косултация с гастроентеролог и да обсъдите нещата (както и изрично да попиташ за курс на лечение с пробиотици - поне 3-4 седмици, за да се оправи чревната лигавица).

# 2
  • София
  • Мнения: 717
Хедра, благодаря ти за отговора! Hug Не сме пили нито аз, нито бебето АБ в родилното. АБ ни включиха, като ни приеха в педиатрията и откриха бронхиолита. Накрая при контролните прегледи ни предписаха ентерол. И аз смятам да я заведа при доц. Маринова. Имаш ли представа от какво дрего може да е това състояние на червата, при положение, че не сме пили АБ? Може ли да се дразнят от храни? Ям много Нестле фитнес, което е основно зърнени?
ПС: току-що смених памперса и видях, че съдържанието му е гъстичко. Изобщо нямаше воднисто! newsm78 А последните два дена, предвид празниците съм яла основно козунаци, яйца и месо. Rolling Eyes

Последна редакция: пн, 28 апр 2008, 15:47 от GoldenEyeful

# 3
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Ентеролът не върши работа - той е дрожди, а не полезните ацидофилус и бифидобактерии. Искаш ли и друго име на гастроентеролог (доц. Маринова е не само претоварена с пациенти, но и леко склонна да вижда АБКМ във всичко...) - проф. Радивенска в Пета градска например.

# 4
  • София
  • Мнения: 717
Тъкмо щях да те питам за доц. Маринова какво ти е мнението и евентуално за друг доктор и ти си ми препоръчала. Хедра, от сърце ти благодаря!   bouquet
Непременно ще я посетя проф. Радивенска, да не говорим, че наистина за доц. Маринова чух, че е пристрастна към диагнозата. Confused Може ли някакъв телефон или координати, въобще? Hug
ПС: пак смених пампата и пак беше гъстичко. Дали наистина Нестлето я разхлабва? И още нещо ми прави впечатление, от известно време насам й мирише вече акото. Миризмата не е остра или лоша, ами просто си мирише на спарено ако. Embarassed Rolling Eyes

Последна редакция: пн, 28 апр 2008, 18:33 от GoldenEyeful

# 5
  • Мнения: 1 896
Hedra,
Искам и аз нещо да те питам по въпроса за пробиотиците, защото и при Анастасия имаме съмнение за АБКМ. Имаше обрив и диария, но ги овладях с безмлечна диета. И аз си мисля, че може да е било временно раздразнение, особено предвид че се получи точно около пътуването ни, тотална смяна на обстановка, на моята храна, на микрофлората наоколо и т.н.
Та това, което ме притеснява относно пробиотиците е - в тези препарати не се ли съдържа млечен белтък? Доколкото си спомням, съм чела по опаковките, че бактериалната култура е отгледана в млечна среда и някакво количество мляко се съдържа в капсулите и таблетките. Отворих една капсула ацидофилус и пробвах праха. Имаше си вкус на сухо мляко. Така че не смея да го дам на бебето. Тя сега е ок така или иначе, но ще съм ти задължена ако ме просветлиш малко по въпроса.

Последна редакция: пн, 28 апр 2008, 22:56 от basilisk

# 6
  • Мнения: 4 242
...ПС: пак смених пампата и пак беше гъстичко. Дали наистина Нестлето я разхлабва? ...
Разхлабват да! И Активията разхлабва, и всичко което е диуретик за нас е такъв и за бебето.

# 7
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
За проф. Радивенска имам единствено тел на централата на Пета градска - 92 68 100 - най-разумно е да се обадиш и да попиташ как можеш да си запишеш час. За Нестле - дори едно шише АМ, дадено инцидентно, променя веднага флората в червата (и възстановяването й изисква седмици), така че вероятно заради АМ има и разхлабване, и миризма на аките.
Базилиск - не мога да кажа нищо конкретно за пробиотиците, освен че вероятно различните фирми имат различни технологии. За Ева ползвам бифидус и ацидофилус на Аквасорс, които са тъпкани с водорасли, така че смърдят на тях, а и принципно няма никъде индикации за млечно отглеждане на културите (но ще питам специално хомеопатката, която ни ги изписва и им е дистрибутор, би трябвало да знае технологията). Затова - дали да не погледнеш и препарати на други фирми Thinking

# 8
  • София
  • Мнения: 717
...ПС: пак смених пампата и пак беше гъстичко. Дали наистина Нестлето я разхлабва? ...
Разхлабват да! И Активията разхлабва, и всичко което е диуретик за нас е такъв и за бебето.
Мери, оф, исках да питам не дали разхлабват (това го разбрах, нали ми отговори на лични Embarassed Embarassed Embarassed), а дали влияят на флората на червата, дали може от дразненето на червата да има мирис акото и дали я променят? А от какво друго може да има мирис, при положение че е изключително кърмена? Побърках се вече.... Извини ме грешката е моя Hug  bouquet, в писането, ама акълът ми не е същия....

Последна редакция: вт, 29 апр 2008, 10:34 от GoldenEyeful

# 9
  • София
  • Мнения: 717
За проф. Радивенска имам единствено тел на централата на Пета градска - 92 68 100 - най-разумно е да се обадиш и да попиташ как можеш да си запишеш час. За Нестле - дори едно шише АМ, дадено инцидентно, променя веднага флората в червата (и възстановяването й изисква седмици), така че вероятно заради АМ има и разхлабване, и миризма на аките.
Хедра, благодаря за телефоните! Hug Колкото до Нестлето, става въпрос за Нестле Фитнес, което е овесени ядки или мюсли. Не давам АМ, бебето ми е само на кърма! Благодаря ти още веднъж! Hug

# 10
  • Мнения: 1 896
Hedra,
Мерси много! Щом казваш, че има и без мляко, ще проуча положението. А как да го дам - за облизване от пръста ми или? В храна подходящо ли е?

# 11
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Предвид че надали й даваш нещо друго, май да го изближе от пръста ти ще е най-лесно Grinning Иначе може да се добавят и към храна.

# 12
  • Мнения: 1 896
Давам, как да не давам!  Grinning
Растат децата, вече е почти на 7 месеца, яде няколко зеленчука и ориз.
Значи може и в каша или пюре? Като си намеря пробиотик, ще те питам и за дозировка евентуално.

# 13
  • София
  • Мнения: 12 201
Цитат на: GoldenEyeful  
А от какво друго може да има мирис, при положение че е изключително кърмена? Побърках се вече.... Извини ме грешката е моя Hug  bouquet, в писането, ама акълът ми не е същия....
   Не си спомням точно кой месец, но около шестия по принцип се променя консистенцията и мириса на акото, като това е един от признаците и за захранване, независимо че бебето може да е все още само на кърма. Не успях да видя на колко е малката.
   

# 14
  • София
  • Мнения: 2 249
basilisk, повечето пробиотици наистина се отглеждат в млечна среда и дори за тези, които пишат, че са dairy free не е много сигурно, щото някои тестове за регистрирането на казеин не са достатъчно чувствителни.

Общи условия

Активация на акаунт