меню за рожден ден - пикник

  • 32 868
  • 27
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 310
Момичета помагайте, на 6 май дъщеричката ми става на 2 годинки и сме решили с приятелски семейства с техните дечица да отидеме на полянка до някой язовир и там да направиме празника , децата да лудеят на воля, мъжете да ловят риба и така. Миналата година го направихме пак така и беше страхотно, но тази година ми се иска да изненадам гостите , около 13 възрастни и 5-6 деца с нещо по оригинално. Естествено сме поръчали торта и ще направиме шишчета и пифтета / кюфтета от пилешко/ там ще ги печеме на бербекю, но оттук нататък всичко е в моите ръце и ви моля за идеи, проблема е че трябва да се носят до там /декорациите се развалят от друсането/и там не мога да ги притопля. Помогнете ми с идеи моля  bouquet

# 1
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
 а какво още искаш да носиш, като ще има скара и торта?
салати?

ето нещо от мен
децата се радват много  Sunglasses

# 2
  • Мнения: 679
Ето тук нещо оригинално, което можеш да направиш на място:  Simple Smile (Кликай на заглавието за рецептата.)

Къщичка от хляб на Мими



Може да направиш някакви сандвичи като малки хапки на място за отваряне на апетита или пък във вас, ако мислиш, че няма да се развалят.

Ако имаш формички за сладки, с тях можеш да изрежеш хапки с формата на сърце или цвете /корите на хляба не се ползват/. Или пък на животни за децата. Аз имам заек, пеперуда, пингвин, елха и др. Сандвичите може да намажеш с масло или пастет или някаква смес по избор... например маргарин или масло+сирене /или крема сирене/, а отгоре да сложиш саламчета, кашкавалчета, шунка, яйце, кисели краставички или пък лютеница и настъргано сирене. Дъщеря ми много обича сандвичи с пастет и варено яйце отгоре, особено пък, когато са направени на хапки с интересни формички.

Можеш върху маслото да сложиш парче луканка, оформена като сърце, което става по следния начин: Парчетата луканка се нарязват по диагонал и се обръщат две по две с дебелите части една към друга и така се получава сърце.

Също може да направиш някои интересни ордьоври. Аз вчера правих с половинки варени яйца, нарязани по дължина, в които е забодена клечка за зъби с извито парче луканка на нея /като знаменце/, които като цяло напомнят на корабчета. Подредих ги в кръг върху листа от къдрава салата, розички от репички, роза от домат в средата, кръгчета краставички, нарязани с къдрав нож за кашкавал... Може да направиш половинки от яйца, нарязани с ножа по ширина така, че да изглеждат като нащърбени /на зиг-заг/. Стават много красиви. Също пълнени яйца /Виж темата Какво да правим с останалите яйца/... Също можеш да шприцоваш сух таратор върху колелца от домат или краставица. Върху краставицата поставяш орехова ядка и стръкче копър, върху домата - копър или магданоз. Както мислиш, че ще е по-красиво. За украса освен пресен магданоз и копър, можеш да ползваш още кръгчета лимон, репички и др. Просто нахвърлях някои идейки. Дано съм ти била полезна. Simple Smile

Ако се сетя нещо друго, ще добавя по-късно. Успех! Да разлкажеш как е минало и ако може и някоя снимчица, че и нас ни чака втори рожден ден...  Grinning

Последна редакция: нд, 26 апр 2009, 18:28 от dixi

# 3
  • Мнения: 679
Ето още идеи /кликай на заглавията за рецептите/:

Гъбки от яйца на Мими



Снежен човек на Мими



Пълнени домати с млечен пастет на Мими


Последна редакция: нд, 26 апр 2009, 18:27 от dixi

# 4
  • Мнения: 679
Ето още идеи, но няма линк към рецептите. Яйцата аз ги шприцовам със сместа от жълтъците, намачкани + 2 ч. л. майонеза, 1 ч. л. горчица, смлян черен пипер, няколко ч. л. извара /за 4-6 яйца/. Сухия таратор го правя от цедено кисело мляко, кисели краставици, чесън, орехи и сол + малко олио. А за гъбената полянка нямам рецепта. Виждам, че има яйце, в което е поставено парче краставичка. Това бялото отдолу под копъра не знам какво е. Вероятно има майонеза... Ако ти харесва - импровизирай.  Peace Струва ми се, че гъбите са задушени.

Гъбена полянка на Пепика




Краставици, шприцовани със сух таратор на Димана



Домати, шприцовани със сух таратор на Димана



Маринована херинга на Димана



Шприцовани яйца на Димана




Последна редакция: нд, 26 апр 2009, 18:26 от dixi

# 5
  • Мнения: 765
Ще следя темата с интерес, защото ние пък на шести ще правим курбан и имен ден и ми трябва също нещо подобно.

# 6
  • все тук
  • Мнения: 1 716
Здравей, ние скоро правихме РД на синами на пикник, ето какво приготвих. Салати: зеле с моркови, крастивици и соеви кълнове, импровизирано домашно кьопоолу от печени пипер и патладжан, макаронена салата с колбас, картофена салата за скарата. За децата накупих разни готови сладки и солени лакомства (преди тортата). Дежурната скара (ти си я споменала).
За пикник не виждам какво друго трябва да е. И весело изкарване!

# 7
  • София
  • Мнения: 310
Благодаря ви момичета  newsm51
има неверотни идеи , прасенцата особено ми харесаха  #Crazy
за съжаление не мога да ползвам всички идеи защото по пътя до там ще се развалят, изтекат и т.н., искам да направя повечко салати и предястия за тях ми е нужна подкрапа, това с яйцата като корабчета също много ми хареса, защото мога да си ги подготвя оттук и там само да ги набоцкам, за съжаление там няма да имам много време за подготовка , тъй като ще стигнем преди обяд и там просто трябва да опънам една шатра и аз да сложа масите, докато печеме скарата, за това ми се иска да приготвя оттук почти всичко #Crazy newsm78

# 8
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Една моя измислица на жар, която се радва на страхотен успех по пикниците:

От вкъщи завиваш в лозови листа резен луканка, парче сиренце и кръгче домат, ръсваш малко чубрица, след това увиваш всяка във фолио.
После само мяташ в жарта, става много вкусно.  Peace

# 9
  • Мнения: 2 211
У дома можеш да завиеш във фолио парченца сиренце с масло и микс от подправки по вкус. Като постоят на скарата няколко минути стават чудни и са отлично предястие.
За пикник винаги измивам и нарязвам салатата преди тръгване и я слагам в кутия. Като пристигнем, завързвам кутията в найлон и слагаме в реката, за да е студена. Преди да я поднеса на трапезата естествено овкусявам.
Също, една кутия със Снежанка няма да ти е излишна. Много върви със скарата.
За гарнитура към месото можеш у дома да измиеш картофи и също да увиеш във фолио. Заравят се в жарта. Носиш и пакетче масло. Като отвиеш фолиото разчупваш и мажеш горещият картоф с маслото и ръсиш сол. Няма по - вкусно нещо.  
На път за пикника можеш да купиш за децата топли форнети или панети.

# 10
  • Мнения: 679
Ами щом нямаш време да правиш храната там, може да направиш студени плата, но подреждането също изисква време. А другото са пържени кюфтенца. Може да се поставят в картофено пюре. Също можеш да направиш плата с някакви хапки, пилешки например, но пък ще изстинат... Може би панирано сирене на хапки... Според мен и студено е чудесно, поне аз така го обичам, макар че се води толо предястие. Всъщност, като си помисля, каквото и да направиш, ако е правено вкъщи, а не на място или ще изстине, или друго. Салатите също трябва да се приготвят веднага...  newsm78 Ето някои снимки на плата. Все пак искам да кажа /за да няма объркване/, че снимките, които пускам, не са мои, открила съм ги в наши сайтове, също има и от този:

Плато таралеж: на Iva66



Студени плата: на Iva66





Някои неща можеш да замениш, например рулцата с плънка, ако мислиш, че ще се разтекат.  Peace

Последна редакция: нд, 26 апр 2009, 18:47 от dixi

# 11
  • София
  • Мнения: 310
благодаря момичета идеите с фолиото много ми допаднаха както и платата са направо ИЗКУСТВО   bouquet
а лозовите листа, тъй като в момента са много малки с какво мога  да ги заменя newsm78

# 12
  • Мнения: 2 211
а лозовите листа, тъй като в момента са много малки с какво мога  да ги заменя newsm78
Продават се стерилизирани лозови листа. В големите хипермаркети не може да няма.

За плата с деликатеси съм правило следното. Парче картон от кашон / или нещо друго, достатъчно твърдо и леко/увивам в алуминиево фолио. Купувам от Била нарязани колбаси и сирена  и у дома ги подреждам върху инпровизираното плато. Увивам с найлоново фолио и в хладилника. Много ще ти е удобно ако го направиш от вечерта. Сутринта само вадиш от хладилника и слагаш в багажника на колата. Подредбата не се разваля от пътуването, защото фолиото държи здраво и стегнато колбасите.

Забравих да пиша ако правиш сиренце във фолио, да го обезсолиш.

Правили сме също и тиквички на барбекюто, нарязани по дължина. Като се махнат от скарата се поливат със зехтин, малко балсамов оцет, добавят се наситнен чесън и сол и се объркват. Стават хем за мезе, хем за гарнитура.

Лук нарязан на шайби, също се получава добре на барбекюто.

Последна редакция: пн, 28 апр 2008, 21:35 от tety

# 13
# 14
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Сетих се и за шишчета- вкъщи нанизваш на шишове резени месца, чушка, тиквичка, лук, гъбки. Мариновашки през нощта в соев сос, подправки, зехтин и лимон. После закрепяш по камъните на огнището, но да не са директно на жарта  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт