прескачане на сърцето

  • 16 476
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 250
Търсих във форума ,но не срещнах нещо подобно, та да попитам ако на някой му се е случвало това да сподели. От няколко дена съм със сърцебиене като ударите не са ритмични и е доста гадничко. Ходих на лекар, който ми каза че всичко е на нервна почва, но положението не се подобрява. След празниците отивам при GP-то.

# 1
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Да на нервна почва е. Не се фокусирай върху проблема и се опитай да си намериш нещо приятно, което да ти завладее съзнанието.

# 2
  • Мнения: 119
Имаш ли високо кръвно налягане,проблеми с щитовидната жлеза,проблеми със сърцето или нервен стрес откакто са започнали тези проблеми?А колко е пулса,на каква възраст си??

# 3
  • Мнения: 3 929
Когато получиш въпросното сърцебиене, можеш да натиснеш окото си отгоре на клепача. Натискеш самия очен нерв. Не съм лекар и не зная, как точно да се изразя. Ще се опитам да ти оясня. затваряш едното око и натискаш с пръст окото. ще усетиш разликата в биенето. Действа почти 100%. Ако не ти подейства веднага, изчакай няколко секунди и опитай пак. Но не лягай. Можеш да седнеш и да се облегнеш на нещо, но горната част на трупа ти, гърдите ти трябва да са по-високо. Можеш да си сложиш таблетка Валидол под езика или си купи капки от мента, глог и валериан и да пиеш профилактично 3 пъти по 15 капки от всяка билка.
При мен това сърцебиене се дължеше на свръхчувствителност на нервните импулси. По принцип съм започнала да имам такова сърцебиене, когато съм била на 2 години и не са ми открили вирусна бронхо пневмония, в резултат на което са се получили усложнения на сърцето.

# 4
  • Мнения: 27 524
Прескачанията се наричат екстрасистоли. Най-вероятно това е при теб. Имала съм и аз в един период. Не са животозастрашаващи, обикновено са на нервна почва, могат да бъдат причинени от много пушене, пиене на кафе или алкохол или комбинацията от всичко. Вземи си мента, глог и валериан и пий три пъти днвено. Вземи си витамините от групата Б, пий и от тях. Щом лекяратя не е намерил нищо обезпокоително, значи си здрава. Упоской се и помисли какво причинява душевния ти дискомфорт. Успех  Hug
В Гугъл като пуснеш екстрасистоли или екстрасистолия, ще излязат много статии, попрочети  Simple Smile

Ето една друга тема - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=254877.msg6087229

# 5
  • Мнения: 250
Днес вече бях на кардиолог, малко се поуспокоих, правиха ми кардиография и ЕКГ , сърцето е здраво, но екстрасистулите са много и начесто. Изписа ми Беталок да пия 2 седмици , да си направя хоплер и отново на преглед. Май е от натрупан стрес и преумора. Кафе не съм пила от 4-5 дена, а пък мента,глог,валерина и валидол пих но не помагат. Сега пия Deanxit.

# 6
  • Мнения: 27 524
Стискам палци всичко скоро да се оправи, всичко ще е наред  Hug Много често се случва млади хора да имат това, минава.  Simple Smile Важното е, че сърцето е здраво  Peace

# 7
  • Мнения: 129
според мен всичко е стрес.На мен ми помогна ignatia 15CH на боарон. При мен проблема беше в нервите ( паническо разстройство).
Сега се чувствам добре.Иди на хомеопат.

# 8
  • Мнения: 2 761
Когато получиш въпросното сърцебиене, можеш да натиснеш окото си отгоре на клепача. Натискеш самия очен нерв. Не съм лекар и не зная, как точно да се изразя. Ще се опитам да ти оясня. затваряш едното око и натискаш с пръст окото. ще усетиш разликата в биенето. Действа почти 100%. .

Я това е много интересно.Знаеш ли как точно обясняват действието?
АЗ четох нещо подобно,но изобщо не ставаше дума за здравословен проблем,а за една техника.Там обаче се описваше,че трябва да се натисне с длан внимателно,без натиск.
Обясняваше се с това,че се връща енергията в тялото и се насoчва навътре.Спира се изтичането и през сетивата,понеже възприемаме 80 % от света чрез очите.

За този проблем майка ми си бърка в гърлото докато и се догади.Това и го е казвал някакъв доктор и при нея действа винаги.Не знам това на какъв принцип е. newsm78

# 9
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321

За този проблем майка ми си бърка в гърлото докато и се догади.Това и го е казвал някакъв доктор и при нея действа винаги.Не знам това на какъв принцип е. newsm78

Според мен това подобрение /когато сърцебиенето е причинено от нервно-вегетативни смущения/ се дължи на рязкото отклоняване на вниманието от един проблем /сърцебиенето/ към друг проблем /гаденето/. Докато задълбочаването в проблема води до усилването му.

# 10
  • Мнения: 3 456

За този проблем майка ми си бърка в гърлото докато и се догади.Това и го е казвал някакъв доктор и при нея действа винаги.Не знам това на какъв принцип е. newsm78

Според мен това подобрение /когато сърцебиенето е причинено от нервно-вегетативни смущения/ се дължи на рязкото отклоняване на вниманието от един проблем /сърцебиенето/ към друг проблем /гаденето/. Докато задълбочаването в проблема води до усилването му.
Има логика, да.

# 11
  • София
  • Мнения: 17 591
"на нервна почва" не означава, чене трябв да се направи нещо по въпроса.

Правиха ли ти кардиограма?

# 12
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
"на нервна почва" не означава, чене трябв да се направи нещо по въпроса.

Правиха ли ти кардиограма?

Ми то момичето вече си го е казало.

Днес вече бях на кардиолог, малко се поуспокоих, правиха ми кардиография и ЕКГ , сърцето е здраво, но екстрасистулите са много и начесто. Изписа ми Беталок да пия 2 седмици , да си направя хоплер и отново на преглед. Май е от натрупан стрес и преумора. Кафе не съм пила от 4-5 дена, а пък мента,глог,валерина и валидол пих но не помагат. Сега пия Deanxit.

# 13
  • Мнения: 3 929
Когато получиш въпросното сърцебиене, можеш да натиснеш окото си отгоре на клепача. Натискеш самия очен нерв. Не съм лекар и не зная, как точно да се изразя. Ще се опитам да ти оясня. затваряш едното око и натискаш с пръст окото. ще усетиш разликата в биенето. Действа почти 100%. .

Я това е много интересно.Знаеш ли как точно обясняват действието?
АЗ четох нещо подобно,но изобщо не ставаше дума за здравословен проблем,а за една техника.Там обаче се описваше,че трябва да се натисне с длан внимателно,без натиск.
Обясняваше се с това,че се връща енергията в тялото и се насoчва навътре.Спира се изтичането и през сетивата,понеже възприемаме 80 % от света чрез очите.

За този проблем майка ми си бърка в гърлото докато и се догади.Това и го е казвал някакъв доктор и при нея действа винаги.Не знам това на какъв принцип е. newsm78
Аз лично съм го правила, защото като малка имах често сърцебиене и ми прескачаше сърцето. Тогава не съм приемала никакви хапчета и това беше единственият вариант да спра сърцебиенето.

# 14
  • Мнения: 5 001
На мен често ми се появяват екстрасистоли,особено ако съм уморена,настинала или ядосана....На мен също ми правиха разни изследвания и се констатира,че сърцето ми е здраво и всичко е на нервна почва....Та....
 В такива случаи взимам една бучка захар с 15 капки валериан(или мента+глог+валериан),или изяждам бавничко 1 лъжица мед,или 1 валидол под езика....На мен ми помага след като се подсили сърцето по тези начини.....

Общи условия

Активация на акаунт