Швейцария

  • 5 718
  • 60
  •   1
Отговори
  • Русе
  • Мнения: 511
Момичета, предстои ни пътуване до Швейцария след 3 дни.

Споделете къде не трябва да пропуснем да отидем!

Благодаря предварително!

  bouquet

# 1
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Била съм 2 пъти в Швейцария. Харесвам Женева- езерото, централна част. Берн също може. Моят роден град е побратимен с град Тун, малък е ,но  пък има теснолинейка, която те закарва нагоре в планината до 3200 м и е много красиво. Обикаляла съм повече по централните части на градовете. Влизала съм в Парламента, той заседава през определено време.
Дано поне малко съм  помогнала.  Embarassed
 

# 2
  • Русе
  • Мнения: 511
Благодаря ти!
И ние за сега сме се насочили към Женева, Берн и Цюрих. Просто си мисля дали не изпускаме нещо....
Чак в планината до 3200 м височина едва ли ще стигнем, въпреки че бих искала.

# 3
  • Мнения: 3 094
Благодаря ти!
И ние за сега сме се насочили към Женева, Берн и Цюрих. Просто си мисля дали не изпускаме нещо....
Чак в планината до 3200 м височина едва ли ще стигнем, въпреки че бих искала.

Около Лемана (т.е. Женевското езеро) - не само Женева, ами и Лозана. Между Лозана и Женева всичко си заслужава - Нион, Копе, Морж и т.н. След Лозана също - Веве, Монтрьо, замъка Шийон......
Базел е интересен също, Люцерн, Нюшател........също италиянския кантон Тичино - Локарно, Лугано.

# 4
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
Момичета, предстои ни пътуване до Швейцария след 3 дни.

Споделете къде не трябва да пропуснем да отидем!

Благодаря предварително!

  bouquet

За колко време ще ходите, ще имате ли време да обиколите?

Бих добавила също Интерлакен, Базел, въртящия се ресторант до Егл.

# 5
  • USA
  • Мнения: 559
Може ли да препоръчате и нещо планинско в комбинация с някои от изброените градове? Става въпрос за 4-5 дена. Иска ми се да е комбинация от разглеждане и почивка. Природни забележителности и градове с атмосфера ме впечатляват повече от музеи.

# 6
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
Може ли да препоръчате и нещо планинско в комбинация с някои от изброените градове? Става въпрос за 4-5 дена. Иска ми се да е комбинация от разглеждане и почивка. Природни забележителности и градове с атмосфера ме впечатляват повече от музеи.

В кой град кацате (ако пристигате със самолет)? За 4-5 дни не може да се обиколи страната, но поне може да се видят интересни неща с една област...

# 7
  • USA
  • Мнения: 559
Не знам още, защото сега започвам да планирам  Laughing. Ти коя област би препоръчала за толкова време? Къде има удобни планински маршрути близо до град? Всякакви идеи ще са ми от полза.  Hug

# 8
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Аз по-горе съм споменала, че около Тун има възможност за планинарстване. Не съм много запозната обаче, нека Бастет също сподели, че живее там.

# 9
  • Мнения: 198
И аз планирам посещение в Швейцария за  края на лятото.Спряла съм се на района около Женева-Лозана за настаняване, но засега не намирам нищо подходящо. Ще пътуваме аз, съпругът ми и двете вече големи деца-16г. и 20г.Моля споделете опит в настаняването като се има предвид, че предпочитам апартамент , а не хотел, по ред причини.

# 10
  • Мнения: 331
Аз бях в Швейцария през 2004... От планинската обиколка най- ме впечатли едно градче, където произвеждат сиренето Ементал (дано по-осведомените от мен се сетят за име, защото моите спомени издишат) - предполагам, че има и други такива градчета и се надявам всичките да са в планинската част  Wink Основно бяхме в Цюрих, не ме впечатли особено - град като град, но и ние нямахме много време за обиколка из този град специално.

# 11
  • Мнения: 282
Зимата ходихме на ски в долината Saas - там има 4 невероятно красиви планински курорта.
Има малки семейни хотелчета или къщи на 2-3 етажа, в които се дават под наем апартаменти - две спални, просторен хол, кухня, баня и тоалетна. В хола има възможност да нощуват още 2 човека. Кухнята е обзаведена с всичко необходимо за приготвяне на храна.
Пътувахме до там с кола.
В нашата къща апартаментите задължително се наемаха за една седмица.
Ето сайта, където може да се направи резервация, да се види местоположението и цените:

http://www.saas-almagell.ch/en/welcome.cfm

Ние бяхме тук:

http://ch-sc-saas.concentrator.net/tosc2/tosc/show_ServiceProvid … teredIDs=48001294

# 12
  • Мнения: 3 094
Ако имаш предвид хубава планина - скиорско-туристическа........едното е извън Швейцария, отдолу под Лемана - Шамони. Има серия от 2 лифта високоскоростни, с които се изкачваш на връх Егий дьо Миди (Стрелката на Пладнето). Върхът е пробит (кух е) и там е вложен асансьор, скойто се изкачваш на площадка (открита, има и закрит ресторант). От тази площадка като на един хвърлей е Мон Блан. Виждат се и други върхове, има план на гледката, след тях е и Матерхорн (или Сервен както му викат на френски Simple Smile). Казват, че Юнг Фрау е красив......По принцип района на кантона Во от края на Женевското езеро до прохода Симплон (между Швейцария и Италия) е нещо изключително живописно. Пътят се вие по долината на реката, сгушена между дяловете на Водоазките Алпи. На юг се намира град Цермат (и самият дял от планината се нарича така) - около него е едно от хубавите планински места. Нещо като хълм над равнината, във Високите Води (Ле з'О От), във района на Фрибургските Алпи е мястото, където се прави сиренето Грюйер. Ла Грюйер е средновековно селце с феодален замък (отворен като музей), кацнал на един хълм - открива се чудна гледка към съседните градчета и селца. Тази дестинация е на север от Лозана. Около площада на входа на замъка има няколко ресторантчета, в които се сервират типичните швейцарски специалитети - Ла Фондю, Ла Раклет, Ла крут о фромаж..както и горски плодове със домашна сметана - мммммм.много е вкусно! И всяка блондинка трябва да иде до Ла Грюйер, защото както казват швейцарците - Мозъкът на блондинка е като сиренето ла грюйер, т.е. на дупки. Laughing

Последна редакция: ср, 07 май 2008, 23:39 от Bastet

# 13
  • Мнения: 3 094
Само за запалянковците да допълня, че има от лятото директен полет на Флайбабуу София-Женева-София. Някой няма ли да полети скоро да сподели впечатления?

# 14
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
Полетите започват от април и са до октомври, от 2 години мисля, летят по тази дестинация. Но не съм ги пробвала, нещо цените им ми изглеждат по-високи и от на Бг еър Thinking. Единственото предимство е, че са от Женева, а не от Цюрих.

Общи условия

Активация на акаунт